• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

          • Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 26 marca 2020 r. dotycząca próbnego egzaminu ósmoklasisty


            Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).
            Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.
            Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

            • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
            • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
            • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

            Zasady oceniania rozwiązań zadań zostaną w pierwszej kolejności przekazane wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów o udostępnienie tych dokumentów (np. e-mailem) nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac przesłanych przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.
            Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.

            • w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;
            • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
            • korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);
            • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

            Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.

            • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
            • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
            • Strona 2 z 2
            • w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.

            Jeżeli nie będzie to możliwe, można rozważyć przekazanie zbiorczej informacji wszystkim uczniom (np. prowadząc z uczniami „rozmowę” w formie tworzonego wspólnie dokumentu na jednej z dostępnych platform umożliwiających wspólną pracę) już po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.).
            Uprzejmie proszę dyrektorów szkół o zadbanie o to, aby w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką chęć. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.
            Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Proponuję, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania. Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po ich stronie.
            Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.
            Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

            • informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;
            • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;
            • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;
            • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;
            • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;
            • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

            dr Marcin Smolik
            dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

          • ADRESY EMAIL KLAS

          • Klasa 1 - pierwszakisp2podwilk@gmail.com

            Klasa 2 - klasa2podwilk@gmail.com

            Klasa 3 - klasatrzecia20@gmail.com

            Klasa 4 - klasa4444@o2.pl

            Klasa 5 - sp2podwilkkl5@gmail.com

            Klasa 6 - lorekklasa6@gmail.com

            Klasa 7 - firsztklasa7@gmail.com

            Klasa 8 - firsztklasa8@gmail.com

        • KONKUTS
          • KONKUTS

          • Drogi uczniu, droga uczennico, zrób sobie chwilkę przerwy od nauki i napisz krótki wiersz lub rymowankę na tematy ważne - związane z profilaktyką.

            Temat: profilaktyka antyalkoholowa, antynikotynowa, bezpieczeństwo, kultura słowa, wartości w naszym życiu, przyjaźń, rodzina

            Czas wykonania pracy: 31.03.2020

            Sposób wykonania: Tekst w MS Word, czcionka Times New Roman rozmiar 14. NALEŻY DOŁĄCZYĆ ZGODĘ RODZICA (Załącznik 1) za pomocą skanu, zdjęcia z widocznym czytelnym podpisem

            Prace prosimy wysyłać wyłącznie na e-mail: sekretarz@jablonka.pl

            Każdy tekst należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz podać klasę/wiek, szkołę i miejscowość, z której pochodzisz

            NAGRODA: Trzy najlepsze prace zostaną opublikowane w najnowszym wydaniu „Kolorowej Profilaktyki 2”.

            Pamiętaj, możesz przejść do historii i zdobyć pierwsze doświadczenia jako współredaktor.

             

            ZACHĘCAMY DO ZABAWY

             

            Wójt Gminy Jabłonka,

            Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

            autorzy Kolorowej Profilaktyki 2

             

            Oświadczenie RODO

          • KOMUNIKAT

          • Szanowni Rodzice, Nauczyciele,

            drodzy Uczniowie

             

            W związku z wprowadzeniem przez MEN obowiązku prowadzenia zdalnego nauczania od 25.03.2020r. do 10.04.2020r. z możliwością przedłużenia ustalam co następuje:

            1. Uczniowie uczą się według planu lekcji korzystając z e-podręczników lub swoich podręczników, jeżeli nie mają internetu.

            2. Rodzice lub uczniowie kontaktują się z konkretnym nauczycielem - jeżeli zachodzi taka konieczność - telefonicznie lub drogą mailową w czasie danej lekcji. Wykonane prace należy odesłać na maila danego nauczyciela lub mieć zebrane u siebie i gotowe do oceny w późniejszym terminie w szkole.

            3. Bardzo proszę o rozważne podejście do zaistniałej sytuacji.

             

             Pamiętajmy, że w chwili obecnej najważniejsze jest zdrowie i izolacja.

             

            Serdecznie Was pozdrawiam

            Wasz dyrektor

            mgr Alina Leksander

          • Komunikat MEN

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z uczniami.

            W załączeniu przekazuję komunikat z najważniejszymi informacjami.

            Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.

            Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

            Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.

            Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

             

            Z poważaniem

            Anna Ostrowska

            Rzecznik Prasowy MEN

             

            Załącznik: Lekcje z Internetu. Ruszają gov.pl/zdalnelekcje i pakiety zadań od CKE – komunikat MEN

          • REKRUTACJA 2020/2021 DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

          • Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych, tj.: liceum ogólnokształcącego, technikum, branżowej szkoły I stopnia i klasy wstępnej, o której mowa w art. 25 ust. 3 ustawy - Prawo oświatowe na terenie województwa małopolskiego na rok szkolny 2020/2021.

          • KORONAWIRUS

          • Szanowni Rodzice.

            W trosce o zdrowie uczniów zwracam się z prośbą, aby w ciagu 2 tygodni dzieci nie wychodziły z domu. Nauczyciele są w kontakcie z uczniami i będą sprawdzać zadane prace. Zachęcam do wspólnego odrabiania zadań oraz do oglądania edukacyjnych programów telewizyjnych.

            Serdecznie pozdrawiam.

            Z poważaniem Dyrektor SP2 w Podwilku mgr Alina Leksander

          • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

          • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

            11.03.2020

            Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

             

            Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczychZawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

            • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
            • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
            • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
            • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
            • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
            • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

            Dyrektorze,

            • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
            • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
            • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
            • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
            • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
            • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
            • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
            • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
            • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
            • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
            • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

            W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

            Rodzicu,

            • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
            • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

            Uczniu,

            • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
            • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
            • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
            • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

            Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

            Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

            Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

            • dziennik elektroniczny;
            • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
            • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

            Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
            • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

             

            Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

            Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

            Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

            Departament Informacji i Promocji
            Ministerstwo Edukacji Narodowej

             

        • MEMORIAŁ IM. MARII KACZYŃSKIEJ W SPYTKOWICACH
          • MEMORIAŁ IM. MARII KACZYŃSKIEJ W SPYTKOWICACH

          • W dniu 27 lutego 2020 r. odbyły się zawody narciarskie zorganizowane w ramach VII Memoriału im. Marii Kaczyńskiej. Memoriał upamiętnia osobę śp. Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która uczęszczała do liceum w Rabce. Patronat nad Memoriałem objął Pan Prezydent RP Andrzej Duda i Pani Marta Kaczyńska. Wśród organizatorów zawodów narciarskich, które odbyły się na Stacji Narciarskiej Kompleks Beskid w Spytkowicach, była Pani Poseł Anna Paluch oraz Radny Powiatowy Bartosz Leksander.

            W Memoriale wzięły udział dzieci, młodzież, osoby z niepełnosprawnością, dorośli oraz Politycy i Samorządowcy w siedmiu kategoriach wiekowych. Wśród uczestników było ośmioro uczniów naszej Szkoły oraz dwie nauczycielki. Jedna z nich, p. Agata Gacek, zdobyła III miejsce w swojej kategorii.

            To sportowe wydarzenie upamiętniające Panią Marię Kaczyńską było okazją do narciarskiej rywalizacji, promocją aktywnego spędzania czasu i świetną zabawą.

          • KORONAWIRUS - Ministerstwo Edukacji Narodowej

          • Dyrektorze,

            • porozmawiaj z uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
            • wywieś w widocznym miejscu w szkole instrukcję dotyczącą mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej;
            • zaapeluj do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;
            • zwróć uwagę, aby do szkoły lub przedszkola nie przychodzili chorzy nauczyciele i inni pracownicy;
            • poinformuj ucznia i rodzica, że jeśli nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
            • nie organizuj wycieczek do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;
            • poinformuj rodzica, którego dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomił najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosił się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
            • powiadom rodzica dziecka do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy mu się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
            • sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Podaj kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

            W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

            Strona Ministerstwa Edukacji Narodowej

            Co musisz wiedzieć o koronawirusie

          • PRZEGLĄD MŁODYCH RECYTATORÓW

          • Gabriela Burdyl uczennica klasy III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku zdobyła II miejsce na XLIV Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Florka – Skupnia w kategorii Gawędy klas 0-III. Konkurs odbył się 23.01.2020r. w Białym Dunajcu.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • 22 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Podwilku odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III przedstawili Jasełka. Nie zabrakło również wierszy i piosenek dla ukochanych Babć i Dziadków. Na zakończenie tradycyjnie odśpiewano STO LAT i wręczono laurkii upominki. Po akademii rodzice zaprosili Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek.Wszyscy byli zadowoleni i szczęliwi, że tak miło spędzili czas.

          • JASEŁKA

          • 20 grudnia 2019r. podczas szkolnej wigilii uczniowie klas I-III oraz chór Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku przedstawili tradycyjne jasełka. Konferansjerkę prowadziły uczennice klasy VII. Mali aktorzy bardzo dobrze wczuli się w swoje role.

          • SPOTKANIE Z MISTRZEM

          • Dnia 19 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Podwilku odbyło się spotkanie z dwukrotnym mistrzem Polski w kolarstwie górskim - Jakubem Zamroźniakiem. Uczestniczyli w nim również: Borzęcki Konrad, Borzęcki Oliwier, Borzęcki Gabriel, Harkabuz Łukasz, Kubacka Natalia, Kubacki Patryk, Mroszczak Maciej - uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku, którzy są członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego sekcja kolarstwa.