• Obchody Święta 11 listopada

• Mając w pamięci słowa błogosławionego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość, i nie chce ludzi wielkich, kończy się." 10 listopada zgromadziliśmy się na świetlicy, galowo ubrani, by uczcić 105 rocznicę odzyskania niepodległości. W asyście sztandaru naszej szkoły wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski a uczniowie klasy 4, 5 i 6 przygotowali program artystyczny przypominający nam walkę naszych przodków o to,  byśmy mogli żyć w wolnym i niepodległym kraju. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. Niech pamięć o minionych czasach pozwoli nam z wiarą i ufnością budować spokojną i bezpieczną przyszłość.

Opracowała: Alicja Luba

Foto. Marek Czyszczoń

• Dzień postaci z bajek

• ”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

06.11. nasze przedszkolaki świętowały Dzień Postaci z Bajki z tej okazji dzieci z grupy Misie przyniosły do przedszkola z domów książeczki i opowiedziały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Następnie wykonały bajkową pracę plastyczną i posłuchamy o przygodach brzydkiego kaczątka.

07. listopada dzieci z grupy MISIE, odwiedziły szkolną bibliotekę. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka Marysia we wspaniały sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej wrażeń atmosferze i na pewno odwiedzimy bibliotekę jeszcze nie raz.

Opracowały: Monika Palenik i Monika Kapuściak

• Wyjście na cmentarz

• „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.”

Wisława Szymborska

Święto Zmarłych jest dniem odwiedzin, zadumy i  wspomnień o tych, których już wśród nas nie ma. 03 XI 2023 r. uczniowie klasy 7 wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu wybrali się na pobliski cmentarz w Podwilku, aby odwiedzić miejsce pochówku ważnych dla społeczności szkolnej osób. Uczniowie modlitwą uczcili pamięć zmarłych i zapalili znicze. Wolontariusze zadbali również o opuszczone groby, dbając o to, by na każdym z nich zapalić symboliczny znicz i poświęcić kilka chwil na modlitwę i zadumę.

Opracowała: Monika Palenik