• Wilontariat

• Kolejna akcja naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu skierowana była do osób w potrzebie z naszej parafii. Wolontariusze przygotowali kartki wielkanocne z życzeniami świątecznymi, które dołączone zostały do paczek wielkanocnych przygotowanych przez grupę charytatywną działającą przy parafii św. Marcina w Podwilku. Mamy szczerą nadzieję, że nasz gest sprawił choć odrobinę radości obdarowanym.

Z radością informujemy również, że nasz Szkolny Klub Wolontariatu, po zrealizowaniu jedenastu określonych zadań zdobył certyfikat w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie w działalność charytatywną naszej szkoły.

Opiekunka SKW – Monika Palenik

• Rodzicielskie SOS - Zaproszenie

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rabce-Zdroju w ramach organizowanego cyklu „Rodzicielskie SOS” zaprasza na kolejne spotkanie o charakterze szkoleniowo-warsztatowym adresowane do Rodziców/Opiekunów prawnych pragnących wesprzeć rozwój swojego dziecka we wczesnym etapie życia (0-6 r.ż.).

Spotkanie będzie poruszało tematykę związaną z rozwojem komunikowania się i mowy. Omówione zostaną takie zagadnienia, jak:

1)  kamienie milowe w rozwoju mowy dziecka,

2) ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne i rozwój mowy,

3)  wędzidełko – czyli kiedy do laryngologa?,

4)  wybrane elementy z zakresu karmienia dzieci.

Wspomniana tematyka zostanie omówiona podczas dwóch spotkań, które odbędą się w dniach 14.03.2024 r. (czwartek) oraz 18.04.2024 r. (czwartek) w godz. 1500– 1700 w siedzibie Poradni, ul. Słowackiego 2, 34-700 Rabka-Zdrój.

Rodziców/Opiekunów prawnych zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o zgłaszanie się drogą mailową na adres: ppprabka@nowotarski.pl do dnia: 13.03.2024 r.

• Wyborów MISS I MISTERA SZKOŁY 2023/2024

• Regulamin Wyborów MISS I MISTERA SZKOŁY 2023/2024

1. Organizatorem konkursu Wybory MISS I MISTERA SZKOŁY jest Samorząd Uczniowski naszej szkoły.
            2. Celem konkursu jest wyłonienie uczennicy i ucznia, którzy otrzymują tytuł MISS I MISTERA SZKOŁY .
            3. W konkursie biorą udział uczniowie klas I - VIII naszej szkoły.
            4. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
            1. uczniowie klas I – IV,
            2. uczniowie klas V – VIII.
            1. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach według podanego poniżej harmonogramu:
            1. Pierwszy etap konkursu odbędzie się wewnątrz klas. Każda klasa wybiera podczas głosowania swoich faworytów - dwie dziewczyny i dwóch chłopaków. Następnie wychowawca do 15 marca 2024 zgłasza Przewodniczącemu Samorządu Szkolnego kandydatów do drugiego etapu.
            2. Drugi etap konkursu odbędzie się 22 marca 2024 w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny w Szkole Podstawowej nr 2 w Podwilku.
            1. Organizacja drugiego etapu:
            1. Prezentacja kandydatów w strojach sportowych.
            2. Krótkie przedstawienie się kandydatów.
            3. Wykonanie przez kandydatki układu tanecznego z hula-hop do muzyki: Euro & Status Quo - In The Army Now (Remix)
            4. Wykonanie przez kandydatów układu tanecznego z piłką do muzyki: Shakira - Waka Waka
            5. Prezentacja kandydatów w wybranym przez siebie stroju.
            6. Mini test - każdy uczestnik odpowiada na wylosowane pytanie (pytania są związane z tematem „Co wiem o mojej szkole?”).
            7. Ogłoszenie wyników i ukoronowanie MISS I MISTERA SZKOŁY.
            1. Organizator powołuje komisję konkursową.
            2. W komisji konkursowej nie mogą zasiadać uczestnicy konkursu.

Decyzje komisji są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.