• Pomoc dla powodzian

• Powódź zbiera tragiczne żniwo na południu Polski. Woda zalewa kolejne miasta i wsie, niszczy tamy, zabiera domy i odcina od pomocy powodzian.

Gmina Jabłonka wspólnie z Caritas Diecezji Opolskiej zwraca się z apelem do mieszkańców o wsparcie rzeczowe dla osób, które ucierpiały w wyniku powodzi. Od poniedziałku do piątku w szkołach naszej gminy oraz na dzienniku podawczym Urzędu Gminy Jabłonka będą prowadzone zbiórki. Dodatkowo w sobotę strażacy będą prowadzili zbiórkę w każdej miejscowości w remizie OSP w godzinach od 12:00 – 18:00. Będziemy zbierać najpotrzebniejsze rzeczy dla tych, których domy znalazły się pod wodą. Pomóżmy mieszkańcom Kłodzka, Głuchołazów, Stronia Śląskiego i innych dotkniętych żywiołem miejscowości w tych najtrudniejszych chwilach. Solidarność to przecież nasza najmocniejsza strona!

Lista potrzebnych towarów i artykułów pomocy:

• żywność, głównie w konserwach (zupy, mięso, ryby)
            • artykuły higieniczne (papier toaletowy, ręczniki papierowe, pampersy dla dzieci, chusteczki nawilżane, słoiczki dla dzieci, pasty i szczoteczki do zębów itp.)
            • środki czystości (proszki do prania, płyny do mycia naczyń, szampony, żele, mydło w płynie, środki do czyszczenia itp.)
            • artykuły do sprzątania (mopy, wiadra, miotły, szczotki, szufle, rękawice, buty gumowe, taczki, itp.)

Bardzo prosimy o nowe rzeczy.

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy dołączą do naszej akcji pomocowej. Jesteśmy bezsilni w obliczu takiego żywiołu, ale nie jesteśmy bezsilni w niesieniu pomocy bliźniemu.

• Rozpoczynamy Rok Szkolny 2024/2025

• Wakacje dobiegły końca i dzisiaj, 2 września, po raz kolejny dzwonek radośnie przywitał nas w progach szkoły. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy uczniowie przybyli do szkoły. Na sali gimnastycznej tłumnie zgromadzili się uczniowie klas 1-8  oraz przedszkolaki z najstarszej grupy wraz z wychowawcami i nauczycielami, aby przywitać nowy rok szkolny. Zebranych przywitała Pani Dyrektor Renat Lorek-Haberska. Przed nami kolejny rok pełen wyzwań, trudów, radości i smutków. Mamy nadzieję że tych pierwszych będzie jak najwięcej a tych drugich jak najmniej. Wszystkim: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym życzymy, by ten rok obfitował w same sukcesy, dawał powody do dumy i uczył cierpliwości w dochodzeniu do wyznaczanych celów. Niech to będzie dobry rok!

Opracowała: Alicja Luba