• Holandia

• W piątek 28.10. rozpoczęliśmy nasz szkolny projekt "Dni europejskie". Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat krajów Unii Europejskiej i sięganie do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, a także integracja zespołów klasowych, poprzez wspólne przygotowywanie projektów dotyczących wylosowanych przez przewodniczących klas krajów. Dni europejskie będą odbywały się cyklicznie, raz w miesiącu. Rola debiutantów w tym przedsięwzięciu przypadła w udziale uczniom klasy 8, którzy przybliżyli całej szkole Holandię. Prezentujący przywitali wszystkich obecnych w języku niderlandzkim a swój występ rozpoczęli wspólnym odsłuchaniem hymnu Holandii. Uczniowie mieli możliwość poznania najważniejszych holenderskich miast, dziedzictwa kulturowego, zwyczajów i kuchni holenderskiej. Do wspólnego tańca poderwała wszystkich uczniów Macarena. Prezentację zakończyła degustacja holenderskich specjałów: serów i ciastek. Dziękujemy wszystkim uczniom klasy 8 za zaangażowanie i przygotowanie i przedstawienie prezentacji na naprawdę wysokim poziomie. Do obejrzenia zdjęć z tego dnia zapraszamy do galerii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne dni europejskie. Już w listopadzie poznamy tajemnice Luksemburga...