• Na podium

• W Skawie na hali przy tamtejszej szkole podstawowej rozegrano 18 stycznia 2024 r. zawody w mini piłkę koszykową chłopców o mistrzostwo MOS-Rabka. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: SP2 Rabka, SP Rokiciny Podhalańskie, SP1 Skawa, SP2 Spytkowice i SP2 Podwilk.

Nasi chłopcy pierwszy raz brali udział w takim turnieju i na takim szczeblu (wcześniej wywalczyli tytuł mistrzów Gminy Jabłonka), zajęli doskonałe 3 miejsce.

Trzeba koniecznie nadmienić, że rozgrywki w mini koszykówkę promują szkoły duże, mające po kilka oddziałów w danym roczniku i posiadające pełnowymiarowe hale sportowe. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z kl. IV, V i VI. Ale pokazali, to co w sporcie liczy się najbardziej, czyli chart ducha i niesamowitą waleczność.

Wielki gratulacje!!!

Drużyna z SP2 Podwilk wystąpiła w składzie: Filip Dudziak, Łukasz Harkabuz, Maksymilian Łazarz, Bartłomiej Śmiech (kapitan), Sebastian Adamczyk, Kacper Maślanka, Stanisław Naciasta, Karol Rusnaczyk, Konrad Swienty, Dariusz Śmiech, Dawid Leksander, Bartłomiej Mucha.

Nauczyciel: mgr Andrzej Kwiecień

• Konkurs

• 6 lutego obchodzić będziemy Dzień bezpiecznego internetu. W związku z tym Gmina Jabłonka zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie. Wszystkie informacje na jego temat znajdują się na stronie Gminy. W wyszukiwarce internetowej należy wpisać:

Zachęcamy do udziału!

• Szkolna Wigilia

• 22 grudnia świąteczna atmosfera zapanowała w naszej szkole. Wspólne świętowanie rozpoczął konkurs kolęd. Aby poczuć magię świąt Bożego Narodzenia, uczniowie i nauczyciele obejrzeli następnie jasełka. Przedstawienie przygotowane przez klasę V i VI przybliżyło historię związaną z narodzeniem Jezusa oraz dało okazję do wspólnego kolędowania. Na scenie pojawił się również szkolny chór, który zaśpiewał chwytającą za serce kolędę „Mario, czy ty wiesz” oraz radosną zimową piosenkę „Ding dong”. Następnie nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Kartka bożonarodzeniowa” oraz konkursu na świąteczną dekorację klasy, które tradycyjnie zorganizował samorząd uczniowski. Na koniec w każdej klasie odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego uczniowie i nauczyciele łamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Później wychowawcy ze swoimi uczniami zasiedli do wigilijnego stołu i zjedli świąteczny obiad, który przyrządziły dla wszystkich panie ze szkolnej stołówki. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania, toteż kolędy i pastorałki  długo rozbrzmiewały  w szkole. Z pewnością tego dnia wszyscy w doskonałym i świątecznym nastroju wrócili do domu.

Wyniki konkursów świątecznych przedstawiają się następująco.

Szkolny Konkurs Kartka Bożonarodzeniowa

II miejsce - Daria Fiedor

II miejsce - Franciszek Pieronek

III miejsce - Franciszek Król

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursach. Gratulujemy zwycięzcom!