"Mój szczęśliwy dzień" - prace uczniów
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 czerwca br.
Do 26 czerwca br. przedłużyliśmy przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie nadal odbywała się na odległość. Ponadto wznawiamy działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchamiamy również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia w tym zakresie [...]
Oddaj krew uratuj życie!
Oświadczenie o stanie zdrowia
Drodzy Rodzice, Uczniowiew
w związku z trwającym stanem epidemicznym każdy uczeń biorący udział w zajęciach na terenie szkoły zobowiązany jest do dostarczenia wypełnionego i podpisanego oświadczenia.
Oświadczenie to uczniowie klas 1-7 dostarczają jednorazowo.
Uczniowie kasy 8 muszą dodatkowo dostarczyć wypełnione i podpisane oświdczenie w pierwszym dniu egzaminów przed przystąpieniem do egzaminu.W przypadku zmiany któregokolwiek z wymienionych tam punktów, rodzic informuje o tym fakcie dyrektora szkoły.
W sytuacji braku możliwości wydrukowania oświadczenia można je otrzymać w sekretariacie szkoły.
Dzień Dziecka
Życzy
Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym
Procedura dla Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów ósmoklasisty
Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów
1.1 Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
1.2 Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
1.3 Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
1.4 Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:1) zdający
2) osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, egzaminatorzy, specjaliści pracujący ze zdającymi, którym przyznano dostosowanie warunków lub formy przeprowadzania egzaminu, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery, sprzęt medyczny), asystenci techniczni
3) inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.4) uczniowie innych klas oraz nauczyciele, jeżeli nie ma możliwości zrezygnowania z przeprowadzania zajęć edukacyjnych w dniu przeprowadzania egzaminu (por. pkt 1.5.)
5) pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione, w tym rodziców/prawnych opiekunów uczniów (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na taki sposób dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu wydał dyrektor OKE, lub jeżeli zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się), przedstawicieli mediów. [...]
Egzamin ósmoklasisty!
Szanowni Rodzice, Uczniowie
proszę się zapoznanie z materiałami o organizacji i przeprowadzaniu egzaminu ósmoklasisty.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Szanowni Rodzice, Uczniowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Dokument uwzględnia niektóre z uwag, które napłynęły do MEN w trakcie konsultacji społecznych.
Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
W załączeniu przekazuję Państwu terminy postępowania rekrutacyjnego oraz komunikat MEN w tej sprawie.
Materiały są dostępne także na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
100 rocznica urodzin Jana Pawła II
“Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi...”
Pamiętne słowa wypowiedziane na placu św. Piotra w momencie ogłoszenia nowego papieża, Jana Pawła II.
Dziś w setną rocznicę Jego urodzin ciągle aktualne.
Otwierajmy ciągle nasze serca na działanie Chrystusa, zwracajmy się w modlitwie o Wyproszenie wszelkich łask potrzebnych nam, naszym rodzinom.
Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II prośmy o Wiarę, Nadzieję i Miłość dla wszystkich poszukujących właściwej Drogi Życiowej.
Niech nasza modlitwa i czyny miłości względem bliźniego będą najlepszym oddaniem czci naszemu Świętemu Wielkiemu rodakowi.
fot. PAP/EPA
Przygotowania do egzaminów zewnętrznych – wytyczne MEN, CKE i GIS
Przywracanie zajęć opiekuńczo-wychowawczych
Od 18 maja br. wznawiamy stopniowo pracę szkół i placówek oświatowych. W załączeniu przekazuję regulacje prawne w tym zakresie oraz szczegółowe wytyczne sanitarne, które pomogą Państwu w bezpieczny sposób zorganizować pracę placówki.
Kalendarz najważniejszych zmian w systemie oświaty wygląda następująco:
od 18 maja br.:
- możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkołach policealnych i dla klas III branżowych szkół I stopnia;
- wznowienie pracy schronisk młodzieżowych i międzyszkolnych ośrodków sportowych, młodzieżowych domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej, pałaców kultury oraz innych placówek tego typu;
- możliwość prowadzenia bezpośrednich zajęć specjalistycznych, w tym rewalidacyjno-wychowawczych, rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju.
Od 25 maja br.:
- możliwość wznowienia zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z możliwością zajęć dydaktycznych;
- organizacja konsultacji na terenie szkoły dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, w tym szkół specjalnych;
- organizacja konsultacji dla absolwentów, w tym młodzieży ze szkół specjalnych, która w tym roku przystąpi do egzaminu maturalnego;
- możliwość realizacji staży uczniowskich i praktyk zawodowych przez uczniów klas 3 szkoły branżowej i technikum.
Od 1 czerwca br.:
- organizacja konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.
Ocenianie w okresie nauki zdalnej
Zasady ocenia pracy zdalnej uczniów z klas I-VIII
w Szkole Podstawowej nr 2 w Podwilku
obowiązujące od 26.03 2020r.1. Nauczyciel udostępnia materiały do pracy zdalnej wykorzystując platformy edukacyjne lub/i inne narzędzia internetowe.
2. Nauczyciel udostępniając zadania, określa terminy, warunki i formy zaliczenia. Tam, gdzie ma to zastosowanie, zaznacza, które treści/zasoby nie są obligatoryjne i mają na celu poszerzenie lub utrwalenie wiadomości.
3. Wykonane zadania uczniowie przekazują w uzgodnionej z nauczycielem formie i terminie.
4. Zaliczenie danej partii materiału odbywać się będzie w formie ustalonej z nauczycielem.
5. Ocenie mogą podlegać zadania wykonywane przez ucznia oraz zadania dodatkowe/ projekty dla chętnych po uprzednim ustaleniu między uczniem i nauczycielem zasad i form oraz aktywność ucznia.
6. W pracy z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych, w tym wynikających z niepełnosprawności, uwzględnia się dostosowania wynikające z opinii i orzeczeń poradni psychologiczno-pedagogicznych.
7. Wymagania edukacyjne na poszczególne oceny pozostają zgodne z zapisami w Statucie Szkoły.Zachowanie Nauczyciel ocenia zachowanie ucznia biorąc pod uwagę:
1. jego zaangażowanie w wypełnianie obowiązków lekcyjnych,
2. terminowe przesyłanie zadanych prac,
3. samodzielną i systematyczną pracę,
4. bezpieczne i kulturalne korzystanie z narzędzi internetowych.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
"Dzień dobry,
W związku z obecną sytuacja panującą w kraju „COVID-19” termin rekrutacji na obecną chwile nie jest jeszcze znany. Na stronie https://malopolska.edu.com.pl/kandydat pojawił się nowy komunikat:
„Szanowni Państwo!
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 będzie przeprowadzane w nowych terminach, które zostaną podane do publicznej wiadomości przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.Proszę na bieżąco sprawdzać komunikaty w podanym wyżej linku oraz zaglądać na stronę https://kuratorium.krakow.pl, ponieważ tam będą aktualizowane wszystkie terminy.
Pozdrawiam
Adrianna Krucińska
Podinspektor ds. organizcji edukacji (pokój 4.31)
Powiatowe Centrum Oświaty w Nowym Targu
tel.18 26 10 799"
Ostatnie dni spisu
Rekrutacja
ZARZĄDZENIE OP. 0050.3. 2020
WÓJTA GMINY JABŁONKA
z dnia 29 stycznia 2020r.
w sprawie: ustalenia zasad rekrutacji Gminnego Przedszkola Samorządowego, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, punktów przedszkolnych, szkół podstawowych
w Gminie Jabłonka na rok szkolny 2020/2021.Na podstawie art. 154 ust. 1 pkt. 1 w związku z art. 29 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe ( Dz.U. z 2019r., poz. 1148 z póż.zm.) Wójt Gminy Jabłonka zarządza co następuje:
§1
Ustalam zasady rekrutacji do Gminnego Przedszkola Samorządowego, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, punktów przedszkolnych w Gminie Jabłonka na rok szkolny 2020/2021 prowadzonych przez Gminę Jabłonka, w brzmieniu jak załącznik Nr 1 do niniejszego zarządzenia.
§2
Ustalam harmonogram postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego
i kryteria dodatkowe na drugim etapie rekrutacji do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jabłonka na rok szkolny 2020/2021, w brzmieniu jak załącznik Nr 2 do niniejszego zarządzenia.§3
Wykonanie zarządzenia powierzam Dyrektorom Szkół Podstawowych i Gminnego Przedszkola Samorządowego prowadzonych przez Gminę Jabłonka.
§4
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Załącznik Nr 2
Zarządzenia OP.0050.3.2020
Wójta Gminy Jabłonka
z dnia 29 stycznia 2020r.
Harmonogram postępowania rekrutacyjnego oraz postepowania uzupełniającego i kryteria dodatkowe na drugim etapie rekrutacji do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jabłonka
na rok szkolny 2020/2021
§1
Harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół podstawowych
- Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkół podstawowych
wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów
branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym 25.05-05.06.2020r.
- Weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkół podstawowych
przez komisje rekrutacyjną 12.06.2020r.
- Podanie listy kandydatów zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych 15.06.2020r.
- Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia
w postaci pisemnego oświadczenia 19.06.2020r.
- Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną
listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 23.06.2020r.
§2
Harmonogram postępowania uzupełniającego do szkół podstawowych
- Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkół podstawowych
wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów
branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym 25-26.06.2020r.
- Weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkół podstawowych
przez komisje rekrutacyjną 29.06.2020r.
- Podanie listy kandydatów zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych 30.06.2020r.
- Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia
w postaci pisemnego oświadczenia 03.07.2020r.
- Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną
listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 08.07.2020r.
§3
1. W przypadku przeprowadzania drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego do szkoły podstawowej określa się następujące kryteria dodatkowe z następująca ilością punktów możliwych do uzyskania:
- Miejsce pracy jednego z rodziców w obwodzie szkoły (zał. Nr 2 pkt
- Rodzeństwo ucznia uczęszcza do danej szkoły podstawowej,
oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej (zał. Nr 4 pkt - Samotne wychowywanie ucznia (zał. Nr 6 pkt
- Uczeń mieszka w odległości do 3 km od szkoły (zał. Nr 8 pkt
- Uczeń kontynuuje naukę po ukończeniu oddziału
przedszkolnego lub innej formy wychowania przedszkolnego
przy danej szkole podstawowej (zał. Nr 5) 10 pkt
§ 4
Dokumentem potwierdzającym spełnianie przez kandydata kryteriów wymienionych w §3 pkt 1-5 jest złożone przez rodzica (opiekuna prawnego) kandydata oświadczenie z klauzulą odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Uroczyste obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski
Wójt Gminy Jabłonka
Antoni Karlak
zaprasza na
Uroczyste obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski
Jabłonka, 16-17 lipca 2020
Uroczystość objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
w Stulecie Odzyskania NiepodległościW 2020 roku dobiega końca realizacja trzyletniego programu 2018-2020 gminy Jabłonka związanego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i przyłączenia do niej części Górnej Orawy. Termin uroczystych obchodów upamiętniających Orawian i innych budzicieli ducha narodowego tamtych lat i stulecie przyłączenia części Orawy i Spisza do Polski zaplanowano na 16 i 17 lipca 2020 roku. Z okazji tej rocznicy w parku przed Urzędem Gminy w Jabłonce jest planowane odsłonięcie pamiątkowej tablicy dla upamiętnienia ORAWSKICH BOHATERÓW.
Jednak termin oraz forma obchodów może ulec zmianie z powodu panującej epidemii koronawirusa. Jeśli będzie taka konieczność, symboliczne odsłonięcie pamiątkowej tablicy nastąpi w parku przed Urzędem Gminy w Jabłonce. Odbędzie się ono 28 lipca 2020 r. lub w późniejszym terminie, o którym będziemy informować na stronie Urzędu Gminy oraz Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce.
Komitet Honorowy
Komitet Organizacyjny
Program uroczystych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości na Orawie 2020
Regulaminy konkursów
Wyniki konkursów
Wydarzenia uroczystych obchodów 100-lecia Rocznicy Odzyskania Niepodległości 2018 - 2019
Egzamin ósmoklasisty 2020 i rekrutacja do szkół
Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca.
W pierwszym dniu (16 czerwca) uczniowie rozwiązywać będą zadania z języka polskiego, w drugim (17 czerwca) - z matematyki, trzeciego (18 czerwca) - z języka obcego. Egzaminy będą rozpoczynać się o godzinie 9.00.
Ósmoklasiści, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminu w czerwcu będą go pisać w drugim terminie w dniach 7-9 lipca (wtorek-czwartek).
Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowe, jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
Szef MEN pokreślił, że ten plan przewiduje, że wszyscy uczniowie będą mogli w niewiele różniących się terminach rozpocząć rekrutację do szkół wyższego szczebla.
Planujemy, że wraz z terminem dodatkowym egzamin ósmoklasisty będzie mógł być sprawdzony do końcówki lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa, zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich - dodał minister Piontkowski.
Odnosząc się do ogłoszonych nowych terminów egzaminów maturalnych i ósmoklasistów, minister zdrowia Łuksza Szumowski zaznaczył, że "te wszystkie terminy zależeć będą również od tego, czy będziemy nadal utrzymywali dystans i zakładali maseczki". Egzaminy, oczywiście, będą przeprowadzone w maksymalnym reżimie sanitarnym, czyli z dystansem, ograniczeniem możliwości kontaktu - zaznaczył. Stąd, jak podkreślał, rezygnacja z przeprowadzenia ustnych egzaminów maturalnych.
Minister Piontkowski dodawał, że "każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, będzie w odpowiedniej odległości od pozostałych uczniów, aby przeprowadzenie tych egzaminów było bezpieczne dla uczniów, nauczycieli i ich rodzin".
Ponadto szef MEN ocenił, że ogłoszone decyzje dają uczniom i nauczycielom "długą perspektywę". Wyraźnie daje czas zarówno maturzystom, jak i ósmoklasistom na to, aby przygotowali się do egzaminów - uznał.
Czytaj więcej na https://RMF24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-matura-2020-tylko-pisemna-przedszkola-i-szkoly-zamkniete-do-,nId,4458254#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Szkoły zamknięte do 24 maja
W związku z epidemią koronawirusa rządu uznał, że warunki nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół, żłobków i przedszkoli. Placówki te pozostaną zamknięte do 24 maja.
Minister edukacji Dariusz Piontkowski podkreślił, że uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej. Za kilka dni rząd poda informacje, czy "będzie możliwość w części tych placówek prowadzenia jakiejś formy działalności opiekuńczej".
Czytaj więcej na https://RMF24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-matura-2020-tylko-pisemna-przedszkola-i-szkoly-zamkniete-do-,nId,4458254#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Szycie maseczek
Pracownicy szkoły również przyłączyła się do akcji szycia maseczek. Inicjatywę przejęły pracownice obsługi oraz jedna nauczycielka. Maseczki trafią do sklepów oraz do sołtysa, który przekaże osobom potrzebującym i samotnym.
Dziękujemy!!!
Szycie maseczek
Drodzy Rodzice
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji szycia maseczek dla mieszkańców naszej wsi. Jak wiadomo, zostaje wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Zwracamy się więc do wszystkich, którzy chcą i mają możliwość uszycia maseczek. Nasza szkoła włącza się w to przedsięwzięcie, by dołączyć do tych, którzy walczą z koronawirusem.
Zgłoszenia do udziału w akcji – mailowe lub telefoniczne
Mail: zespolszkolpodwilk@interia.pl
Tel. 607044430 Dyrektor SzkołyAlina LeksanderJak uszyć maseczkę w 3 min – link do przykładowego filmu https://www.youtube.com/watch?v=Jz1bBvJ9e6M
Archiwum Aktualności