• Zapraszamy do udziału w konkursach

• Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach:

Konkursie historycznym: Kultura i sztuka II RP - uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać prezentację multimedialną na powyższy temat.

Konkursie plastycznym: Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi. Konkurs z nagrodami jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych leżących na terenie wsi i innych małych miejscowości, gdzie władzę lokalną sprawuje sołtys wraz z radą sołecką - Więcej informacji uzyskać można w regulaminie konkursu zamieszczonym poniżej lub u nauczyciela plastyki.

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 25 stycznia tłumnie zgromadziliśmy się w remizie OSP w Podwilku, by świętować uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały inscenizację dla swoich ukochanych. Śpiewom, recytacjom i tańcom nie było końca. Na twarzach dziadków bez przerwy gościły uśmiechy. Po przedstawieniu rodzice przygotowali słodki poczęstunek a dzieci rozdały dziadkom drobne upominki. Kochane Babcie i kochani Dziadkowie żyjcie nam w zdrowiu conajmniej 100 lat!

• Półkolonia w Podwilku

• HARMONOGRAM ZIMOWEJ SPORTOWEJ PÓŁKOLONII W PODWILKU

TERMIN ZAJĘĆ:                 30.01.2023r. – 3.02.2023r.

GODZINY ZAJĘĆ:               9.00 – 13.00

MIEJSCE ZAJĘĆ:                 Szkoła Podstawowa nr 2 im ks. Jana Góralika w Podwilku

UCZESTNICY:                     Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Podwilku

OPIEKUNOWIE:                Zajęcia ruchowe: mgr Andrzej Kwiecień, mgr Marek Czyszczoń

Szachy: mgr Maria Bochacik, mgr Zbigniew Bednarczyk

Na zajęciach sportowych obowiązuje strój sportowy.

Na sali gimnastycznej może być używane wyłącznie obuwie sportowe nie pozostawiające śladów i nie rysujące parkietu.

W budynku szkoły obowiązuje obuwie zamienne.

Aby wziąć udział w zajęciach uczniowie zobowiązani są przedłożyć podpisaną przez rodziców/opiekunów prawnych zgodę oraz deklarację RODO.

Pliki do pobrania:

• Nasze przedszkolaki na Orszaku Trzech Króli

• 6 stycznia w Podwilku odbył się tradycyjny Orszak Trzech Króli. W tym roku podopieczni naszej szkoły zaproszeni zostali przez Księdza Proboszcza Zbigniewa Fidelusa do uświetnienia  tej uroczystości. W remizie OSP w Podwilku dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały jasełka. Sala wypełniła się po brzegi, a frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Nasze przedszkolaki, choć mocno wystraszone i zestresowane wystąpiły naprawdę pięknie. Na twarzach zebranych szybko zagościły uśmiechy. Po występach najmłodszych odbyło się wspólne kolędowanie połączone ze słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Podwilku. My, wychowawczynie, serdecznie dziękujemy: Organizatorom za zaproszenie, wszystkim rodzicom, którzy zaangażowani się w przygotowanie strojów i dowiezienie dzieci do remizy, chłopcom z klasy 8, którzy czuwali nad tym by nagłośnienie działało bez zarzutów a przede wszystkim naszym najmłodszym aktorom, którzy naprawdę stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się wyśmienicie. Jesteśmy z Was dumne.

• "Podwilk górą"

• Dnia 16. XII. 2022 roku w Skawie odbyły się rozgrywki szkół podstawowych w koszykówkę chłopców - o mistrzostwo MOS Rabka.

Drużyna z Podwilka nie miała sobie równych i wygrała zdecydowanie.

Najlepszym zawodnikiem rozgrywek uznano Dawida Lacha.

Skład drużyny: Dawid Lach, Alan Warciak, Olivier Dzieża, Jakub Buszta, Adrian Stasiak, Bartosz Maślanka, Dawid Tylczak, Przemysław Mucha, Kacper Kulak, Jakub Śmiech.

Trener: mgr A. Kwiecień.

Tak przedstawiały się wyniki:

Podwilk- Spytkowice = 26:6

Podwilk-Skawa = 8:5