• Święto naszych kochanych Rodziców

• Dzień 7 czerwca był w tym roku dla nas wyjątkowy. Właśnie wtedy obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt - Dzień Mamy i Taty. W godzinach przedpołudniowych do szkoły zaprosiliśmy Rodziców uczniów klas 1-3, którzy z zainteresowaniem obejrzeli występy swoich dzieci. O godzinie 13.00 scenę przejęłóy dzieci z oddziałów przedszkolnych, którzy z dużym wdziękiem przedstawili swoim Rodziom okolicznościowy program artystyczny. Na naszych ukochanych, jak zawsze czekały przygotowane z sercem niespodzianki. Kochani Rodzice, dziękujemy że jesteście...

• Dzień dziecka - realizacja projektu "Trzymaj formę"

• W tym roku Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych trwał aż dwa dni. Pierwszego czerwca bawiliśmy się w grupach wraz z naszymi Paniami, natomiast drugiego czerwca wyjątkowe zajęcia przygotowali dla nas koledzy z szóstej klasy. Uczniowie realizowali program "Trzymaj formę" - za swoje zadanie wzięli przygotowanie zdrowego dnia dziecka dla przedszkolaków. Uczennice klasy 6 zaprezentowały dzieciom podstawy zdrowego trybu życia oraz piramidę zdrowej żywności. Zagadkami zachęciły dzieci do jedzenia owoców i warzyw, a żeby pokazać, że owoce i warzywa nie muszą być nudne przeprowadziły dla najmłodszych warsztaty kulinarne, podczas których wspólnie przygotowywali owocowe szaszłyki. Chłopcy z klasy 6 przekonywali najmłodszych, że ruch to zdrowie. Na sali gimnastycznej przeprowadzili zawody sportowe. Na małych zawodników czekały dyplomy, medale i gratulacje z rąk Pani Dyrektor. Dziękujemy uczniom klasy 6 wraz z Wychowawcą za przygotowanie nam tak dobrej i zdrowej zabawy. Ten Dzień Dziecka był dla nas naprawdę wyjątkowy :).

• Zaczarowane Wzgórze zdobyte!

• W maju przedszkolaki z grupy Kotki i Rybki udały się na wycieczkę do Zaczarowanego Wzgórza. Na miejscu czekały na nich wyjątkowe atrakcje. Dzieci miały okazję pojeździć konno, nakarmić zwierzątka w mini zoo, dowiedzieć się jak to dawniej wypiekano podpłomyki oraz co dzieci jadły zamiast słodyczy. Pobawili się w małych kucharzy oczywiście z degustacją wykonanych smakołyków. Wydoili krówkę Czesię oraz zjedli pyszny obiad. Wszystkie atrakcje przeplatane były grami i zabawami. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych pamiątek. Opiekunki w Zaczarowanym Wzgórzu okazały się bardzo miłe i zaprosiły nas w przyszłym roku, a my z tego zaproszenia chętnie skorzystamy.

• Dni europejskie - Słowacja

• 18.05. klasa 1 zabrała nas w kolejną podróż po Europie. Tym razem wspólnie wsiedliśmy do zaczarowanego pociągu, który przy dźwiękach piosenki zawiózł uczestników spotkania do pobliskiej Słowacji. Uczniowie klasy 1 przedstawili nam najważniejsze miasta naszego sąsiada. Pierwszoklasiści tańcem i śpiewem zachęcali wszystkich do odwiedzenia tego urokliwego kraju, który przecież mamy na wyciągnięcie ręki. Na koniec, tradycyjnie już, Rodzice uczniów klasy 1 zaprosili wszystkich na prawdziwą ucztę słowackich smaków. Dzień europejski bardzo się wszystkim podobał. Czy to już koniec naszej tegorocznej przygody?... A może coś jeszcze nas zaskoczy? Zapewniam, że na uczniów czeka jeszcze pewna sekretna niespodzianka... A później przyjdzie czas na podsumowanie naszej tegorocznej europejskiej przygody.