• Akademia z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja

• Dnia 4 maja 2023r. odbyła się akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy 4 i 7 przygotowały montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem wychowawczyń: H. Janik i G. Możdżeń. Uroczystość  rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Państwowego. Klasa 4. uświetniła akademię, śpiewając pieśni pt. „Witaj majowa jutrzenko oraz    „Flaga”. Przypomniano o tym wydarzeniu, by pokazać młodemu pokoleniu, jakie wartości pozwalały przetrwać Polakom czasy rozbiorów oraz trudny wiek dwudziesty. To od nas zależy, jak długo biało-czerwone barwy będą kojarzone z Polską i Polakami. Na zakończenie akademii cała społeczność  uczniowska odśpiewała Hymn Szkoły.

• Nasza szkoła w akcji „Sprzątamy dla Polski”

• Dnia 21 kwietnia 2023 roku, zaopatrzeni w worki i rękawice, włączyliśmy się w akcję „Sprzątamy dla Polski”. Wspólnie posprzątaliśmy teren wokół szkoły. Przeszliśmy także wzdłuż drogi „Furmaniec” na Zubrzycę w terenie zabudowanym; tam też zebraliśmy sporą ilość odpadów. Celem przeprowadzonej akcji było uświadomienie dzieciom, by dbały o środowisko naturalne. „Nie tam czysto, gdzie sprzątają, ale tam, gdzie nie śmiecą” i tego się trzymajmy.