• Szanowni Rodzice drodzy Uczniowie

• Z wielką radością informuję, że powoli wracamy do szkoły.

1. Uczniowie klas 1-3 będą się uczyć w trybie stacjonarnym w szkole od 04.05.202
            2. Uczniowie klas 4-8 rozpoczną naukę hybrydową w szkole od 17.05.2021.
            3. Uczniowie klas 4-8 przejdą na stacjonarną naukę w szkole 31.05.2021.

Wszelkie zmiany i informacje będę podawać na bieżąco przez wychowawców oraz dziennik elektroniczny.

Przypominam, że dzień 30.05.2021 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dyrektor SP 2 w Podwilk A. Leksander.

Podwilk, 29.04.2021r.

• Szanowni Rodzice,

Od poniedziałku 26 kwietnia br. w klasach I-III przechodzimy na tyryb nauki hybrydowej.

Szczgóly organizacji tych zajęć uzyskacie Państwo u wychowawców klas I-III.

Dyrektor Alina Leksander

• Nauka hybrydowa klas I-III w 11 województwach

• Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia w jedenastu województwach uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie. W pozostałych pięciu województwach organizacja pracy szkół pozostaje bez zmian. Nie wprowadzamy zmian również w funkcjonowaniu przedszkoli. W kształceniu zawodowym będzie możliwość realizacji zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. To plan na kolejny tydzień, do 2 maja. Decyzje, jak będzie wyglądała nauka w szkołach w maju poznamy po koniec kwietnia.

Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych będą mieli uczniowie w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim.

Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.

Zasady nauczania hybrydowego

Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinien przy tym brać pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie.

• Światowe Dni Trzeźwości

• Spotkanie edukacyjne  z uczniami klas 7 i 8, 15 kwietnia br. godzina 11.00 (na gminnym facebooku)

1.    Powitanie i nawiązanie relacji z grupą.

2.    Prezentacja i krótkie omówienie modelu CUDER – człowiek w wizji personalistycznej.
            - Ciało
            - Umysł
            - Duch
            - Emocje
            - Relacje

3.    Pokazanie krótkiego filmu rysunkowego obrazującego proces powstawania uzależnienia od substancji.

4.    Burza mózgów – szkody wywołane nadużywaniem substancji w poszczególnych sferach człowieka.

5.    Przeprowadzenie anonimowej ankiety.

6.    Podsumowanie i zakończenie zajęć.

Spotkanie edukacyjne  z dorosłymi 15 kwietnia br. godzina 16.00 (nauczyciele, rodzice dostępne zajęcia na gminnym facebooku):

1.    Powitanie i nawiązanie relacji z grupą

2.    Przedstawienie i omówienie najważniejszych założeń Narodowego Programu Trzeźwości opracowanego przez dr hab. Krzysztofa Andrzeja Wojcieszka przyjętego przez Episkopat polski.

3.    Pokazanie praktycznego zastosowania zasad zawartych w Narodowym Programie Trzeźwości.

4.    Przeprowadzenie anonimowej ankiety.

5.    Podsumowanie i zakończenie spotkania.

• Szkoły i placówki nadal pracują zdalnie

• Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.

Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Ograniczona jest również praktyczna nauka zawodu, w tym zajęcia praktyczne dla młodocianych pracowników.