Wyróżnienie w gminnym konkursie "Mikołajki 2020" zdobył nasz uczeń z kl. 2 Konrad Swienty.
Gratulujemy.
Wyróżnienie w gminnym konkursie "Mikołajki 2020" zdobył nasz uczeń z kl. 2 Konrad Swienty.
Gratulujemy.
Tradycyjnie, 6 grudnia to dzień radosnego wyczekiwania św. Mikołaja z workiem prezentów. A gdyby tak samemu zostać św. Mikołajem i podarować najcenniejszy dar, jakim jest krew?
Dziś bardzo wiele osób czeka właśnie na ten wyjątkowy prezent, który jest bezcennym lekarstwem. Oddać krew i tym samym podarować komuś zdrowie będzie można w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, dokładnie 6 grudnia, w godz. od 8:00 do 13:00.
Zachęcamy również osoby po przebytym zakażeniu COVID – 19 do oddania osocza, który jest najskuteczniejszym lekiem dla osób z ciężkim przebiegiem choroby wywołanym COVID – 19.
Jest to już kolejna akcja organizowana we współpracy Gminy Jabłonka i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – oddział terenowy Nowy Targ. Mamy nadzieję, że i tym razem mieszkańcy Orawy nie zawiodą i podarują krew.
Szczegółowe informacje RCKiK o tym, kto może oddać krew znajdują się pod adresem: http://rckik.krakow.pl/jak-oddac-krew/
Szanowni Państwo,
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. W poradniku przedstawiliśmy także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych.
Z publikacji mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z poradnikiem oraz proszę o przekazanie go nauczycielom i rodzicom.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Zapraszamy do wzięciu udziału w wykładach profilaktycznych, które odbędą się 20 listopada 2020 r. o godz. 17.00 Wykłady będą prowadzone w formie spotkania online.
Program:
20 listopada 2020 godz. 17.00-18.30
cz.1 - 45 min – Profilaktyka zintegrowana – nowoczesne narzędzie dla każdego!
cz.2 – 45 min – Teoria podstawą praktyki – co ja z tego będę mieć?
Zachęcamy do śledzenia relacji na stronie Gminy Jabłonka https://www.jablonka.pl
Po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły zajęli wysokie lokaty w Przeglądzie Recytatorskim im. Katarzyny Kracik w Spytkowicach. W tym roku konkurs odbył się w formie zdalnej.
Uczeń klasy II Stanisław Naciasta zdobył I miejsce w kategorii gwara - gadka klas I – III (nauczyciel przygotowujący: A. Gacek).
Natomiast w kategorii gwara – gadka klas I – VI uczennica klasy IV Gabriela Burdyl również zdobyła I miejsce (nauczyciel przygotowujący: G. Możdżeń).
Wyróżnienie w kategorii wiersz kl. I – III zdobył uczeń kl. III Franciszek Król (nauczyciel przygotowujący: Daria Blańda)
W konkursie wzięła także udział uczennica kl. VIII Tatiana Bryja.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom i życzą kolejnych sukcesów.
Zasady nauki zdalnej w SP nr 2 w Podwilku.
Szanowni Rodzice.
Dyrektor SP 2 w Podwilku zaprasza Rodziców po osobisty odbiór kodów do Librusa ( Dziennika elektronicznego) 18.11.2020 r. tj. środa.
Uprzejmie proszę o dostosowanie się do poniższego harmonogramu:
kl. 8 godz. 8.00 - 8.30,
kl. 7 godz. 8.30 - 9.00,
kl. 6 godz. 9.00 - 9.30,
kl. 5 godz. 9.30 - 10.00,
kl. 4 godz. 10.30 - 11.00,
kl. 3 godz. 11.00 - 11.30,
kl. 2 godz. 11.30 - 12.00,
kl. 1 godz. 12.00 - 12.30.
Jeżeli posiadacie dwoje, troje dzieci, to wybieramy jedną podana godzinę. Do szkoły może wchodzić naraz 5 osób w maseczkach. Gdyby ktoś nie mógł przyjść w środę to proszę w czwartek tj. 19.11.2020 o tych samych godzinach.
Z poważaniem - Dyrektor A. Leksander.
11 listopada , jak co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości i zarazem święto państwowe dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów( 1795-1918). Siłą rzeczy data 11 listopada jest datą umowną i symboliczną. Cóż takiego wydarzyło się 11 listopada 1918 roku? Dwa wydarzenia miały miejsce- po pierwsze 11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała zwierzchnią władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu, którego Niemcy wypuścili z więzienia w Magdeburgu, a po drugie we Francji w Compiegne tego dnia podpisano rozejm kończący działania zbrojne I wojny światowej. Tak naprawdę Polacy musieli walczyć o niepodległość Ojczyzny i wyrywać polskie ziemie okupantom. Niemcy choć przegrane w I wojnie światowej nie chciały oddać Wielkopolski i Śląska. Odzyskaliśmy te piastowskie ziemie zwyciężając w powstaniu wielkopolskim (1918) i w 3 powstaniach śląskich( 1919, 1920, 1921). Walczyliśmy z Litwinami o Wilno i okolice, z Czechami, którzy najechali i podle zagarnęli Zaolzie, odepchnęliśmy ataki Ukraińców i najgorszą -pogańską, ateistyczną dzicz czyli Sowietów okrążających już Warszawę.
Trzeba o tym pamiętać, a zwłaszcza należy pamiętać o milionach Polaków i Polek- którzy nie szczędzili krwi i wysiłku by odzyskać niepodległą Polskę-Ojczyznę. Ale niepodległość została tez wymodlona i wybłagana przez Polaków żyjących i tych na" drugim brzegu" w wieczności. Ileż było interwencji Niebios i osobiście Matki Najświętszej- jak chociażby podczas bitwy warszawskiej( 15,16 sierpnia 1920 r.). Czy Polacy o tym wiedzą? Czy dziś ktoś tego uczy? Czy jako Polacy jesteśmy z tego powodu dumni?. Nie wolno zapominać, że na świecie liczą się tylko te narody, których młodzież uczy się i zna własną historię ( Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Chińczycy). A my Polacy czym jesteśmy i czym mamy być ?( robotnikami, pachołkami, tanią siłą roboczą).
Choć miliony pracowały na niepodległość, to jednak szczególne zasługi mają: Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Jan Paderewski, Wojciech Korfanty, Józef Haller, Józef Piłsudski, Ignacy Daszyński i wybitni książęta Kościoła- św.abp.Jerzy Bilczewski, św.abp.Józef Sebastian Pelczar, abp.Adam książę Sapieha, abp.Józef Teodorowicz. Śmiało te postaci możemy nazwać Ojcami Założycielami Odrodzonej Polski.
Cześć i chwała bohaterom.!!!
opracował: A.Kwiecień
„MARSZ PIERWSZEJ BRYGADY - BOHATEROM WALK O NIEPODLEGŁĄ” Film powstał z nagrań przesłanych do MON z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W projekcie wzięło udział ponad 150 wykonawców i Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy.
Szanowni Rodzice i Uczniowie
Nauka zdalna klas 1-3 odbywa się na takich samych zasadach jak i klas 4-8. Wszystkie lekcje rozpoczynają się zgodnie z podziałem godzin i trwają 30 minut. Resztę czasu uczniowie pracują samodzielnie. Wszyscy uczniowie otrzymali kody do i zostali przeszkoleni odnośnie logowania się w programie Teams. Wszyscy wychowawcy przekazali informacje rodzicom przez grupy Messenger, telefonicznie lub bezpośrednio na Teamsie. W razie niejasności proszę o kontakt z wychowawcą lub z dyrektorem.
Z poważaniem
Alina Leksander
Szanowni Rodzice i Uczniowie SP2 w Podwilku.
Nauka zdalna dla klas 4-8 odbywać się będzie wg planu lekcji w aplikacji Teams. Nauczyciele będą łączyć się z uczniami tak jak to miało miejsce od marca do czerwca 2020r.
Klasy 1-3 przychodzą do szkoły wg planu lekcji i maja wszystkie zajęcia. Uczniowie kl. 2 i 3 mogą przychodzić bez opieki, a kl.1 tak jak do tej pory. Kuchnia szkolna pracuje bez zmian.
W razie pytań proszę dzwonić do szkoły.
Z poważaniem Alina Leksander – Dyrektor SP2
Od 26.10.2020r. do 8.11.2020r. klas IV - VIII rozpoczyna się zdalne nauczanie. Będzie to trudny okres dla Dyrektora, Nauczycieli, Uczniów i Was rodziców. Szkoła otrzymała do tej pory tylko 5 laptopów, które są podłączone do monitorów i tablic interaktywnych w klasach. Pozostały stary sprzęt w ilości 11 sztuk znajduje się w pracowni informatycznej. Są to komputery stacjonarne i laptopy, które będą używane na zajęciach informatyki w klasach I-III. Od poniedziałku nauczyciele zajęcia zdalne będą prowadzić ze szkoły i na sprzęcie szkolnym. Lekcje będą odbywać się zgodnie z planem lekcji. Szkoła funkcjonuje normalnie. Klasy I-III przychodzą według planu lekcji.
Bardzo proszę nie dajmy ponieść się emocjom, ponieważ wszyscy od poniedziałku znajdziemy się trudnej sytuacji.
Liczę na Wasze wsparcie i zrozumienie.
Z poważaniem
Mgr Alina Leksander
Dyrektor szkoły
Nie daj się monotonii!
Zawalcz z nami o lepszy świat !
I pozostaw po sobie ślad….!
Drogi uczniu, droga uczennico.
Zrób sobie chwilkę przerwy od nauki i napisz krótki wiersz lub rymowankę na ważne tematy, związane z profilaktyką.
Temat: profilaktyka antyalkoholowa, antynikotynowa, higiena osobista, bezpieczeństwo, kultura słowa, wartości, przyjaźń, rodzina, ekologia, wiara, uzależnienia, stres, agresja i wiele innych ważnych dla was zagadnień
Termin wykonania i odesłania pracy upływa 11 grudnia 2020 roku.
Sposób wykonania: Tekst w MS Word, czcionka Times New Roman rozmiar 14. NALEŻY DOŁĄCZYĆ ZGODĘ RODZICA (Załącznik do pobrania) za pomocą skanu lub zdjęcia z widocznym czytelnym podpisem
Prace wysyłamy na e-mail: sekretarz@jablonka.pl
Każdy tekst należy podpisać imieniem, nazwiskiem, podać klasę/wiek, szkołę i miejscowość, z której pochodzisz.
Prace można zgłosić również u dyrektora, pedagoga szkolnego, wychowawcy, który prześle je na wyżej wymieniony adres.
Nagroda: Najlepsze prace zostaną opublikowane w najnowszym wydaniu „Kolorowej Profilaktyki”, autorzy nagrodzonych prac otrzymają atrakcyjne nagrody
Pamiętaj, możesz przejść do historii i zdobyć pierwsze doświadczenia jako współredaktor.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU
Wójt Gminy Jabłonka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Autorzy Kolorowej Profilaktyki
Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne
dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej
i uczniów szkół ponadpodstawowych
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne
Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.
Stacjonarnie pracują również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.
Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).
Kształcenie zawodowe
Szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe również w całości przechodzą na zdalne nauczanie. W przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik. Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa, mogą być także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego.
W okresie od 24 października do 8 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Dnia 14 października 2020r. w Szkole Podstawowej Nr2 w Podwilku odbyło się Uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.
Jest to wyjątkowy dzień nie tylko dla wszystkich pracowników oświaty, ale również dla pierwszoklasistów naszej Szkoły. W związku z panującą sytuacją uroczystość ta miała nieco inny charakter niż w lata poprzednich. Na uroczystość zaproszeni byli: Dyrektor szkoły, wychowawczyni klasy I oraz rodzice naszych pierwszaków.
Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni przygotowały program słowno-muzyczny, w którym wykazali, że są gotowi zostać pełnoprawnymi uczniami. Po złożonym przez nich ślubowaniu pani dyrektor Alina Leksander pasowała dzieci klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku.
Szanowny Panie Wójcie,
Dyrektor i nauczyciele SP nr 2 w Podwilku serdecznie dziękują za budujące życzenia i docenienie trudu naszej pracy. Dziękujemy za osłodzenie naszego święta pięknym tortem.
Życzymy Panu Wójtowi dużo zdrowia i sił potrzebnych do pełnienia funkcji włodarza w tak trudnych czasach dla polskiej oświaty.
Z wyrazami szacunku
Alina Leksander - Dyr. SP2 w Podwilku
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć Państwu, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom Państwa placówki najlepsze życzenia. Jeszcze raz dziękuję za wspólny wysiłek oraz świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa. Przyjmijcie Państwo wyrazy uznania oraz szacunku.
W załączeniu przekazuję list z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Proszę o udostepnienie go pracownikom Państwa placówki.
Z poważaniem
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
W dniu 1 października 2020r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosy oddawano pod nadzorem Komisji Wyborczej, do której należeli:
- Natalia Tylczak
- Karolina Moniak
- Piotr Sarniak
- mgr Agata Gacek
Kandydaci:
- Tatiana Bryja
- Julia Gołucka
- Oliwia Mastela
Na podstawie wyników, Komisja Wyborcza stwierdza, że Przewodniczącym SU w roku szkolnym 2020/2021 zostaje:
Tatiana Bryja.
Skład SU na rok szkolny 2020/2021:
Przewodnicząca: Tatiana Bryja
Zastępca: Oliwia Mastela
Sekretarz: Julia Gołucka
Opiekun SU: mgr Agata Gacek
Szanowni Rodzice.
Dyrektor A. Leksander informuje, że sekretariat szkoły czynny jest w godzinach od 11.30-15.30 (od 15.00
p. Sekretarka może odwozić do Urzędu Gminy w Jabłonce ważne dokumenty).
Telefony odbiera dyrektor codziennie od godz. 8.00-8.45 szkolny 182852924 i od godz. 13.30-15.00. w środy i czwartki od 8.00-15.00.
W razie problemu z łączeniem stacjonarnym proszę dzwonić na komórkę 505 596 865 codziennie od 8.00-15.00. Jeżeli Państwo chcecie się kontaktować z wychowawcami, to proszę dzwonić na przerwach:
8.45, 9.35, 10.25, 11.25, 12.25, 13.15 lub po lekcjach.
W związku z duża absencją nauczycieli w szkole są organizowane zastępstwa doraźne. Jeżeli będą lekcje odwołane to o tym fakcie zostaniecie osobiście poinformowani. Do szkoły mogą przychodzić tylko osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów.
Informuję również, że przez pierwszy rok prowadzimy równolegle dziennik w wersji papierowej i wdrażamy dziennik elektroniczny. Na prowadzenie dziennika elektronicznego jako jednego dokumentu zgodę wyraża Organ Prowadzący szkołę na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 25.08.2017 (Dz.U. z 2017,.poz 1646) & 21 ust.2 & 22. Po akceptacji otrzymacie Państwo hasła do dziennika, o czym informowałam na zebraniach rodzicielskich 16.09.20 i 17.09.2020, a frekwencja była duża.
W chwili pandemii szkoła boryka się z bardzo licznymi i poważnymi problemami i dlatego proszę Rodziców o współpracę i ludzkie zrozumienie. Jeżeli są sprawy o których chcecie rozmawiać i mieć informacje, to proszę umówić się na spotkanie z dyrektorem szkoły lub odpowiednim nauczycielem.
Z poważaniem
Alina Leksander – Dyrektor SP 2.
Powered by aSc EduPage