• Kolejna akcja naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu skierowana była do osób w potrzebie z naszej parafii. Wolontariusze przygotowali kartki wielkanocne z życzeniami świątecznymi, które dołączone zostały do paczek wielkanocnych przygotowanych przez grupę charytatywną działającą przy parafii św. Marcina w Podwilku. Mamy szczerą nadzieję, że nasz gest sprawił choć odrobinę radości obdarowanym.
   • 21.03 do naszego przedszkola zawitała wiosna, którą wszystkie dzieci pięknie powitały. Grupa Kotki wraz z wychowawczynią – Panią Karoliną Leksander przygotowała krótki występ i zaśpiewali piękną piosenkę. Następnie przedszkolaki, już w swoich salach przygotowały wiosenne dekoracje i prace plastyczne. Grupa Misie realizując program „Zdrowo i Sportowo” wykonała wiosenne ćwiczenia gimnastyczne a następnie wraz z Kicią Kocią udali się z lupami na ł
     • SPOTKANIE Z MISTRZEM

      Dnia 19 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Podwilku odbyło się spotkanie z dwukrotnym mistrzem Polski w kolarstwie górskim - Jakubem Zamroźniakiem. Uczestniczyli w nim również: Borzęcki Konrad, Borzęcki Oliwier, Borzęcki Gabriel, Harkabuz Łukasz, Kubacka Natalia, Kubacki Patryk, Mroszczak Maciej - uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku, którzy są członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego sekcja kolarstwa.

     • WYCIECZKA DO MUZEUM LOTNICTWA

      6 grudnia 2019r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku byli na wycieczce w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Sponsorem biletów wstępu do muzeum był Konsulat Generalny Słowacji w Krakowie na czele z Kosulem Generalnym Tomášem Kašajem.

      Na początku Konsul bardzo serdecznie powitał zebranych. Życzył wszystkiego dobrego a przede wszystkim wspaniałych prezentów od Mikołaja. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Potem nastąpiło zwiedzanie muzeum. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu różnych samolotów i wysłuchania ich historii. Dwie „maszyny” mogli zwiedzić w środku. Jedną z nich latał św. Jan Paweł II.Na zakończenie wyświetlono film „Moja pierwsza wizyta w Muzeum”.

    • WYNIKI KONKURSÓW
     • WYNIKI KONKURSÓW

      KARTKA ŚWIĄTECZNA”, „ŚWIĄTECZNY LAMPION”

      Laureatami szkolnego konkursu „Kartka świąteczna” zostali:

      Kategoria kl. I – III

      Harkabuz Łukasz kl. II

      Łopuch Nadia kl. I

      Prylińska Dominika kl. III

      Wyróżnienia:

      Burdyl Gabriela kl. III

      Chlebek Weronika kl. III

      Cichoń Martyna kl. I

      Łazarz Maksymilian kl. II

    • PRZEGLĄDZIE MŁODYCH RECYTATORÓW
     • PRZEGLĄDZIE MŁODYCH RECYTATORÓW

      SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W XLI GMINNYM PRZEGLĄDZIE MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY IM. ANDRZEJA SKUPNIA FLORKA

      Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka, który odbył się 10 grudnia 2019 r. w Jabłonce. W przesłuchaniach wzięło udział łącznie 105 uczestników, w tym 6 uczniów naszej szkoły.

     • Wycieczka do Muzeum Lotnictwa

      6 grudnia 2019r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku byli na wycieczce w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Sponsorem biletów wstępu do muzeum był Konsulat Generalny Słowacji w Krakowie na czele z Kosulem Generalnym Tomášem Kašajem.

      Na początku Konsul bardzo serdecznie powitał zebranych. Życzył wszystkiego dobrego a przede wszystkim wspaniałych prezentów od Mikołaja. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Potem nastąpiło zwiedzanie muzeum. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu różnych samolotów i wysłuchania ich historii. Dwie „maszyny” mogli zwiedzić w środku. Jedną z nich latał św. Jan Paweł II.Na zakończenie wyświetlono film „Moja pierwsza wizyta w Muzeum”.

     • #RazemNaŚwięta

      Społeczność Uczniowska wraz z Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku aktywnie włącza się w różne formy pomocy ludziom, którzy z różnych przyczyn tej pomocy potrzebują.

      Jedną z akcji charytatywnych, do której włączyła się nasza Szkoła, była akcja „Misie Ratownisie pomagają w zbiórce artykułów higienicznych i środków czystości dla najuboższych”. Dzięki dużemu zaangażowaniu się szkolnego wolontariatu w tę zbiórkę, starsi ludzie mogli otrzymać artykuły, które są im bardzo potrzebne.

     • KONKURSY ŚWIĄTECZNE

      Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w konkursach świątecznych:
      - na lampion świąteczny,
      - na wykonanie kartki świątecznej.

      W Wigilię Szkolną odbędzie się również konkurs kolęd. W tym dniu będzie miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najładniej ozdobioną salę lekcyjną.

      Zgłoszenia i prace można składać u wychowawców klas do 10 grudnia 2019 r. Wyniki konkursów zostaną podane w Wigilię Szkolną. Zapraszamy do udziału.

     • SZKOŁA DO HYMNU

      Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
      O symbolicznej godzinie 1111 11 listopada br., uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół biorących udział w akcji odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.
      W ww. akcji wzięli również nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły.

     • SZKOŁA PAMIĘTA

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku wraz z Panią Dyrektor i opiekunem Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Pana Wojciecha Lorencowicza - wielkiego orawskiego patrioty, byłego kierownika szkoły w Podwilku, Kawalera Krzyża Niepodległości, weterana I wojny światowej, oficera Wojska Polskiego.

    • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      14 października 2019 r. to wyjątkowy dzień nie tylko dla wszystkich pracowników oświaty, ale również dla pierwszoklasistów naszej Szkoły. W tym dniu odbyło się pasowanie na ucznia. Na uroczystość zaproszeni byli również rodzice naszych pierwszaków.

      Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni przygotowały program słowno-muzyczny, w którym wykazali, że są gotowi zostać pełnoprawnymi uczniami. Po złożonym przez nich ślubowaniu pani dyrektor Alina Leksander pasowała dzieci klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku.

    • CZYTELNICTWO W NASZEJ SZKOLE
     • CZYTELNICTWO W NASZEJ SZKOLE

      W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dotyczącego rozwijania zainteresowania uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku otrzymała środki finansowe na zakup książek. Dzięki temu programowi księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 403 woluminy o wartości 5.000 zł. Cenną wskazówką dla tworzenia zamówienia były wypowiedzi uczniów na temat ich zainteresowań przekazywane podczas spotkań czytelniczych w bibliotece szkolnej. Dzięki otrzymanym środkom finansowym biblioteka została doposażona w nowości wydawnicze, a także lektury szkolne. Uwzględniono również potrzeby najmłodszych czytelników. Na początku roku szkolnego zakupione książki zostały wyeksponowane w sali, aby każdy mógł zapoznać się z nowościami wydawniczymi i wybrać coś dla siebie. O zaletach czytania wiedzą wsz

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

      W ostatnim dniu nauki szkolnej tradycyjnie już po raz czwarty odwiedzili naszą szkołę Pan Wójt Antoni Karlak oraz Dyrektor CUW-u Pani Maria Staszkiewicz, aby złożyć gratulacje absolwentom, Dyrekcji oraz nauczycielom naszej szkoły za bardzo dobre wyniki na egzaminach. Klasa ósma ma 1 miejsce w rankingu szkół podstawowych w gminie, a klasa III gimnazjum 3 miejsce wśród gimnazjów. Uczniowie zdobyli bardzo wysoką średnią, wyższą niż powiat, a z języka polskiego i języka angielskiego wyżej niż województwo. Pan Wójt pogratulował również panu Andrzejowi Kwietniowi, który przygotowywał ucznia Macieja Grzybacza do konkursu historycznego „Losy żołnierza i Oręża polskiego w latach 1939 - 1948”. Uczeń zajął 3 miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

     • PODZIĘKOWANIE

      Serdeczne podziękowania dla Państwa Estery i Stanisława Możdżeń wałścicieli firmy STACH-GONT za ponowne ufundowanie pamiątkowych koszulek dla uzdolnionych sportowców z naszej szkoły.

      Dziękujemy: Dyrektor Szkoły z Radą Pedagogiczną oraz wyróżnieni sportowcy.

    • HISTORYCZNY SUKCES
     • HISTORYCZNY SUKCES

      Maciej Grzybacz uczeń klasy III Gimnazjum im. Ks. Jana Góralika w Szkole Podstawowej Nr 2 w Podwilku zajął III miejsce na szczeblu ogólnopolskim w konkursie historycznym „Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1939 – 1948”, który odbył się w Warszawie w dniach 6-8 czerwca 2019r. Warto odnotować, że Maciej przeszedł niczym burza etap szkolny, rejonowy i wojewódzki nie dając najmniejszych szans swoim rywalom. Osiągnięcie to trzeba koniecznie nazwać historycznym, gdyż jak do tej pory nikomu z Orawy nie udało się zająć trzeciego miejsca w Polsce w tak trudnym konkursie kuratoryjnym.

     • WYCIECZKA DO WIELICZKI

      W roku 2018 w całej Polsce trwały obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości, czego nie zabrakło również w naszej szkole, Z inicjatywy pani dyrektor mgr Aliny Leksander na Święto Niepodległości 2018 został ogłoszony konkurs pieśni patriotycznej. Uczniowie ze wszystkich klas przygotowali na uroczystą akademię piękne pieśni patriotyczne. Podczas słuchania można był się wzruszyć i poczuć jak na koncercie. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. Było o co walczyć, ponieważ nagrodą był wyjazd do Wieliczki sponsorowany przez Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie i Bank Spółdzielczy w Jabłonce.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022/2023

   • Projekty

   • Szkoła bierze udział w projektach:

     

    "Z KICIĄ KOCIĄ..."

    "ZDROWO I SPORTOWO"

     

    "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE"

    ekologiczne-1140x520

     

    "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

     

    "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

    "NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!"

     

    "BIEG PO ZDROWIE"

     

    "ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE"

     

    "TRZYMAJ FORMĘ"

    Pielęgniarstwo środowiska nauczania i wychowania - pielęgniarka szkolna

     

    "EKOMISJA"

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 23.04.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych