• Kolejna akcja naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu skierowana była do osób w potrzebie z naszej parafii. Wolontariusze przygotowali kartki wielkanocne z życzeniami świątecznymi, które dołączone zostały do paczek wielkanocnych przygotowanych przez grupę charytatywną działającą przy parafii św. Marcina w Podwilku. Mamy szczerą nadzieję, że nasz gest sprawił choć odrobinę radości obdarowanym.
   • 21.03 do naszego przedszkola zawitała wiosna, którą wszystkie dzieci pięknie powitały. Grupa Kotki wraz z wychowawczynią – Panią Karoliną Leksander przygotowała krótki występ i zaśpiewali piękną piosenkę. Następnie przedszkolaki, już w swoich salach przygotowały wiosenne dekoracje i prace plastyczne. Grupa Misie realizując program „Zdrowo i Sportowo” wykonała wiosenne ćwiczenia gimnastyczne a następnie wraz z Kicią Kocią udali się z lupami na ł
    • Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach
     • Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach

      Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.

    • SZKOŁA Z TVP
     • SZKOŁA Z TVP

      Już od 30 marca od godziny 8:00 ruszają pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. To efekt podpisanego 27 marca porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych, między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zapraszamy do oglądania!

     • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 26 marca 2020 r. dotycząca próbnego egzaminu ósmoklasisty


      Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).
      Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.
      Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komis

     • ADRESY EMAIL KLAS

      Klasa 1 - pierwszakisp2podwilk@gmail.com

      Klasa 2 - klasa2podwilk@gmail.com

      Klasa 3 - klasatrzecia20@gmail.com

      Klasa 4 - klasa4444@o2.pl

      Klasa 5 - sp2podwilkkl5@gmail.com

      Klasa 6 - lorekklasa6@gmail.com

      Klasa 7 - firsztklasa7@gmail.com

      Klasa 8 - firsztklasa8@gmail.com

    • KONKUTS
     • KONKUTS

      Drogi uczniu, droga uczennico, zrób sobie chwilkę przerwy od nauki i napisz krótki wiersz lub rymowankę na tematy ważne - związane z profilaktyką.

      Temat: profilaktyka antyalkoholowa, antynikotynowa, bezpieczeństwo, kultura słowa, wartości w naszym życiu, przyjaźń, rodzina

      Czas wykonania pracy: 31.03.2020

     • KOMUNIKAT

      Szanowni Rodzice, Nauczyciele,

      drodzy Uczniowie

      W związku z wprowadzeniem przez MEN obowiązku prowadzenia zdalnego nauczania od 25.03.2020r. do 10.04.2020r. z możliwością przedłużenia ustalam co następuje:

      1. Uczniowie uczą się według planu lekcji korzystając z e-podręczników lub swoich podręczników, jeżeli nie mają internetu.

     • Komunikat MEN

      Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z uczniami.

      W załączeniu przekazuję komunikat z najważniejszymi informacjami.

      Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.

     • KORONAWIRUS

      Szanowni Rodzice.

      W trosce o zdrowie uczniów zwracam się z prośbą, aby w ciagu 2 tygodni dzieci nie wychodziły z domu. Nauczyciele są w kontakcie z uczniami i będą sprawdzać zadane prace. Zachęcam do wspólnego odrabiania zadań oraz do oglądania edukacyjnych programów telewizyjnych.

      Serdecznie pozdrawiam.

     • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

      Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

      11.03.2020

      Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

    • MEMORIAŁ IM. MARII KACZYŃSKIEJ W SPYTKOWICACH
     • MEMORIAŁ IM. MARII KACZYŃSKIEJ W SPYTKOWICACH

      W dniu 27 lutego 2020 r. odbyły się zawody narciarskie zorganizowane w ramach VII Memoriału im. Marii Kaczyńskiej. Memoriał upamiętnia osobę śp. Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która uczęszczała do liceum w Rabce. Patronat nad Memoriałem objął Pan Prezydent RP Andrzej Duda i Pani Marta Kaczyńska. Wśród organizatorów zawodów narciarskich, które odbyły się na Stacji Narciarskiej Kompleks Beskid w Spytkowicach, była Pani Poseł Anna Paluch oraz Radny Powiatowy Bartosz Leksander.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      22 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Podwilku odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III przedstawili Jasełka. Nie zabrakło również wierszy i piosenek dla ukochanych Babć i Dziadków. Na zakończenie tradycyjnie odśpiewano STO LAT i wręczono laurkii upominki. Po akademii rodzice zaprosili Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek.Wszyscy byli zadowoleni i szczęliwi, że tak miło spędzili czas.

     • JASEŁKA

      20 grudnia 2019r. podczas szkolnej wigilii uczniowie klas I-III oraz chór Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku przedstawili tradycyjne jasełka. Konferansjerkę prowadziły uczennice klasy VII. Mali aktorzy bardzo dobrze wczuli się w swoje role.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022/2023

   • Projekty

   • Szkoła bierze udział w projektach:

     

    "Z KICIĄ KOCIĄ..."

    "ZDROWO I SPORTOWO"

     

    "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE"

    ekologiczne-1140x520

     

    "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

     

    "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

    "NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!"

     

    "BIEG PO ZDROWIE"

     

    "ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE"

     

    "TRZYMAJ FORMĘ"

    Pielęgniarstwo środowiska nauczania i wychowania - pielęgniarka szkolna

     

    "EKOMISJA"

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 23.04.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych