• Dnia 4 maja 2023r. odbyła się akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy 4 i 7 przygotowały montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem wychowawczyń: H. Janik i G. Możdżeń. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Państwowego. Klasa 4. uświetniła akademię, śpiewając pieśni pt. „Witaj majowa jutrzenko oraz „Flaga”. Przypomniano o tym wydarzeniu, by pokazać młodemu pokoleniu, jakie wart
    • Dnia 21 kwietnia 2023 roku, zaopatrzeni w worki i rękawice, włączyliśmy się w akcję „Sprzątamy dla Polski”. Wspólnie posprzątaliśmy teren wokół szkoły. Przeszliśmy także wzdłuż drogi „Furmaniec” na Zubrzycę w terenie zabudowanym; tam też zebraliśmy sporą ilość odpadów. Celem przeprowadzonej akcji było uświadomienie dzieciom, by dbały o środowisko naturalne. „Nie tam czysto, gdzie sprzątają, ale tam, gdzie nie śmiecą” i tego się trzymajmy.
    • W kwietniu uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych „Tuliszkowski Talent Show” zorganizowanym przez Księgarnię Tuliszków, z którą współpracują bibliotekarze z naszej biblioteki szkolnej. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy, której tematyka związana była z motywem przewodnim konkursu „Zachwyceni książką”. Prace można było wykonać w trzech kategoriach: praca plastyczna, utwór muz
    • Zapraszam wszystkie dzieci z przedszkola oraz klas I -III do udziału w konkursie plastycznym Ja i moja rodzina- wspólnie spędzamy czas organizowanym z okazji Dnia Mamy i Taty. Szczegóły konkursu w regulaminie poniżej.
    • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
    • PRZEGLĄDZIE MŁODYCH RECYTATORÓW
     • PRZEGLĄDZIE MŁODYCH RECYTATORÓW

      SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W XLI GMINNYM PRZEGLĄDZIE MŁODYCH RECYTATORÓW I GAWĘDZIARZY IM. ANDRZEJA SKUPNIA FLORKA

      Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka, który odbył się 10 grudnia 2019 r. w Jabłonce. W przesłuchaniach wzięło udział łącznie 105 uczestników, w tym 6 uczniów naszej szkoły.

     • Wycieczka do Muzeum Lotnictwa

      6 grudnia 2019r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku byli na wycieczce w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Sponsorem biletów wstępu do muzeum był Konsulat Generalny Słowacji w Krakowie na czele z Kosulem Generalnym Tomášem Kašajem.

      Na początku Konsul bardzo serdecznie powitał zebranych. Życzył wszystkiego dobrego a przede wszystkim wspaniałych prezentów od Mikołaja. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Potem nastąpiło zwiedzanie muzeum. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu różnych samolotów i wysłuchania ich historii. Dwie „maszyny” mogli zwiedzić w środku. Jedną z nich latał św. Jan Paweł II.Na zakończenie wyświetlono film „Moja pierwsza wizyta w Muzeum”.

     • #RazemNaŚwięta

      Społeczność Uczniowska wraz z Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku aktywnie włącza się w różne formy pomocy ludziom, którzy z różnych przyczyn tej pomocy potrzebują.

      Jedną z akcji charytatywnych, do której włączyła się nasza Szkoła, była akcja „Misie Ratownisie pomagają w zbiórce artykułów higienicznych i środków czystości dla najuboższych”. Dzięki dużemu zaangażowaniu się szkolnego wolontariatu w tę zbiórkę, starsi ludzie mogli otrzymać artykuły, które są im bardzo potrzebne.

     • KONKURSY ŚWIĄTECZNE

      Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w konkursach świątecznych:
      - na lampion świąteczny,
      - na wykonanie kartki świątecznej.

      W Wigilię Szkolną odbędzie się również konkurs kolęd. W tym dniu będzie miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najładniej ozdobioną salę lekcyjną.

      Zgłoszenia i prace można składać u wychowawców klas do 10 grudnia 2019 r. Wyniki konkursów zostaną podane w Wigilię Szkolną. Zapraszamy do udziału.

     • SZKOŁA DO HYMNU

      Ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
      O symbolicznej godzinie 1111 11 listopada br., uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół biorących udział w akcji odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.
      W ww. akcji wzięli również nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły.

     • SZKOŁA PAMIĘTA

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku wraz z Panią Dyrektor i opiekunem Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Pana Wojciecha Lorencowicza - wielkiego orawskiego patrioty, byłego kierownika szkoły w Podwilku, Kawalera Krzyża Niepodległości, weterana I wojny światowej, oficera Wojska Polskiego.

    • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      14 października 2019 r. to wyjątkowy dzień nie tylko dla wszystkich pracowników oświaty, ale również dla pierwszoklasistów naszej Szkoły. W tym dniu odbyło się pasowanie na ucznia. Na uroczystość zaproszeni byli również rodzice naszych pierwszaków.

      Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni przygotowały program słowno-muzyczny, w którym wykazali, że są gotowi zostać pełnoprawnymi uczniami. Po złożonym przez nich ślubowaniu pani dyrektor Alina Leksander pasowała dzieci klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku.

    • CZYTELNICTWO W NASZEJ SZKOLE
     • CZYTELNICTWO W NASZEJ SZKOLE

      W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dotyczącego rozwijania zainteresowania uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku otrzymała środki finansowe na zakup książek. Dzięki temu programowi księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 403 woluminy o wartości 5.000 zł. Cenną wskazówką dla tworzenia zamówienia były wypowiedzi uczniów na temat ich zainteresowań przekazywane podczas spotkań czytelniczych w bibliotece szkolnej. Dzięki otrzymanym środkom finansowym biblioteka została doposażona w nowości wydawnicze, a także lektury szkolne. Uwzględniono również potrzeby najmłodszych czytelników. Na początku roku szkolnego zakupione książki zostały wyeksponowane w sali, aby każdy mógł zapoznać się z nowościami wydawniczymi i wybrać coś dla siebie. O zaletach czytania wiedzą wsz

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

      W ostatnim dniu nauki szkolnej tradycyjnie już po raz czwarty odwiedzili naszą szkołę Pan Wójt Antoni Karlak oraz Dyrektor CUW-u Pani Maria Staszkiewicz, aby złożyć gratulacje absolwentom, Dyrekcji oraz nauczycielom naszej szkoły za bardzo dobre wyniki na egzaminach. Klasa ósma ma 1 miejsce w rankingu szkół podstawowych w gminie, a klasa III gimnazjum 3 miejsce wśród gimnazjów. Uczniowie zdobyli bardzo wysoką średnią, wyższą niż powiat, a z języka polskiego i języka angielskiego wyżej niż województwo. Pan Wójt pogratulował również panu Andrzejowi Kwietniowi, który przygotowywał ucznia Macieja Grzybacza do konkursu historycznego „Losy żołnierza i Oręża polskiego w latach 1939 - 1948”. Uczeń zajął 3 miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

     • PODZIĘKOWANIE

      Serdeczne podziękowania dla Państwa Estery i Stanisława Możdżeń wałścicieli firmy STACH-GONT za ponowne ufundowanie pamiątkowych koszulek dla uzdolnionych sportowców z naszej szkoły.

      Dziękujemy: Dyrektor Szkoły z Radą Pedagogiczną oraz wyróżnieni sportowcy.

    • HISTORYCZNY SUKCES
     • HISTORYCZNY SUKCES

      Maciej Grzybacz uczeń klasy III Gimnazjum im. Ks. Jana Góralika w Szkole Podstawowej Nr 2 w Podwilku zajął III miejsce na szczeblu ogólnopolskim w konkursie historycznym „Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1939 – 1948”, który odbył się w Warszawie w dniach 6-8 czerwca 2019r. Warto odnotować, że Maciej przeszedł niczym burza etap szkolny, rejonowy i wojewódzki nie dając najmniejszych szans swoim rywalom. Osiągnięcie to trzeba koniecznie nazwać historycznym, gdyż jak do tej pory nikomu z Orawy nie udało się zająć trzeciego miejsca w Polsce w tak trudnym konkursie kuratoryjnym.

     • WYCIECZKA DO WIELICZKI

      W roku 2018 w całej Polsce trwały obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości, czego nie zabrakło również w naszej szkole, Z inicjatywy pani dyrektor mgr Aliny Leksander na Święto Niepodległości 2018 został ogłoszony konkurs pieśni patriotycznej. Uczniowie ze wszystkich klas przygotowali na uroczystą akademię piękne pieśni patriotyczne. Podczas słuchania można był się wzruszyć i poczuć jak na koncercie. Jury miało ciężki orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców. Było o co walczyć, ponieważ nagrodą był wyjazd do Wieliczki sponsorowany przez Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie i Bank Spółdzielczy w Jabłonce.

     • DRUGA WIZYTA KONSULA W NASZEJ SZKOLE

      Już drugi raz w tym roku szkolnym miłą niespodziankę zgotował nam Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie. W dniu 25.02 br. odwiedził naszą szkołę Słowacki Konsul Sławomir Nagy. Wizyta była bardzo przyjemna, ponieważ głównym jej punktem było wręczenie tabletu Magdalenie Warciak, uczennicy wylosowanej wśród uczniów, którzy brali udział w listopadzie w konkursie organizowanym przez Konsula Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie Dr. Tomáša Kašaja na łamach czasopisma „Život”.

    • ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE I NARKOGOGLE
     • ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE I NARKOGOGLE

      We wtorek 19.02.2019r. roku w ramach profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom w Szkole Podstawowej nr 2 w Podwilku dla uczniów klas IV –VIII oraz III gimnazjum odbyły się warsztaty pt. "Świat widziany przez alkogogle i narkogogle".
      Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży o szkodliwości działania alkoholu i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka.
      Alkogogle są edukacyjnym narzędziem symulującym wpływ alkoholu na organizm człowieka (spowolnienie czasu reakcji, zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie, obniżenie koncentracji, itp.).
      Narkogogle symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowanie leków: dezorientacja, zaburzenia percepcji przestrzeni, zawroty głowy, brak koncentracji, zaburzenia obrazu.
      W trakcie spotkania młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli, co wiązało się także z wykonaniem określonych zadań. Uczniowie wypeł

     • AKCJA CHARYTATYWNA

      Szkolny wolontariat w Szkole Podstawowej nr 2 w Podwilku prowadzi zbiórkę pieniężną na kosztowne leczenie Mateusza Bąka.
      Jest to czternastoletni chłopiec z Harkabuza chorujący na chłoniaka -nowotwór złośliwy.
      Przed chorobą Mateusz często brał udział w rozgrywkach piłkarskich firmy Stach-gont na orliku w Podwilku.
      Gdyby ktoś zechciał wesprzeć naszego rówieśnika, to pieniądze można wpłacać w sekretariacie SP2 w Podwilku.

    • MIKOŁAJKI 2018
     • MIKOŁAJKI 2018

      6 grudnia 2018r uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Podwilku spotkali się z Mikołajem.

      Na spotkanie najpierw przybył Elf – pomocnik Mikołaja. Zaproponował dzieciom wspólne zabawy. Uczestniczyły w nich chętnie i aktywnie ciągle nasłuchując i zerkając, czy nie nadchodzi najważniejszy gość. Uczniowie klasy II śpiewali piosenkę „Pędzi Mikołaj”, gdy usłyszeli za drzwiami dzwonek. To przybył zmęczony długą podróżą Mikołaj. Przywitał się z dziećmi. W worku miał piłeczki z numerkami od 1 do 60. Każde dziecko otrzymało kartkę z dziesięcioma napisanymi liczbami. Mikołaj losował piłeczkę, a dzieci na swoich kartkach skreślały podaną liczbę. Kto skreślił wszystkie podchodził do Mikołaja i otrzymywał prezent. Potem każdy mógł też zrobić sobie zdjęcie w „Fotobudce” oraz otrzymał watę cukrową.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022/2023

   • Projekty

   • Szkoła bierze udział w projektach:

     

    "Erasmus +"

    "eTwinning"

    "Laboratoria Przyszłości"

     

    "Dni europejskie"

     

    "Żyj z sensem"

     

    "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

    ekologiczne-1140x520

     

    "Mamo, tato wolę wodę"

    Zobacz obraz źródłowy

     

    "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 04.06.2023
   • Pedagog

   • Godziny pracy 
    pedagoga szkolnego

    Poniedziałek:

    13:20 - 14:05

    Wtorek:

    13:20 - 14:05

    Środa:

    10:40 - 11:25

    Czwartek:

    13:20 - 14:05

    Piątek:

    9:50 - 10:25

    13:20 - 14:05

   • Świetlica

   • Poniedziałek:

    11:40 - 14:05

    Wtorek:

    11:40 - 13:15

    Środa:

    12:30 - 14:05

    Czwartek:

    12:30 - 14:05

    Piątek:

    12:30 - 14:05

     

  • Galeria zdjęć

    brak danych