• Dzień przedszkolaka

     • 20.09 w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Grupy Smerfy oraz Misie ten wyjątkowy dzień spędziły na tańcach, grach i zabawach.  Nie obyło się bez zdmuchnięcia świeczek na symbolicznym torcie i głośnym odśpiewaniu "Sto lat". Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal oraz drobny upominek. Na zakończenie korzystając z pięknej pogody wszyscy udali się na podwórko, gdzie kontynuowaliśmy zabawę i puszczaliśmy bańki mydlane. Wszystkie dzieci wracały do domów z uśmiechem na twarzy i pięknymi wspomnieniami. 

       

      Wychowawczyni grupy Smerfy, Alicja Luba, wychowawczyni grupy Misie , Monika Palenik oraz Monika Kapuściak. 

     • Wolontariat

     • Trwa nabór do Szkolnego Klubu Wolontariatu. Spotkania informacyjne dla zainteresowanych uczniów z klas 5-8 odbywać się będą na świetlicy szkolnej:

      Klasa 5 - czwartek 28.09.23 o godz. 13.20

      Klasa 6 - piątek 29.09.23 o godz. 12.30

      Klasa 7 - poniedziałek 02.10.23 o godz. 14.10

      Klasa 8 - wtorek 03.10.23 o godz. 14.10

      Wszystkich uczniów zainteresowanych pomocą innym na spotkania zapraszają koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariatu: Pani Monika Palenik i Pani Alicja Luba.

     • Pomoc

     • Wsparcie dla Kamilki Gil!

      Kamilka Gil kontra SMA!! Lek, który jest potrzebny to najdroższy lek świata. 10 milionów złotych kosztuje terapia genowa. W imieniu Rodziców Dziewczynki oraz własnym prosimy o włączenie się do pomocy.

       

      Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich do udziału
      w zbiórce dla Kamilki Gil
      RZECZY UŻYWANYCH

      Ø  odzieży;

      Ø  pluszaków;

      Ø  butów;

      Ø  torebek;

      Ø  pościeli;

      Ø  firan i zasłon;

      Zbieramy zarówno rzeczy nowe jak i używane, prosimy jednak, aby były one niezniszczone i czyste. W szkole znajdują się dwa punkty zbiórki: na I piętrze obok pokoju nauczycielskiego oraz na parterze na stronie przedszkola. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim za okazane serce i wszelką pomoc.

      Akcja trwa od poniedziałku 11.09 do piątku 15.09

      Monika Palenik i Alicja Luba - opiekunki SKW

     • 4 września 2023

     • W tym roku wyjątko pierwszy dzwonek po wakacjach usłyszeliśmy 4 września. Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w naszym kościele parafialnym. W szkole, na wspólnym apelu powitała nas Pani Dyrektor, która cieszyła się, że bezpiecznie wróciliśmy do szkoły po wakacjach. Pani Renata Lorek-Haberska życzyła rodzicom, nauczycielom a przede wszystkim uczniom wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów i realizacji szkolnych planów. Pani Dyrektor powitała, także nowych uczniów naszej szkoły: przedszkolaki z oddziałów zerówkoch oraz pierwszoklasistów a uczniom klasy 8 życzyła owocnej pracy i osiągnięcia zadowalających wyników na pierwszym ważnym życiowym egzaminie. Niech ten nowy rok szkolny będzie tak radosny, pełen optymizmu i nadziei jak jego pierwszy dzień...

      Opracowała Alicja Luba

     • Rok szkolny 2023/2024

     • Rok szkolny 2023/2024 rozpoczniemy wspólną Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Marcina w Podwilku o godzinie 8.00. Po Mszy, ok godziny 9.00 na sali gimnastycznej w szkole wszystkich uczniów powita Pani Dyrektor a następnie poszczególne klasy udadzą się do sal na krótkie spotkania z wychowawcami. Na wspólne rozpoczęcie roku szkolnego zapraszamy także dzieci z grup zerówkowych: Smerfy i Kotki. Młodsze grupy zapraszamy od razu do sal na spotkania z wychowawczyniami.

      Podział grup przedszkolnych:

      Misie - dzieci 3,4 letnie, wychowawczyni P. Monika Palenik - sala na parterze

      Rybki - dzieci 4,5 letnie, wychowawczyni P. Elżbieta Cieluch - duża sala na 1 piętrze

      Smerfy - dzieci 5,6 letnie (zerówka), wychowawczyni P. Alicja Luba - mała sala na 1 pietrze

      Kotki - dzieci 6 letnie (zerówka), wychowawczyni P. Karolina Leksander - sala na 2 piętrze.

      Ze względu na łączone rocznikowo grupy prosimy o sprawdanie list dzieci na tablicach przy salach. Dzieci, które do tej pory uczęszczały do przedszkola (poza 6-latkami od P. Moniki) pozostają z wychowawczyniami z poprzedniego roku.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w oddziałach przedszkolnych

     • 23.06. na świetlicy szkolnej zebrały się, pięknie ubrane, dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ten uroczysty dzień spotkaliśmy się by podsumować rok szkolny 2022/2023. We wzruszających słowach pożegnaliśmy naszych 6-cio latków, którzy od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Wszystkim przedszkolakom, ich rodzicom oraz wszystkim pracownikoim oddziałów przedszkolnych życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 1-8.

     • 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, by pogrtulować uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub 100% frekwencję. Podczas uroczystości nastąpiło także przekazanie sztandaru opiekę nad którym przejmują teraz uczniowie obecnej klasy 6, a niebawem już 7. Wszystkim Uczniom, Rodzicom, całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom szkoły życzymy spokojnych, slonecznych i bezpiecznych wakacji.

     • Podsumowanie Dni europejskich i włoska niespodzianka dzieci z grupy Kotki

     • 22.06. spotkaliśmy się na świetlicy, by podsumować realizację projektu "Dni europejskie". Było to dla wszystkich ciekawe doświadczenie, pełne nowych informacji, nietuzinkowych wystąpień i niezapomnianych smaków. Dzięki zaangażowaniu Uczniów, Nauczycieli i Rodziców udało nam się odwiedzić 9 krajów europejskich bez wychodzenia ze szkoły. Wszyskim zaangażowanym w akcję składam serdeczne podziękowanie i zapraszam do obejrzenia krótkiego podsumowania znajdującego się poniżej.

      Kiedy wszystkim zdawało się, że to już koniec tej wyjątkowej przygody zadkoczyły nas przedszkolaki z grupy Kotki. To one przygotowały dla nas niespodziankę w postaci przedstawienia nam Włoch. Było słonecznie, kolorowo a przede wszystkim pachnąco. Pani Monice, Rodzicom i Przedszkolakom dziękujemy za to, że jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego zabrali nas na wakacje we Włoszech

     • Komers i pożegnanie Klasy 8

     • Koniec roku szkolnego zawsze jest czasem podsumowań. 21.06. przyszło nam uroczyście pożegnać uczniów klasy 8. Z tej okazji klasa 7 przygotowała okolicznościowe przedstawienie, które pokazało wszystkim ile radości i koloru wnosiła w nasze szkolne mury klasa 8. Były chwile radości i momenty wzruszeń. Drodzy Absolwenci - szkoła bez Was już nie będzie taka sama... Rodzicom gratulujemy pociech i życzymy wielu chwil dumy i radości z dzieci na kolejnych etapach życia. Joasi, Adrianowi, Alanowi, Bartoszowi, Dawidom, Jakubowi, Ksaweremu, Olivierowi i Wojtkowi życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w podjętych wyzwaniach i conajmniej takiej radości życia z jaką opuszczacie mury naszej szkoły...

     • Święto naszych kochanych Rodziców

     • Dzień 7 czerwca był w tym roku dla nas wyjątkowy. Właśnie wtedy obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt - Dzień Mamy i Taty. W godzinach przedpołudniowych do szkoły zaprosiliśmy Rodziców uczniów klas 1-3, którzy z zainteresowaniem obejrzeli występy swoich dzieci. O godzinie 13.00 scenę przejęłóy dzieci z oddziałów przedszkolnych, którzy z dużym wdziękiem przedstawili swoim Rodziom okolicznościowy program artystyczny. Na naszych ukochanych, jak zawsze czekały przygotowane z sercem niespodzianki. Kochani Rodzice, dziękujemy że jesteście...

     • Dzień dziecka - realizacja projektu "Trzymaj formę"

     • W tym roku Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych trwał aż dwa dni. Pierwszego czerwca bawiliśmy się w grupach wraz z naszymi Paniami, natomiast drugiego czerwca wyjątkowe zajęcia przygotowali dla nas koledzy z szóstej klasy. Uczniowie realizowali program "Trzymaj formę" - za swoje zadanie wzięli przygotowanie zdrowego dnia dziecka dla przedszkolaków. Uczennice klasy 6 zaprezentowały dzieciom podstawy zdrowego trybu życia oraz piramidę zdrowej żywności. Zagadkami zachęciły dzieci do jedzenia owoców i warzyw, a żeby pokazać, że owoce i warzywa nie muszą być nudne przeprowadziły dla najmłodszych warsztaty kulinarne, podczas których wspólnie przygotowywali owocowe szaszłyki. Chłopcy z klasy 6 przekonywali najmłodszych, że ruch to zdrowie. Na sali gimnastycznej przeprowadzili zawody sportowe. Na małych zawodników czekały dyplomy, medale i gratulacje z rąk Pani Dyrektor. Dziękujemy uczniom klasy 6 wraz z Wychowawcą za przygotowanie nam tak dobrej i zdrowej zabawy. Ten Dzień Dziecka był dla nas naprawdę wyjątkowy :).

     • Zaczarowane Wzgórze zdobyte!

     • W maju przedszkolaki z grupy Kotki i Rybki udały się na wycieczkę do Zaczarowanego Wzgórza. Na miejscu czekały na nich wyjątkowe atrakcje. Dzieci miały okazję pojeździć konno, nakarmić zwierzątka w mini zoo, dowiedzieć się jak to dawniej wypiekano podpłomyki oraz co dzieci jadły zamiast słodyczy. Pobawili się w małych kucharzy oczywiście z degustacją wykonanych smakołyków. Wydoili krówkę Czesię oraz zjedli pyszny obiad. Wszystkie atrakcje przeplatane były grami i zabawami. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych pamiątek. Opiekunki w Zaczarowanym Wzgórzu okazały się bardzo miłe i zaprosiły nas w przyszłym roku, a my z tego zaproszenia chętnie skorzystamy. 

     • Dni europejskie - Słowacja

     • 18.05. klasa 1 zabrała nas w kolejną podróż po Europie. Tym razem wspólnie wsiedliśmy do zaczarowanego pociągu, który przy dźwiękach piosenki zawiózł uczestników spotkania do pobliskiej Słowacji. Uczniowie klasy 1 przedstawili nam najważniejsze miasta naszego sąsiada. Pierwszoklasiści tańcem i śpiewem zachęcali wszystkich do odwiedzenia tego urokliwego kraju, który przecież mamy na wyciągnięcie ręki. Na koniec, tradycyjnie już, Rodzice uczniów klasy 1 zaprosili wszystkich na prawdziwą ucztę słowackich smaków. Dzień europejski bardzo się wszystkim podobał. Czy to już koniec naszej tegorocznej przygody?... A może coś jeszcze nas zaskoczy? Zapewniam, że na uczniów czeka jeszcze pewna sekretna niespodzianka... A później przyjdzie czas na podsumowanie naszej tegorocznej europejskiej przygody.

     • Akademia z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja

     • Dnia 4 maja 2023r. odbyła się akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy 4 i 7 przygotowały montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem wychowawczyń: H. Janik i G. Możdżeń. Uroczystość  rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Państwowego. Klasa 4. uświetniła akademię, śpiewając pieśni pt. „Witaj majowa jutrzenko oraz    „Flaga”. Przypomniano o tym wydarzeniu, by pokazać młodemu pokoleniu, jakie wartości pozwalały przetrwać Polakom czasy rozbiorów oraz trudny wiek dwudziesty. To od nas zależy, jak długo biało-czerwone barwy będą kojarzone z Polską i Polakami. Na zakończenie akademii cała społeczność  uczniowska odśpiewała Hymn Szkoły.

     • Dzień europejski - Litwa

     • W dniu 27.04. odbyliśmy kolejną podróż z cyklu Dni euroejskich. Tym razem na trasie naszego szkolnego pociągu znalazła się Litwa. Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Panią Darią Blańdą dołożyli wszelkich starań, by przybliżyć nam piękno kraju naszych północno-wschodnich sąsiadów. Drugoklasiści, ubrani w litewskie barwy, swoje wystąpienie rozpoczęli od zacytowania sławnego fragmentu Pana Tadeusza: Litwo, ojczyzno moja... W dalszej części, z dużym przejęciem, uczniowie opowiadali zebranym informacje o Litwie. Swój występ klasa 2 zakończyła pięknym litewskim tańcem. Na zebranych czekał także pyszny, słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy uczniom klasy II, Pani Wychowawczyni i Rodzicom za oprzybliżenie nam piękna Litwy. Nadal pozostajemy w naszym sąsiedztwie, bo w maju klasa I opowie nam o innym sąsiadującym z Polską kraju - Słowacji...

     • „ZACHWYCENI KSIĄŻKĄ – TULISZKOWSKI TALENT SHOW” - konkurs czytelniczy

     • W kwietniu uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych „Tuliszkowski Talent Show” zorganizowanym przez Księgarnię Tuliszków, z którą współpracują bibliotekarze z naszej biblioteki szkolnej. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy, której tematyka związana była z motywem przewodnim konkursu „Zachwyceni książką”. Prace można było wykonać w trzech kategoriach: praca plastyczna, utwór muzyczny, wiersz lub opowiadanie.
      Efektem tego konkursu są prace plastyczne przygotowane przez uczniów, które można zobaczyć na stronie naszej Szkoły. 

     • Nasza szkoła w akcji „Sprzątamy dla Polski”

     • Dnia 21 kwietnia 2023 roku, zaopatrzeni w worki i rękawice, włączyliśmy się w akcję „Sprzątamy dla Polski”. Wspólnie posprzątaliśmy teren wokół szkoły. Przeszliśmy także wzdłuż drogi „Furmaniec” na Zubrzycę w terenie zabudowanym; tam też zebraliśmy sporą ilość odpadów. Celem przeprowadzonej akcji było uświadomienie dzieciom, by dbały o środowisko naturalne. „Nie tam czysto, gdzie sprzątają, ale tam, gdzie nie śmiecą” i tego się trzymajmy.

     • Konkurs plastyczny

     • Zapraszam wszystkie dzieci z przedszkola oraz klas I -III do udziału w konkursie plastycznym Ja i moja rodzina- wspólnie spędzamy czas  organizowanym z okazji Dnia Mamy i Taty. Szczegóły konkursu w regulaminie poniżej.

      Z poważaniemMonika Palenik

      Regulamin Konkursu PlastycznegoJa i moja rodzina- wspólnie spędzamy czas   

      I. Przedmiot KonkursuPrzedmiotem konkursu są wykonane przez dzieci z przedszkola oraz klas I - III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku prace plastyczne przedstawiające jak dzieci spędzają wolny czas z rodziną. 

      II.  Organizator KonkursuOrganizatorem konkursu jest mgr Monika Palenik, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku, 34-722 Podwilk 172.   

      III. Założenia organizacyjne1. Celem konkursu jest:- rozwijanie umiejętności łączenia w pracy plastycznej różnych technik,- rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych dzieci,- wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną,- zachęcanie do wspólnego spędzania czasu w rodzinach.2. Konkurs trwa od 17.04.2023r do - 19.05.2023r3. Prace zgłoszone na Konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi i nieprzedstawianymi w innych konkursach.

      IV. Wymagania techniczne i tryb zgłaszania prac:

      1. Praca powinna być wykonana w jak największym stopniu samodzielnie przez dziecko.

      2. Technika oraz format wykonanej pracy dowolny.

      3. W konkursie będą rozpatrywane prace dostarczone do nauczycieli w terminie do 19.05.2023r.4. Każda praca musi być opisana w następujący sposób: imię i nazwisko, grupa wiekowa lub klasa.

      5.Konkurs przeznaczony jest dla trzech kategorii wiekowych:I kategoria - dzieci 3-4 letnie, II kategoria - dzieci 5 - 6 letnie, III kategoria - klasy I -III        

      V. Ocena prac konkursowych:

      1. Organizator konkursu powołuje Komisję Konkursową, która ocenia prace konkursowe.

      2. Podczas oceny prac brane pod uwagę będą następujące kryteria: samodzielność, zróżnicowanie technik plastycznych, pomysłowość, estetyka.

      3. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

      4. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi nie później niż dnia 31.05.20213r5. Rozdanie nagród i pokonkursowa prezentacja prac planowane są podczas  Dnia Mamy i Taty organizowanym przez szkołę.           

      VI. Warunki ogólne

      1. Uczestnicy Konkursu zgłaszający swoje prace do Konkursu jednocześnie wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby Konkursu w zakresie koniecznym do prawidłowego jego przeprowadzenia (zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust.2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.)          

      VII. Nagrody1. Organizator konkursu przewiduje dla laureatów z każdej grupy wiekowej  konkursu dyplomy i nagrody rzeczowe za I, II, III miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo oraz drobny upominek.        

      VIII. Prawo własności i prawo wykorzystania prac1. Zgłoszona praca staje się własnością organizatora Konkursu.        

       IX . Postanowienia końcowe

      1. Najciekawsze prace mogą zostać sfotografowane i opublikowane na stronie internetowej szkoły.

     • Zabawa charytatywna

     • Zosia Pająk ma 10 mln na koncie, dlatego chciałam powiadomić,że dyskoteka o której wspominałam odbędzie się, a całkowity dochód przekazany będzie dla Kamilki Gil z Nowego Targu, która również musi zebrać tę kolosalną kwotę. Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.

       Z wyrazami szacunku Justyna Mielec.