• Pomoc

     • Wsparcie dla Kamilki Gil!

      Kamilka Gil kontra SMA!! Lek, który jest potrzebny to najdroższy lek świata. 10 milionów złotych kosztuje terapia genowa. W imieniu Rodziców Dziewczynki oraz własnym prosimy o włączenie się do pomocy.

       

      Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich do udziału
      w zbiórce dla Kamilki Gil
      RZECZY UŻYWANYCH

      Ø  odzieży;

      Ø  pluszaków;

      Ø  butów;

      Ø  torebek;

      Ø  pościeli;

      Ø  firan i zasłon;

      Zbieramy zarówno rzeczy nowe jak i używane, prosimy jednak, aby były one niezniszczone i czyste. W szkole znajdują się dwa punkty zbiórki: na I piętrze obok pokoju nauczycielskiego oraz na parterze na stronie przedszkola. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim za okazane serce i wszelką pomoc.

      Akcja trwa od poniedziałku 11.09 do piątku 15.09

      Monika Palenik i Alicja Luba - opiekunki SKW

     • 4 września 2023

     • W tym roku wyjątko pierwszy dzwonek po wakacjach usłyszeliśmy 4 września. Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w naszym kościele parafialnym. W szkole, na wspólnym apelu powitała nas Pani Dyrektor, która cieszyła się, że bezpiecznie wróciliśmy do szkoły po wakacjach. Pani Renata Lorek-Haberska życzyła rodzicom, nauczycielom a przede wszystkim uczniom wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów i realizacji szkolnych planów. Pani Dyrektor powitała, także nowych uczniów naszej szkoły: przedszkolaki z oddziałów zerówkoch oraz pierwszoklasistów a uczniom klasy 8 życzyła owocnej pracy i osiągnięcia zadowalających wyników na pierwszym ważnym życiowym egzaminie. Niech ten nowy rok szkolny będzie tak radosny, pełen optymizmu i nadziei jak jego pierwszy dzień...

      Opracowała Alicja Luba

     • Rok szkolny 2023/2024

     • Rok szkolny 2023/2024 rozpoczniemy wspólną Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Marcina w Podwilku o godzinie 8.00. Po Mszy, ok godziny 9.00 na sali gimnastycznej w szkole wszystkich uczniów powita Pani Dyrektor a następnie poszczególne klasy udadzą się do sal na krótkie spotkania z wychowawcami. Na wspólne rozpoczęcie roku szkolnego zapraszamy także dzieci z grup zerówkowych: Smerfy i Kotki. Młodsze grupy zapraszamy od razu do sal na spotkania z wychowawczyniami.

      Podział grup przedszkolnych:

      Misie - dzieci 3,4 letnie, wychowawczyni P. Monika Palenik - sala na parterze

      Rybki - dzieci 4,5 letnie, wychowawczyni P. Elżbieta Cieluch - duża sala na 1 piętrze

      Smerfy - dzieci 5,6 letnie (zerówka), wychowawczyni P. Alicja Luba - mała sala na 1 pietrze

      Kotki - dzieci 6 letnie (zerówka), wychowawczyni P. Karolina Leksander - sala na 2 piętrze.

      Ze względu na łączone rocznikowo grupy prosimy o sprawdanie list dzieci na tablicach przy salach. Dzieci, które do tej pory uczęszczały do przedszkola (poza 6-latkami od P. Moniki) pozostają z wychowawczyniami z poprzedniego roku.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w oddziałach przedszkolnych

     • 23.06. na świetlicy szkolnej zebrały się, pięknie ubrane, dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ten uroczysty dzień spotkaliśmy się by podsumować rok szkolny 2022/2023. We wzruszających słowach pożegnaliśmy naszych 6-cio latków, którzy od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Wszystkim przedszkolakom, ich rodzicom oraz wszystkim pracownikoim oddziałów przedszkolnych życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w klasach 1-8.

     • 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, by pogrtulować uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub 100% frekwencję. Podczas uroczystości nastąpiło także przekazanie sztandaru opiekę nad którym przejmują teraz uczniowie obecnej klasy 6, a niebawem już 7. Wszystkim Uczniom, Rodzicom, całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Pracownikom szkoły życzymy spokojnych, slonecznych i bezpiecznych wakacji.

     • Podsumowanie Dni europejskich i włoska niespodzianka dzieci z grupy Kotki

     • 22.06. spotkaliśmy się na świetlicy, by podsumować realizację projektu "Dni europejskie". Było to dla wszystkich ciekawe doświadczenie, pełne nowych informacji, nietuzinkowych wystąpień i niezapomnianych smaków. Dzięki zaangażowaniu Uczniów, Nauczycieli i Rodziców udało nam się odwiedzić 9 krajów europejskich bez wychodzenia ze szkoły. Wszyskim zaangażowanym w akcję składam serdeczne podziękowanie i zapraszam do obejrzenia krótkiego podsumowania znajdującego się poniżej.

      Kiedy wszystkim zdawało się, że to już koniec tej wyjątkowej przygody zadkoczyły nas przedszkolaki z grupy Kotki. To one przygotowały dla nas niespodziankę w postaci przedstawienia nam Włoch. Było słonecznie, kolorowo a przede wszystkim pachnąco. Pani Monice, Rodzicom i Przedszkolakom dziękujemy za to, że jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego zabrali nas na wakacje we Włoszech

     • Komers i pożegnanie Klasy 8

     • Koniec roku szkolnego zawsze jest czasem podsumowań. 21.06. przyszło nam uroczyście pożegnać uczniów klasy 8. Z tej okazji klasa 7 przygotowała okolicznościowe przedstawienie, które pokazało wszystkim ile radości i koloru wnosiła w nasze szkolne mury klasa 8. Były chwile radości i momenty wzruszeń. Drodzy Absolwenci - szkoła bez Was już nie będzie taka sama... Rodzicom gratulujemy pociech i życzymy wielu chwil dumy i radości z dzieci na kolejnych etapach życia. Joasi, Adrianowi, Alanowi, Bartoszowi, Dawidom, Jakubowi, Ksaweremu, Olivierowi i Wojtkowi życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w podjętych wyzwaniach i conajmniej takiej radości życia z jaką opuszczacie mury naszej szkoły...

     • Święto naszych kochanych Rodziców

     • Dzień 7 czerwca był w tym roku dla nas wyjątkowy. Właśnie wtedy obchodziliśmy jedno z ważniejszych świąt - Dzień Mamy i Taty. W godzinach przedpołudniowych do szkoły zaprosiliśmy Rodziców uczniów klas 1-3, którzy z zainteresowaniem obejrzeli występy swoich dzieci. O godzinie 13.00 scenę przejęłóy dzieci z oddziałów przedszkolnych, którzy z dużym wdziękiem przedstawili swoim Rodziom okolicznościowy program artystyczny. Na naszych ukochanych, jak zawsze czekały przygotowane z sercem niespodzianki. Kochani Rodzice, dziękujemy że jesteście...

     • Dzień dziecka - realizacja projektu "Trzymaj formę"

     • W tym roku Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych trwał aż dwa dni. Pierwszego czerwca bawiliśmy się w grupach wraz z naszymi Paniami, natomiast drugiego czerwca wyjątkowe zajęcia przygotowali dla nas koledzy z szóstej klasy. Uczniowie realizowali program "Trzymaj formę" - za swoje zadanie wzięli przygotowanie zdrowego dnia dziecka dla przedszkolaków. Uczennice klasy 6 zaprezentowały dzieciom podstawy zdrowego trybu życia oraz piramidę zdrowej żywności. Zagadkami zachęciły dzieci do jedzenia owoców i warzyw, a żeby pokazać, że owoce i warzywa nie muszą być nudne przeprowadziły dla najmłodszych warsztaty kulinarne, podczas których wspólnie przygotowywali owocowe szaszłyki. Chłopcy z klasy 6 przekonywali najmłodszych, że ruch to zdrowie. Na sali gimnastycznej przeprowadzili zawody sportowe. Na małych zawodników czekały dyplomy, medale i gratulacje z rąk Pani Dyrektor. Dziękujemy uczniom klasy 6 wraz z Wychowawcą za przygotowanie nam tak dobrej i zdrowej zabawy. Ten Dzień Dziecka był dla nas naprawdę wyjątkowy :).

     • Zaczarowane Wzgórze zdobyte!

     • W maju przedszkolaki z grupy Kotki i Rybki udały się na wycieczkę do Zaczarowanego Wzgórza. Na miejscu czekały na nich wyjątkowe atrakcje. Dzieci miały okazję pojeździć konno, nakarmić zwierzątka w mini zoo, dowiedzieć się jak to dawniej wypiekano podpłomyki oraz co dzieci jadły zamiast słodyczy. Pobawili się w małych kucharzy oczywiście z degustacją wykonanych smakołyków. Wydoili krówkę Czesię oraz zjedli pyszny obiad. Wszystkie atrakcje przeplatane były grami i zabawami. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych pamiątek. Opiekunki w Zaczarowanym Wzgórzu okazały się bardzo miłe i zaprosiły nas w przyszłym roku, a my z tego zaproszenia chętnie skorzystamy. 

     • Dni europejskie - Słowacja

     • 18.05. klasa 1 zabrała nas w kolejną podróż po Europie. Tym razem wspólnie wsiedliśmy do zaczarowanego pociągu, który przy dźwiękach piosenki zawiózł uczestników spotkania do pobliskiej Słowacji. Uczniowie klasy 1 przedstawili nam najważniejsze miasta naszego sąsiada. Pierwszoklasiści tańcem i śpiewem zachęcali wszystkich do odwiedzenia tego urokliwego kraju, który przecież mamy na wyciągnięcie ręki. Na koniec, tradycyjnie już, Rodzice uczniów klasy 1 zaprosili wszystkich na prawdziwą ucztę słowackich smaków. Dzień europejski bardzo się wszystkim podobał. Czy to już koniec naszej tegorocznej przygody?... A może coś jeszcze nas zaskoczy? Zapewniam, że na uczniów czeka jeszcze pewna sekretna niespodzianka... A później przyjdzie czas na podsumowanie naszej tegorocznej europejskiej przygody.

     • Akademia z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja

     • Dnia 4 maja 2023r. odbyła się akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasy 4 i 7 przygotowały montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem wychowawczyń: H. Janik i G. Możdżeń. Uroczystość  rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu Państwowego. Klasa 4. uświetniła akademię, śpiewając pieśni pt. „Witaj majowa jutrzenko oraz    „Flaga”. Przypomniano o tym wydarzeniu, by pokazać młodemu pokoleniu, jakie wartości pozwalały przetrwać Polakom czasy rozbiorów oraz trudny wiek dwudziesty. To od nas zależy, jak długo biało-czerwone barwy będą kojarzone z Polską i Polakami. Na zakończenie akademii cała społeczność  uczniowska odśpiewała Hymn Szkoły.

     • Dzień europejski - Litwa

     • W dniu 27.04. odbyliśmy kolejną podróż z cyklu Dni euroejskich. Tym razem na trasie naszego szkolnego pociągu znalazła się Litwa. Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Panią Darią Blańdą dołożyli wszelkich starań, by przybliżyć nam piękno kraju naszych północno-wschodnich sąsiadów. Drugoklasiści, ubrani w litewskie barwy, swoje wystąpienie rozpoczęli od zacytowania sławnego fragmentu Pana Tadeusza: Litwo, ojczyzno moja... W dalszej części, z dużym przejęciem, uczniowie opowiadali zebranym informacje o Litwie. Swój występ klasa 2 zakończyła pięknym litewskim tańcem. Na zebranych czekał także pyszny, słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy uczniom klasy II, Pani Wychowawczyni i Rodzicom za oprzybliżenie nam piękna Litwy. Nadal pozostajemy w naszym sąsiedztwie, bo w maju klasa I opowie nam o innym sąsiadującym z Polską kraju - Słowacji...

     • „ZACHWYCENI KSIĄŻKĄ – TULISZKOWSKI TALENT SHOW” - konkurs czytelniczy

     • W kwietniu uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych „Tuliszkowski Talent Show” zorganizowanym przez Księgarnię Tuliszków, z którą współpracują bibliotekarze z naszej biblioteki szkolnej. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy, której tematyka związana była z motywem przewodnim konkursu „Zachwyceni książką”. Prace można było wykonać w trzech kategoriach: praca plastyczna, utwór muzyczny, wiersz lub opowiadanie.
      Efektem tego konkursu są prace plastyczne przygotowane przez uczniów, które można zobaczyć na stronie naszej Szkoły. 

     • Nasza szkoła w akcji „Sprzątamy dla Polski”

     • Dnia 21 kwietnia 2023 roku, zaopatrzeni w worki i rękawice, włączyliśmy się w akcję „Sprzątamy dla Polski”. Wspólnie posprzątaliśmy teren wokół szkoły. Przeszliśmy także wzdłuż drogi „Furmaniec” na Zubrzycę w terenie zabudowanym; tam też zebraliśmy sporą ilość odpadów. Celem przeprowadzonej akcji było uświadomienie dzieciom, by dbały o środowisko naturalne. „Nie tam czysto, gdzie sprzątają, ale tam, gdzie nie śmiecą” i tego się trzymajmy.

     • Konkurs plastyczny

     • Zapraszam wszystkie dzieci z przedszkola oraz klas I -III do udziału w konkursie plastycznym Ja i moja rodzina- wspólnie spędzamy czas  organizowanym z okazji Dnia Mamy i Taty. Szczegóły konkursu w regulaminie poniżej.

      Z poważaniemMonika Palenik

      Regulamin Konkursu PlastycznegoJa i moja rodzina- wspólnie spędzamy czas   

      I. Przedmiot KonkursuPrzedmiotem konkursu są wykonane przez dzieci z przedszkola oraz klas I - III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku prace plastyczne przedstawiające jak dzieci spędzają wolny czas z rodziną. 

      II.  Organizator KonkursuOrganizatorem konkursu jest mgr Monika Palenik, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku, 34-722 Podwilk 172.   

      III. Założenia organizacyjne1. Celem konkursu jest:- rozwijanie umiejętności łączenia w pracy plastycznej różnych technik,- rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych dzieci,- wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną,- zachęcanie do wspólnego spędzania czasu w rodzinach.2. Konkurs trwa od 17.04.2023r do - 19.05.2023r3. Prace zgłoszone na Konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi i nieprzedstawianymi w innych konkursach.

      IV. Wymagania techniczne i tryb zgłaszania prac:

      1. Praca powinna być wykonana w jak największym stopniu samodzielnie przez dziecko.

      2. Technika oraz format wykonanej pracy dowolny.

      3. W konkursie będą rozpatrywane prace dostarczone do nauczycieli w terminie do 19.05.2023r.4. Każda praca musi być opisana w następujący sposób: imię i nazwisko, grupa wiekowa lub klasa.

      5.Konkurs przeznaczony jest dla trzech kategorii wiekowych:I kategoria - dzieci 3-4 letnie, II kategoria - dzieci 5 - 6 letnie, III kategoria - klasy I -III        

      V. Ocena prac konkursowych:

      1. Organizator konkursu powołuje Komisję Konkursową, która ocenia prace konkursowe.

      2. Podczas oceny prac brane pod uwagę będą następujące kryteria: samodzielność, zróżnicowanie technik plastycznych, pomysłowość, estetyka.

      3. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

      4. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi nie później niż dnia 31.05.20213r5. Rozdanie nagród i pokonkursowa prezentacja prac planowane są podczas  Dnia Mamy i Taty organizowanym przez szkołę.           

      VI. Warunki ogólne

      1. Uczestnicy Konkursu zgłaszający swoje prace do Konkursu jednocześnie wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby Konkursu w zakresie koniecznym do prawidłowego jego przeprowadzenia (zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust.2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.)          

      VII. Nagrody1. Organizator konkursu przewiduje dla laureatów z każdej grupy wiekowej  konkursu dyplomy i nagrody rzeczowe za I, II, III miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo oraz drobny upominek.        

      VIII. Prawo własności i prawo wykorzystania prac1. Zgłoszona praca staje się własnością organizatora Konkursu.        

       IX . Postanowienia końcowe

      1. Najciekawsze prace mogą zostać sfotografowane i opublikowane na stronie internetowej szkoły.

     • Zabawa charytatywna

     • Zosia Pająk ma 10 mln na koncie, dlatego chciałam powiadomić,że dyskoteka o której wspominałam odbędzie się, a całkowity dochód przekazany będzie dla Kamilki Gil z Nowego Targu, która również musi zebrać tę kolosalną kwotę. Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.

       Z wyrazami szacunku Justyna Mielec.

     • Dni europejskie - Szwecja

     • W dniu 31.03.2023r. odbył się kolejny z dni europejskich. W tym miesiącu klasa III zabrała nas w bajkową podróż do Szwecji. Uczniowie zaskoczyli wszystkich swoimi barwnymi strojami i talentem artystycznym. Poznaliśmy kulturę i zwyczaje kraju wikingów. Tańcem i śpiewem trzecioklasiści poderwali całą szkołę i zachęcili nas do poznania tego pięknego kraju. Na koniec tradycyjnie na zebranych czekał pyszny poczęstunek - tym razem w postaci szweckiego stołu. Dziękujemy Pani Grażnynie, Uczniom klasy III oraz Rodzicom za przybliżenie nam informacji na temat kraju Muminków i Pipi Langstrumpf.

     • Niespodziewana wizyta

     • W środę 29.03.2023r. naszą szkołę odwiedził mały, wyjątkowy gość - Lenka Cholewa. Lenka jest dzielną dziewczynką, która z pomocą rodziców od 7 lat walczy o poprawę jakości swojego życia. To właśnie jej dedykowana jest w tym roku akcja zbierania nakrętek, którą z inicjatywy pani pedagog prowadzimy w szkole. O walce i małych-wielkich zwycięstwach Lenki poczytać można na jej profilu facebookowym: https//www.facebook.com/lenkacholewa/?fref-ts. Przypominam, że w dalszym ciągu trwa nasz szkolny konkurs na największą liczbę zebranych kilogramów zakrętek. Jak do tej pory wspólnymi siłami udało nam się zebrać 384,5 kg!!! Rodzice Lenki byli zaskoczeni tak dużą ilością worków z nakrętkami i serdecznie za nie dziękują. Przed nami jeszcze 2 miesiące konkursu. Mam cichą nadzieję, że uda nam się tą liczbę kilogramów powiększyć do pół tony :). Która klasa prowadzi - tego narazie nie zdradzę. Spróbujcie policzyć sami....

      Pedagog szkolny Alicja Luba