• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

     • W dniach od 13.02. do 24.02.2023r. prowadzimy nabór dzieci z roczników 2017, 2018, 2019 i 2020 do oddziałów przedszkolych w naszej szkole. Wnioski będzie można pobrać w sekretariacie szkoły lub w oddziałach przedszkolnych. Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w godzinach pracy szkoły. Dopuszczalne jest składanie wniosków drogą mailową na adres zespolszkolpodwilk@interia.pl. O przyjęciu do oddziałów przedszkolnych nie decyduje kolejność złożenia wniosków.

     • Walentynki w oddziałach przedszkolnych

     • Jak co roku, w oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy walentynki. Ten dzień, szczególnie bliski wszystkim zakochanym stał się dla nas pretekstem do okazania miłości rodziców do ich dzieci. Nasze panie zamieniły się w listonoszów i uruchomiły pocztę walentynkową. Na naszych najmłodszych czekały piękne, pełne ciepłych słów kartki od rodziców. Na twarzach wszystkich dzieci od razu pojawił się uśmiech, a i pewnie serduszka przedszkolaków zabiły ciut szybciej. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w tą akcję.

     • Dzień europejski - Grecja

     • 27.01.2023r. odbył się w naszej szkole kolejny dzień z cyklu dni europejskich. W tym miesiącu klasa piąta zaprosiła nas do pachnącej oliwkami Grecji. W pierwszej części prezentacji chłopcy przedstawili nam wiele ciekawych informacji na temat współczesnej Grecji. Uczniowie klasy V z dużym zaangażowaniem odtańczyli tradycyjny taniec zorba. Do wspólnego tańca udało im się zaprosić także wychowawczynię. W drugiej części występu klasa V przeniosła nas w czasy antycznej Grecji. Niemalże mieliśmy możliwość poczuć się jak bogowie na Olimpie. Poznaliśmy myśl, kulturę i zabytki antycznego świata. Na koniec na wszystkich czekał smaczny grecki poczęstunek. Nie zabrakło sosu tzatziki, oliwek, gołąbków zawijanych w liść winogron oraz oczywiście słodkości. Serdecznie dziękujemu uczniom klasy V, rodzicom i wychowawczyni za zaangażowanie w dzień Grecki. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie a już za miesiąc przeniesiemy się do ciepłej Hiszpani...

     • Zapraszamy do udziału w konkursach

     • Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach:

      Konkursie historycznym: Kultura i sztuka II RP - uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać prezentację multimedialną na powyższy temat.

      Konkursie plastycznym: Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi. Konkurs z nagrodami jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych leżących na terenie wsi i innych małych miejscowości, gdzie władzę lokalną sprawuje sołtys wraz z radą sołecką - Więcej informacji uzyskać można w regulaminie konkursu zamieszczonym poniżej lub u nauczyciela plastyki.

       

       

     • Dzień Babci i Dziadka

     • W dniu 25 stycznia tłumnie zgromadziliśmy się w remizie OSP w Podwilku, by świętować uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały inscenizację dla swoich ukochanych. Śpiewom, recytacjom i tańcom nie było końca. Na twarzach dziadków bez przerwy gościły uśmiechy. Po przedstawieniu rodzice przygotowali słodki poczęstunek a dzieci rozdały dziadkom drobne upominki. Kochane Babcie i kochani Dziadkowie żyjcie nam w zdrowiu conajmniej 100 lat!

     • Półkolonia w Podwilku

     • HARMONOGRAM ZIMOWEJ SPORTOWEJ PÓŁKOLONII W PODWILKU

      TERMIN ZAJĘĆ:                 30.01.2023r. – 3.02.2023r.

      GODZINY ZAJĘĆ:               9.00 – 13.00

      MIEJSCE ZAJĘĆ:                 Szkoła Podstawowa nr 2 im ks. Jana Góralika w Podwilku

      UCZESTNICY:                     Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Podwilku

      OPIEKUNOWIE:                Zajęcia ruchowe: mgr Andrzej Kwiecień, mgr Marek Czyszczoń

                                                Szachy: mgr Maria Bochacik, mgr Zbigniew Bednarczyk

      Na zajęciach sportowych obowiązuje strój sportowy.

      Na sali gimnastycznej może być używane wyłącznie obuwie sportowe nie pozostawiające śladów i nie rysujące parkietu.

      W budynku szkoły obowiązuje obuwie zamienne.

      Aby wziąć udział w zajęciach uczniowie zobowiązani są przedłożyć podpisaną przez rodziców/opiekunów prawnych zgodę oraz deklarację RODO.


      Pliki do pobrania:


     • Nasze przedszkolaki na Orszaku Trzech Króli

     • 6 stycznia w Podwilku odbył się tradycyjny Orszak Trzech Króli. W tym roku podopieczni naszej szkoły zaproszeni zostali przez Księdza Proboszcza Zbigniewa Fidelusa do uświetnienia  tej uroczystości. W remizie OSP w Podwilku dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały jasełka. Sala wypełniła się po brzegi, a frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Nasze przedszkolaki, choć mocno wystraszone i zestresowane wystąpiły naprawdę pięknie. Na twarzach zebranych szybko zagościły uśmiechy. Po występach najmłodszych odbyło się wspólne kolędowanie połączone ze słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Podwilku. My, wychowawczynie, serdecznie dziękujemy: Organizatorom za zaproszenie, wszystkim rodzicom, którzy zaangażowani się w przygotowanie strojów i dowiezienie dzieci do remizy, chłopcom z klasy 8, którzy czuwali nad tym by nagłośnienie działało bez zarzutów a przede wszystkim naszym najmłodszym aktorom, którzy naprawdę stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się wyśmienicie. Jesteśmy z Was dumne.

     • Szkolna wigilia

     • W ostatni dzień przed przerwą świąteczną zgromadziliśmy się wszyscy na świetlicy by wspólnie obchodzić zbliżające się Boże Narodzenie. W pierwszej części uroczystości odbył się konkurs kolęd, w którym wzięło udział 18 uczestników. Jury w składzie Pani Dyrektor Renata Lorek-Haberska, Pani Pedagog Alicja Luba, Pan Bogdan Pieróg oraz Pan Piotr Diurczak oraz uczennica Joanna Cichoń, po długich obradach wyłonili zwycięzców w 2 kategoriach wiekowych. Gratulujemy wszystkim wykonawcom przygotowania i niebywałego talentu. W drugiej części spotkania mogliśmy obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez naszych najmłodszych kolegów - dzieci z oddziałów przedszkolnych. Pięknie przygotowane jasełka podobały się każdemu za co przedszkolaki otrzymały gromkie brawa. Po występie przyszedł czas na rozdanie nagród w szkolnych konkursach świątecznych. Konkurs na najpiękniejszą kartkę wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, gdyż na konkurs zgłoszno prawie 60 prac! Złoty bilet za najpiękniej przystrojoną salę otrzymała klasa 5. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, by wspólnie, przy stole świętować zbliżające się Boże Narodzenie.

     • "Podwilk górą"

     • Dnia 16. XII. 2022 roku w Skawie odbyły się rozgrywki szkół podstawowych w koszykówkę chłopców - o mistrzostwo MOS Rabka.

      Drużyna z Podwilka nie miała sobie równych i wygrała zdecydowanie.

      Najlepszym zawodnikiem rozgrywek uznano Dawida Lacha.

      Skład drużyny: Dawid Lach, Alan Warciak, Olivier Dzieża, Jakub Buszta, Adrian Stasiak, Bartosz Maślanka, Dawid Tylczak, Przemysław Mucha, Kacper Kulak, Jakub Śmiech.

      Trener: mgr A. Kwiecień.

      Tak przedstawiały się wyniki:

      Podwilk- Spytkowice = 26:6

      Podwilk-Skawa = 8:5

      Podwilk- Raba Wyżna= 27:4

      Podwilk- Rabka = 28:2

       

      GRATULACJE!

     • Dzień europejski - Węgry

     • 20.12. uczniowie klasy 6 zabrali całą społeczność szkolną na wycieczkę po Węgrzech. W ramach kolejnego już dnia europejskiego mogliśmy zapoznać się z kulturą, historią, warunkami geograficznymi i ciekawostkami dotyczącymi tego pięknego kraju. Przed Bożym Narodzeniem nie mogło także zabraknąć świątecznych akcentów - dowiedzieliśmy się, jak Węgrzy przygotowują się i obchodzą te wyjątkowe dni a nasze koleżanki Dominika i Gabrysia zaśpiewały tradycyjną węgierską kolędę, oczywiście w języku węgierskim. Na najbardziej uważnych na koniec czekał konkurs wiedzy o Węgrzech. 1 miejsce dla swojej klasy wywalczyła Asia z klasy 8. Serdecznie gratulujemy. Jak zwykle, na zebranych czekał miły, słodki poczęstunek. Dziękujemy i gratulujemy klasie 6 tak pięknie przygotowanego dnia węgierskiego i już z niecierpliwością czekamy na klasę 5, która tym razem, w tym zimowym czasie, zabierze nas do ciepłej Grecji...

     • Święty Mikołaj

     • 6 grudnia, jak co roku naszą szkołę odwiedził najbardziej wyczekiwany z gości - Święty Mikołaj. Jego odwiedziny sprawiły radość tak starszym jak i młodszym. Nasi uczniowie w tym roku byli naprawdę grzeczni, na wszystkich czekała słodka niespodzianka a najmłodsi zasłużyli nawet na piękne prezenty. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi i niezmiennie zapraszamy za rok. Będziemy czekać... 

     • Konkursy świąteczne

     • Święta tuż tuż!

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

      DLA UCZNIÓW KLAS I - VIII

      OGŁASZA KONKURS

       

      NA ŚWIĄTECZNĄ DEKORACJĘ KLASY.

      Na zwycięzców czeka „złota karta”!

      Rozstrzygnięcie konkursu - 20 grudnia.

       

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI SERDECZNIE ZAPRASZA

      CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY

      DO UDZIAŁU

      W KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK

      ORAZ

      W KONKURSIE NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ.

       

      Zgłoszenia przyjmuje Izabela Pieronek przewodnicząca SU do15 grudnia!

      Rozstrzygnięcie konkursu - 22 grudnia.

       

      KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - warunki uczestnictwa:

      - uczestnik konkursu zobowiązany jest do wykonania jednej polskiej kolędy lub pastorałki,

      - uczestnik konkursu występuje solo – z użyciem podkładu muzycznego lub a’capella,

      - konkurs zostanie rozegrany w trzech grupach wiekowych:

      • przedszkole –grupy młodsze,
      • klasy O - III,
      • klasy IV- VIII.

      KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ - warunki uczestnictwa:

      - zadaniem uczestników jest wykonanie pracy odnoszącej się do nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia,

      - autorem kartki zgłoszonej do konkursu może być tylko jedna osoba,

      - kartka świąteczna musi być wykonana ręcznie w dowolnej technice,

      -pracę należy przygotować w formacie A5 (kartka A4 złożona na pół)

      -  konkurs zostanie rozegrany w trzech grupach wiekowych:

      • przedszkole – grupy młodsze,
      • klasy O - III,
      • klasy IV- VIII.

       

     • Dzień Europejski - Luksemburg

     • 01.12.2022r. w szkole odbył się kolejny Dzień europejski. Tym razem w podróż po naszym kontynencie zabrała nas klasa 7. Uczniowie zaprezentowali zgromadzonym historię, kulturę i zwyczaje Luksemburga. Było to dla nich niełatwe zadanie, gdyż Luksemburg jest krajem mało znanym, jednak siódmoklasiści stanęli na wysokości zadania i ciekawie przedstawili nam ten kraj. Tym razem z największym entuzjazmem przyjęty został poczęstunek w luksemburskim stylu, który przepięknie pachniał i wyjątkowo smakował. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom biorącym udział  w konkursach zewnętrznych. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Uczniom, Wychowawczyni i Rodzicom klasy 7 za pokazanie nam piękna Luksemburgu. Jeszcze w tym miesiącu czeka na nas następna podróż... Tym razem na trasie naszej tegorocznej akcji czekają Węgry...

      Pedagog szkolny: Alicja Luba

     • Dzień pluszowego misia

     • W dniu 24.11. świętowaliśmy w oddziałach przedszkolnych dzień pluszowego misia. Z tej okazji dzieci poznały historię tej ulubionej dziecięcej maskotki, same też miały okazję przedstawić swoją ulubioną maskotkę. Na naszych najmłodszych czekała także niespodzianka w postaci zabawy tanecznej przy akompaniamencie muzyki na żywo. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły, na koniec prosząc o bisy. W salach czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. To był naprawdę zmisiowany dzień...

     • Podsumowanie kampanii "19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci"

     • W dniach między 1 a 19 listopada nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej kampanii „19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W tym roku akcja, której koordynatorem w Polsce jest fundacja „Po drugie” przebiegała pod hasłem „StacJA empaTYczni – razem maMY moc”.

      W naszej szkole koordynacji akcji podjęła się pani pedagog. Już od pierwszych dni akcji uczniowie mogli zapoznać się z symbolem kampanii – pomarańczową wstążką, która zdobiła drzwi wejściowe do szkoły. Na przygotowanej gazetce przeczytać mogli na temat skutków przemocy jakich doznaje ofiara, sprawca i świadek. W klasach 4-8 przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze, podczas których uczniowie nauczyli się rozróżniać czym jest złość, agresja i przemoc. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach „Kiedy złość daje w kość”, podczas których poznali akceptowalne społecznie sposoby radzenia sobie ze złością. Do domów zabrali ze sobą gniotki antystresowe, które mogą stanowić pomoc w rozładowywaniu negatywnej energii. Na zakończenie akcji, w dniu 18. 11. obchodziliśmy dzień praw dziecka. W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na pomarańczowo. Także wnętrze szkoły w tym dniu odmieniło swój wygląd – na drzwiach klas pojawiły się dekoracje na pomarańczowym tle prezentujące prawa dziecka. Na 4 lekcji wszyscy zgromadzili się na świetlicy szkolnej, gdzie pani pedagog Alicja Luba przedstawiła zgromadzonym założenia Konwencji o prawach dziecka. Teraz już wszyscy uczniowie naszej szkoły znają swoje prawa, co nie pozwala nam zapominać, że poza prawami mamy również swoje obowiązki. Mamy nadzieję, że teraz nasi uczniowie w każdej życiowej sytuacji będą umieli skutecznie powiedzieć NIE przemocy i krzywdzeniu innych.

     • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

     • W dniu 09.11. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. O wydarzeniach 123 lat, kiedy Polska zniknęła z map Europy i świata oraz o bohaterskiej walce Polaków, którzy zawsze pamiętali co oznacza hasło "Bóg, honor i Ojczyzna" przypomnieli nam wszystkim uczniowie klasy 7 i 8. Drugą część uroczystości uświetnił koncert, podczas którego pieśni patriotyczne zaśpiewali uczniowie klas 4-8. Usłyszeć można było tak wybitne dzieła jak: "Szary mundur", "O mój rozmarynie", "Legiony", "Piechota" czy "Rota". 10.11. o 11.11 cała szkoła stanęła, by wspólnie, na baczność odśpiewać "Mazurek Dąbrowskiego" - hymn Polski. Szczególnie w tych dniach pamiętajmy o bohaterach naszej Ojczyzny, którzy walczyli do ostatniej kropli krwi, abyśmy my mogli żyć w wolnym i niepodległym kraju. Chwała Bohaterom!

     • Dzień postaci z bajek

     • 05.11. obchodzimy dzień postaci z bajek. Z tej okazji nasze przedszkolaki przyniosły do sal swoje najciekawsze książki. Najmłodsi podzielili się z kolegami wiadomościami o ulubionych postaciach z książek. Dzieci chętnie opowiadały o przygodach bliskich sercom bohaterów oraz chętnie słuchały opowieści czytanych przez nauczycielki. Przy okazji tego święta przypominamy, że codzienne czytania dzieciom buduje mocną więź emocjonalną z dzieckiem, rozwija jego język, pamięć i wyobraźnię, uczy wartości moralnych oraz ułatwia naukę co pomaga odnieść sukces w przedszkolu a potem szkole.