STRONA GŁÓWNA

      • W naszej szkole 13 czerwca 2023 odbył się Rodzinny Piknik, który zgromadził dzieci, rodziców oraz nauczycieli we wspólnej, radosnej zabawie. Na uczestników czekało wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych.
        Panie z przedszkola przygotowały gry i zabawy dla najmłodszych dzieci, które chętnie brały udział w przygotowanych aktywnościach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również dmuchańce, sponsorowane przez komitet rodzicielski
      • Dyrektor szkoły informuje o możliwości wynajmu pomieszczenia kuchni szkolnej wraz z zapleczem od dnia 1 września 2026r.

        Przedmiotem najmu jest w pełni wyposażona kuchnia, dostosowana do przygotowywania posiłków dla dzieci i młodzieży. Lokal znajduje się na terenie szkoły i spełnia obowiązujące wymogi sanitarne.
      • 16 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza, skierowana do uczniów klas I–III oraz dzieci z oddziału zerowego. Wydarzenie miało na celu promowanie czytelnictwa oraz budowanie pozytywnych skojarzeń z książką już od najmłodszych lat.

        Szczególnymi gośćmi spotkania były dwie babcie, które z ogromnym zaangażowaniem i ciepłem czytały dzieciom wybrane utwory literackie. Jedna z nich zaprezentowała książkę „Franklin – mały zapomin
      • 14 kwietnia uczniowie klas 2a, 2b oraz 3a wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie przygotowanym przez szkołę muzyczną w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.
      • Szanowni Państwo,

        zapraszamy Państwa szkołę do udziału w akcji ekologicznej „Z FCC działamy, nie gadamy”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i łączy edukację ekologiczną z praktycznym działaniem na rzecz lokalnego środowiska.
          • Spotkanie z Panem Łał w ramach innowacji pedagogicznej "Czuciaki z Krainy Emocji" w grupie "Misie"

            W październiku przedszkolaki z grupy "Misie" miały możliwość poznania kolejnej emocji czyli zdziwienia. Większość z nas lubi niespodzianki, jednak czasami zdarzają się osoby, które nie lubią być zaskakiwane. Właśnie takiego bohatera odwiedził dzisiaj Pan Łał. Dzięki bajce terapeutycznej przedszkolaki dowiedziały się jakie oznaki ze strony ciała mogą wystąpić podczas zaskoczenia, jak można sobie radzić z tą emocją. Wspólnie ustaliliśmy, że czasem warto dać się zaskoczyć nawet jeśli będzie to wymagało wyjścia ze strefy komfortu i przełamania własnych barier. Podczas przeprowadzania eksperymentów dzieci odkryły że Pan Łał to bardzo przyjemny gość, który potrafi wywołać uśmiech na twarzy. Po dzisiejszych zajęciach w naszych książeczkach projektowych mamy już trzech bohaterów, dzięki którym coraz łatwiej jest nam rozumieć i przeżywać emocje.

          • Warto pomagać

            Nasza szkoła w akcji charytatywnej „Misie Ratownisie” 💛

            Z radością informujemy, że nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję charytatywną „Misie Ratownisie”, organizowaną w ramach XVII Memoriału Grzegorza Wesołowskiego.

            W tym roku zbieramy:
            - gry planszowe i karciane
            - puzzle
            - pluszowe misie dla dzieci

          • Przedszkolna orkiestra

            Przy okazji realizacji tematów związanych z wiatrem przedszkolaki z grupy "Misie" poznawały instrumenty dęte czyli instrumenty, które działają poprzez wdmuchiwanie do nich powietrza. Dzieci miały możliwość podjęcia pierwszych prób gry na wybranych instrumentach - czasem nawet większych niż same przedszkolaki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zgromadzone instrumenty i podejmowały pierwsze próby gdy na nich. Kto wie, może ktoś z naszych najmłodszych zasili szeregi orkiestry dętej... Dziękujemy Pani Klaudii Augustyniak za udostępnienie naszym przedszkolakom instrumentów.

          • Spotkanie z Markotkiem w ramach innowacji pedagogicznej "Czuciaki z Krainy Emocji"

            13 października przedszkolaki z grupy "Misie" miały okazję zapoznać się z kolejną emocją w ramach innowacji pedagogicznej "Czuciaki z Krainy Emocji". Tym razem bohaterem bajki terapeutycznej okazał się Markotek, który pojawia się, gdy robi się smutno. Przedszkolaki dowiedziały się, że smutek jest bardzo ważną emocją, której nie można tłumić, że każdy z nas ma prawo do wyrażania smutku a płacz wcale nie jest czymś złym. Pani Alicja Luba wyjaśniła dzieciom, że wszyscy czasami się smucimy, szczególnie, gdy tracimy coś dla nas ważnego. W ten sposób dostajemy informację, że na czymś nam zależy. Przedszkolaki wspólnie starały się określić w jakich sytuacjach jest im smutno i jak możemy ten smutek przeżywać w sposób akceptowalny. Pani zaproponowała, że dobrym sposobem na smutek może być przytulenie, oddanie się ulubionemu zajęciu lub jesienny spacer. Aby zatrzymać dobre jesienne wspomnienia dz

          • Jesienne zabawy sensoryczne

            Jesień to wyjątkowy czas w przedszkolu, pełen kolorów i inspiracji. Dary natury stanowią doskonały materiał do ćwiczeń oraz zabaw sensorycznych. Dzieci z grupy „Misie” w ostatnich tygodniach września i na początku października rozwijały sprawność ruchową podczas zabaw z kasztanami i innymi jesiennymi skarbami. Segregowały i klasyfikowały zebrane materiały, poznając ich nazwy oraz właściwości za pomocą różnych zmysłów. Przedszkolaki pomagały wiewiórce w przygotowaniach do zimy, a także zaglądały do dziupli, by odkryć jej tajemnice. Wspólnie doszły do wniosku, że jesień to naprawdę piękna pora roku – szczególnie ta złota polska.

          • Życzenia

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia
            Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły.

            Dziękujemy za codzienny trud, cierpliwość i wytrwałość,
            za zaangażowanie w wychowanie i rozwój młodego pokolenia,
            za inspirowanie do poznawania świata i wiary we własne możliwości.

          • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy III przygotowali wyjątkową akademię, podczas której wyrazili swoją wdzięczność wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud, serce i codzienną pracę. Uroczystość odbyła się w miłej i podniosłej atmosferze. Trzecioklasiści zaprezentowali wzruszające wiersze, piosenki oraz krótkie scenki, które wywołały uśmiech na twarzach zgromadzonych. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. Pani Dyrektor serdecznie podziękowała uczniom klasy III za piękne przygotowanie uroczystości oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji.

          • Cyrk "Szok" w naszej szkole

            Dzisiaj w naszej szkole odbyło się niezwykłe przedstawienie cyrkowe, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci – od przedszkola aż po uczniów klas ósmych.

            Na występ przyjechało dwóch artystów cyrkowych, którzy pokazali wiele ciekawych i zabawnych sztuczek. Można było zobaczyć m.in. pojawiające się magicznie piłki, jazdę na rowerze bez kierownicy oraz na bardzo malutkim rowerku. Swoich sił w jeździe na rowerach próbowali także uczniowie, co wzbudziło wiele śmiechu i podziwu.

          • Pola Nadziei - pomóżmy hospicjum razem!

            Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

            od 1 października do 30 października nasi szkolni wolontariusze organizują akcję „Pola Nadziei”, w ramach której będzie można zakupić cebulki żonkili – symbol nadziei i solidarności z osobami chorymi i ich rodzinami.

            💛 Minimalna cena jednej cebulki to 5 zł.🌼 Całkowity dochód przeznaczony zostanie na Fundację im. Adama Worwy, wspierającą hospicjum.

          • Smakowite święto w szkole

            29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jabłka – niezwykle smakowite i pełne radości święto! Na początku poznaliśmy ciekawe informacje o jabłkach – ich odmianach, wartościach odżywczych i roli w codziennej diecie. Następnie nauczyliśmy się wesołej piosenki o jabłku, która szybko wprowadziła nas w dobry nastrój.

          • Innowacja pedagogiczna w grupie "Misie"

            W grupie „Misie” rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej „Czuciaki z Krainy Emocji”. Najmłodsze przedszkolaki po raz pierwszy wysłuchały projektowej piosenki, poznały także pierwszego bohatera mieszkającego na wyspie radości – Śmieszkę. Dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej o tym, że radość to wspaniałe uczucie, jednak trzeba pamiętać, by była wyrażana w umiarkowany sposób. Wspólnie stworzyliśmy słoik radości, do którego „Misie” wrzucali to, co sprawia im radość. Na koniec zajęć wspólnie wywoływaliśmy radość łapiąc bańki mydlane. Przedszkolaki przygotowały również książeczki emocjonalne z postacią Śmieszki. Książeczki te na cały tydzień dzieci wzięły do domów, aby o poznanej emocji porozmawiać z rodzicami. Dla rodziców Pani Alicja Luba przygotowała gazetkę pt. „Dlaczego emocje są ważne”, z której rodzice mogli się dowiedzieć jak wspierać dzieci w rozwoju dojrzałości emocjonalne

          • Nowości w szkolnej bibliotece

            Z radością informujemy, że nasza szkoła wzbogaciła księgozbiór biblioteczny o około 400 nowych książek, zakupionych w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

            Nowe pozycje to zarówno nowości wydawnicze dla młodszych i starszych uczniów, jak i książki, które rozbudzają ciekawość świata i wyobraźnię. Wśród zakupów znalazły się m.in.:
            - powieści przygodowe i detektywistyczne,
            - książki historyczne przybliżające uczniom dzieje naszej ojczyzny,
            - literatura popularna i wartościowe tytuły dla dzieci w różnym wieku.

            Mamy nadzieję, że nowe książki zachęcą uczniów do częstszego sięgania po literaturę, rozwijania zainteresowań i odkrywania przyjemności płynącej z czytania.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do odwiedzenia biblioteki i korzystania z nowych zbiorów!

          • Jesienne inspiracje z grupy "Misie"

            Pod koniec września, niepostrzeżenie przyszła do nas jesień - ta astronomiczna i kalendarzowa. Pani Jesień odwiedziła, także oddziały przedszkolne zostawiając w grupie "Misie" tajemniczą niespodziankę. Podczas zajęć nagle ktoś zapukał a po otworzeniu drzwi Pani Ala nie zobaczyła nikogo, znalazła natomiast kosz z warzywami i list od Pani Jesieni. Ta niecodzienna sytuacja stworzyła naszym najmłodszym przedszkolakom możliwość polisensorycznego poznania najbardziej typowych jesiennych warzyw. W piątek postanowiliśmy zamknąć trochę tej jesieni w słoikach przygotowując ogórki kiszone. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem poznawały przepis, składniki i sposób przygotowywania tych popularnych przetworów. Teraz z niecierpliwością obserwować będziemy co będzie działo się z naszymi przetworami. Także podczas spacerów obserwowaliśmy jak jesień maluje świat na żółto, pomarańczowo, czerwono i brązo

          • XIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

            Dnia 26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym pt. „Po polsku o historii”. Był on skierowany do uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII. W pierwszej kategorii wzięło udział sześcioro uczniów, natomiast w drugiej – pięcioro. Celem konkursu są: popularyzacja wiedzy nt. poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej, doskonalenie poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z dążeniami niepodległościowymi od 1794roku do końca XX wieku oraz rozwój zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej.

          • Spektakl pt. „Gramatyka polska”.

            Dnia 24 września już po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole aktorów z teatru z Krakowa. Ich przedstawienia na stałe wpisały się w tradycję naszej placówki i co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Pani dyrektor- Renata Lorek -Haberska zażartowała, że aktorzy są absolwentami naszej szkoły, gdyż goszczą w murach naszej placówki już od ponad 20 lat. W tym roku przygotowali oni dla nas spektakl pt. „Gramatyka polska”. Program był przeznaczony dla uczniów klas 4-8 jako uzupełnienie wiedzy z języka polskiego.

          • Świętowanie w oddziałach przedszkolnych

            20 września w kalendarzu znaleźć można wyjątkowe święto – Dzień Przedszkolaka, który w naszej szkole hucznie obchodzony był w oddziałach przedszkolnych. Był to czas pełen uśmiechów, radości i wspólnej zabawy.

            Dzieci z najstarszej grupy Kotki uczyły się wesołej rymowanki: „Raz i dwa, raz i dwa, każdy dobry humor ma”, która od razu wprowadziła wszystkich w pogodny nastrój. W programie znalazły się również różnorodne zabawy ruchowe i zręcznościowe, które pozwoliły maluchom wykorzystać swoją energię i sprawność. Dużo radości sprawiło także kolorowanie balonów markerami – każdy przedszkolak mógł stworzyć własny, niepowtarzalny balonik a zwieńczeniem dnia była zabawa taneczna w rytmie disco.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022/2023

      • Projekty

      • Szkoła bierze udział w projektach:

        "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATAK"

        "ARCHIPELAG SKARBÓW"

        "LEKTURKI SPOD CHMURKI"

        "MAŁY MIŚ"

        "PRZERWA NA RELACJĘ"

        "SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONĄ"

        "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

        "UWAGA, ELF PATRZY!"

    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych