• Dzień Ziemi - konkurs proekologiczny "Ekozabawka"

• W dniu 22.04 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o naszą planetę. Z tej okazji wręczone zostały również nagrody w organizowanym w szkole konkursie ekologicznym „Ekozabawka”. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować zabawkę z surowców wtórnych. Konkurs miał na celu promowanie wśród uczniów postaw proekologicznych oraz rozwijanie kreatywności, był on także okazją do rozmów na temat tego jak można wykorzystać surowce wtórne. Pomysłowość uczniów zaskoczyła samych organizatorów. Gratulujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom oraz ich rodzicom pomysłowości i kreatywności w recyklingu. Jury miało naprawdę trudne zadanie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy organizatorom oraz firmie FCC Environment za ufundowanie ciekawych nagród. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

• Wycieczka do Teatru Lalek "Rabcio"

• W dniu 07.04.2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych z naszej szkoły udały się na wycieczkę do Teatru Lalek "Rabcio" na przedstawienie "Zimowa przygoda". Tym akcentem chcieliśmy definitywnie pożegnać zimę. Wycieczka w naszych przedszkolakach wywołała duże emocje, wszak wielu z nich po raz pierwszy uczestniczyło w takim wyjeździe. Przedstawienie bardzo się podobało, a losy małego bałwanka niezwykle zainteresowanych nasze dzieci. Do szkoły wracaliśmy w świetnych nastrojach, a rozmowom i wspomnieniom nie było końca.

• Wolontariat - podsumowanie marcowych akcji

• W marcu Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził dwie akcje charytatywne. Podczas akcji "Świąteczna kartka wielkanocna" udało się zgromadzić kwotę 162,5 zł która zasiliła konto fundacji Sursum Corda zasilając Fundusz Wsparcia Dzieci Uchodźców z Ukrainy.  Podczas akcji "Z miłości do innych - zbiórka kosmetyków dla potrzebujących" zebraliśmy kosmetyki i środki czystości, które zostaną przekazane do Albertyńskiego Punktu Pomocy w Krakowie.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w akcje i serce okazane najbardziej potrzebującym.

• Nasza szkoła w programie ERASMUS+

•

W marcu nasza Szkoła rozpoczęła realizację projektu w ramach programu Erasmus+. Celem programu Erasmus+ jest m.in. wspieranie uczniów i nauczycieli w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji.

Temat projektu: „Nawet małe zmiany mogą spowodować wielkie rzeczy” (Aj male zmeny dokazu velke veci – Even small changes can work great miracles)

Naszymi partnerami są:
            szkoła w Trstenie na Słowacji (główny koordynator projektu) oraz szkoła w Horicach (Czechy).

Cele projektu:

• kształtowanie postaw proekologicznych ukierunkowanych na ochronę środowiska,
            • wskazanie możliwości ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów, które mają niekorzystny wpływ na klimat,
            • poznanie tradycyjnych sposobów uprawy roślin i hodowli zwierząt,
            • wymiana doświadczeń podczas wspólnych warsztatów,
            • wytwarzanie produktów z naturalnych surowców,
            • nawiązywanie nowych przyjaźni,
            • zwiększenie kompetencji językowych,

Ważnym elementem projektu są wyjazdy w ramach wymiany uczniów ze szkół partnerskich. W maju planowany jest wyjazd na Słowację, w czerwcu nasza szkoła będzie gościć uczestników projektu, natomiast w październiku odwiedzimy Czechy. W grudniu tego roku  nastąpi podsumowanie projektu na Słowacji.