• Warto pomagać !

     • W tym przedświątecznym czasie uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zaangażowali się w 3 akcje charytatywne: 

      "Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych" - akcja wspierająca bezdomnych, podopiecznych zgromadzenia Sióstr Albertynek z Zakopanego i Krakowa;

      "Paczka dla dzieciaczka" - akcja wspierająca dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Prokocimiu;

      "Świąteczne kartki dobroczynne"  - akcja Stowarzyszenia Sunsum Corda, które zajmuje się szeroko rozumianą pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych.

      Uczniowie i przedszkolaki z dużym zaangażowaniem włączyły się w niesienie pomocy osobom potrzebującym. Udało się zgromadzić wiele prezentów, które zostały przekazane do chorych dzieci w Szpitalu w Prokocimiu oraz ciepłych skarpetek i czapek, które wsparły podopiecznych noclegowni Sióstr Albertynek. W ramach akcji "Świąteczna kartka dobroczynna" na rzecz Stwoarzyszenia Sunsum Corda przekazaliśmy kwotę 280 zł.

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za tak liczne zzangażowanie w nasze akcje. Mamy nadzieję, że wyświadczone w ten sposób dobro wróci do Państawa ze zdwojoną siłą.

    • "Poznaj Polskę" wycieczka klas 1-3 do Krakowa
     • "Poznaj Polskę" wycieczka klas 1-3 do Krakowa

     • We wtorek 14 grudnia 2021 dzieci z klas I-III wzięły udział w wycieczce do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Celem tego projektu jest poznanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego kraju.

      Po przyjeździe do Krakowa dzieci udały się nad Wisłę, gdzie wspólnie z panią przewodnik i opiekunami odwiedziły smoka wawelskiego. Następnie na Wawelu zwiedziły Katedrę i weszły na wieżę z Dzwonem Zygmunta. Zobaczyły również groby królewskie w kryptach.

      Potem wszyscy przeszli na Rynek, wysłuchali hejnału, oglądnęli przepiękny ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Nie zabrakło też czasu na kupienie pamiątek.

      Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o zwiedzanych miejscach, przytaczała legendy związane z Krakowem, które tutaj głębiej zapadały w pamięć.

      Następnym punktem programu był pyszny obiad w restauracji z przepięknym widokiem na Wawel.

      Ostatnim punktem programu było Muzeum Lotnictwa Polskiego. Dzieci zobaczyły wiele eksponatów związanych z historią  rozwoju lotnictwa, m.in. pierwsze statki powietrzne, śmigłowce.

      Niewątpliwie ta wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz możliwość poznania naszego regionu.

      A.G.

    • Szkolna wigilia
     • Szkolna wigilia

     • Dzień 17.12.2021 r. był ostatnim dniem tego roku, kiedy wszyscy razem mogliśmy spotkać się na żywo w murach szkoły. W tym dniu uczniowie obejrzeli piękne świateczne przedstawienie przygotowane przez dzieci i Panie nauczycielki z oddziałów przedszkolnych. Odbył się indywidualny konkurs kolęd w którym wystąpiło 13 wokalistów lub instrumentalistów. Podczas wspólnego spotkania rozstrzygnięto szkolny konkurs na  świąteczną kartkę i najpiękniej udekorowaną klasę. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w klasach by wspólnie uczcić zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

     • Zaproszenie do udziału w akcji charytatywnej

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      W ramach działalności szkolnego wolontariatu pragniemy przed świętami włączyć się w akcję „Świąteczne kartki dobroczynne” organizowaną przez stowarzyszenie Sursum Corda. Stowarzyszenie to każdego dnia zajmuje się szeroko rozumianą pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. Niesie pomoc każdemu, kto znajdzie się w sytuacji, która bez wsparcia życzliwych i dobrych ludzi jest beznadziejna, wspiera też opuszczających zakłady karne. Kampania „Świąteczne kartki dobroczynne”polega na zakupie pięknej kartki świątecznej wraz z kopertą w cenie 2,5 zł. Całkowity koszt sprzedaży kartek zostanie przekazany na cele stowarzyszenia. Może ktoś z Państwa nie zdążył jeszcze zakupić kartek dla swoich najbliższych, lub po prostu chce przed świętami takim prostym gestem podzielić się pomocą z najbardziej potrzebującymi? Zachęcam serdecznie do zakupu świątecznej kartki – są one kolorowe i bardzo ładnie wydane. W dniu jutrzejszym (środa 15.12) oraz w czwartek (16.12.) uczniowie naszej szkoły będą rozprowadzać kartki wśród swoich szkolnych kolegów. Niech ten drobny gest dobroczynności będzie dla dzieci przykładem, że wielkie dzieła składają się z drobnych elementów. Bardzo proszę o zakup kartki – wspólnie zachęcajmy dzieci do niesienia pomocy innym.

      Koordynator akcji: Alicja Luba  

    • Mikołajki
     • Mikołajki

     • Jak co roku, 6 grudnia wszystkie grzeczne dzieci czekały na przyjście Mikołaja. I w tym roku, ten ulubiony Święty nie zawiódł uczniów i odwiedził naszą szkołę. Przedszkolaki przygotowały dla Mikołaja wierszyki i piosenki a wszystkie młodsze dzieci otrzymały piękne prezenty. Mikołaj nie zapomniał także o starszych uczniach naszej szkoły. Święty odwiedził każdą klasę, obdarowując uczniów słodkościami. Święty Mikołaju, dziękujemy za Twoją obecność i zapraszamy za rok. Oczywiście obiecujemy, że w następnym roku będziemy tak samo grzeczni jak w tym :).