• Święto Patrona ks. Jana Goralika
     • Święto Patrona ks. Jana Goralika

     • Z tej okazji 26 października br. odbyła się uroczysta akademia, którą przygotował p. B. Pieróg razem z VIII klasą. Z prezentacji multimedialnej mogliśmy dowiedzieć się o życiu i działalności naszego patrona. Uczniowie: A. Świenty, P. Sarniak i K. Mucha zaprezentowali gadkę o życiu ks. J. Góralika autorstwa p. I. Grobarczyk. Następnie Olivier Majcher - laureat I miejsca pieśni religijnej Stabat Mater - zaśpiewał dla wszystkich pieśń "Duszo ma Pana chwal" oraz "Wierzę w Ciebie Panie". Na zakończenie uroczystości cała społeczność uczniowska odśpierwała hymn szkoły.
      Po akademii uczniowie wraz z nauczycielami udali się na mszę św., którą odprawił proboszcz parafii - ks. Z. Fidelus. W kazaniu podkreślił cechy naszego patrona: cierpliwość i ofiarność. Ks. J. Góralik jest wzorem męczeństwa za polskość i wiarę.
      Podw tablicą ks. J. Góralika złożono kwiaty i zapalono znicz, by tym samym uczcnić pamięć o naszym patronie.

    • DEN i pasowanie pierwszaków
     • DEN i pasowanie pierwszaków

     • 14 października 2021r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z pasowaniem pierwszoklasistów na ucznia. Pani Daria Blańda z panią Marią Firszt (opiekunką samorządu) przygotowały krótki program artystyczny. Pani dyrektor, Renata Lorek-Haberska, pasowała każde dziecko na ucznia I klasy. Po tym ważnym wydarzeniu Samorząd Uczniowski złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia, do których dołączyła się Rada Rodziców.
      Pierwszoklasiści byli bardzo dumni, że oficjalnie stali się uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Podwilku.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • W dniu 13 września 2021 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
      Do SU kandydowali następujący uczniowie:

      • Mroszczak Maciej VIII
      • Maślanka Bartosz VII
      • Tylczak Dawid VII
      • Pieronek Izabela VI

      Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Bartosz Maślanka, a opiekunem została pani mgr Maria Firszt.

      Gratulujemy!

     • Lata szkolne 2012-2017

     • ROK SZKOLNY 2016/2017

       

      JUBILEUSZ 330-LECIA PARAFII I 250-LECIA BUDOWY KOŚCIOŁA

      W ramach obchodów jubileuszu 330-lecia parafii i 250-lecia budowy nowego kościoła mury naszej Szkoły odwiedził Jego Ekscelencja Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Jesteśmy wdzięczni, iż tak znamienity Gość zaszczycił nas swoją obecnością.

      WYCIECZKA – SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA

      Następna wycieczka w ramach projektu „ Nasze dominanty – jakich (nie)znamy”, realizowanego wspólnie ze Základną školą P.O Hviezdoslava z Trsteny, odbyła się 19 czerwca 2017 r. Tym razem udaliśmy się w Pieniny na spływ przełomem Dunajcem. Trasa wiedzie wśród malowniczych widoków. Wyruszyliśmy ze Sromowiec Wyżnych na dwugodzinny rejs rzeką Dunajec do Szczawnicy. Płynąc tratwami podziwialiśmy piękno m.in. Trzech Koron, Sokolicy, Siedmiu Mnichów. Mijaliśmy również Czerwony Klasztor, położony po stronie słowackiej. O pienińskim krajobrazie bardzo ciekawie opowiadali flisacy. W Szczawnicy urzekł nas potok Grajcarek, nad którym wiedzie piękna promenada. Wycieczka zakończyła się obiadem w Karczmie u Polowacy.

      Opracowała A.G

      GALERIA

      ZIELONA SZKOŁA 2017

      Od 8.06.2017r. do 18.06.2017r. uczniowie klas V i VI, rodzice, uczniowie ze szkoły w Trstenie wyjechli na zieloną szkolę nad polskie morze. Dzieci zwiedzały Kołobrzeg i Mielno, bawiły się w parku rozrywki w Zieleniewie, integrowały się na dyskotece, spacerowały po plaży, budowały zamki z piasku, uczestniczyły w grach i zawodach sportowych oraz realizowały tematy o uzależnieniach z Programu Profilaktyki Szkoły. Orgaznizatorami i opiekunami wyjazdu były pani Dyrektor Alina Leksander wraz z panią Marią Firszt i panią Darią Blańda – wychowawczyniami klasy V i VI.

       

      UDZIAŁ W TRANSGRANICZNYM PROJEKCIE UNIJCNYM

      Zostaliśmy zaproszeni na Słowację do Trstieny w ramach Transgranicznego Projektu „Europa dla nas, dla Europy” na Festiwal ” # Za Granice” jako szkoła z gminy partnerskiej. W projekcie brała udział młodzież z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Dwudziestu uczniów uczestniczyło w imprezie krajoznawczo-poznawczej. W pierwszym dniu uczniowie wzięli udział w warsztatach pracy. Zostali podzieleni na kilka grup międzynarodowych. Losowali zajęcia, które realizowali. Malowali place zabaw, sprzątali dom dla seniorów, grali w domino z seniorami. W drugim dniu wystartowali w biegu „ADRENALIN RACE”. Na 41 startujących drużyn, uczniowie z Zespołu Szkół w Podwilku -„GWIAZDECZKI” zdobyli III miejsce. Gimnazjaliści w ciągu tych dwóch dni integrowali się z młodzieżą z innych państw. Mogli korzystać za darmo ze wszystkich atrakcji, które były dla nich przygotowane. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i miło spędzili czas.

      GALERIA

       

      WYCIECZKA DO NIEDZICY

      Program wycieczki obfitował w różnego rodzaju atrakcje, takie jak: rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, zwiedzanie zamku Dunajec - XIV wiecznej warowni w Niedzicy oraz spacer koroną zapory na rzece Dunajec, który pozwala na podziwianie prawie całej panoramy Pienin. Oczekując na zwidzanie zamku wszyscy ze smakiem zajadali się pysznym obiadem, a przed wyjazdem kto chciał miał możliwość zakupu pamiątek z wycieczki.

      GALERIA

      WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

      Dzień Dziecka to dzień pełen atrakcji dla dzieci. W tym dniu uczniowie klasy I i II wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. W programie były m.in. warsztaty w Fabryce Cukierków. Dzieci obserwowały, jak powstają słodycze, a następnie każde z nich wykonało własnoręcznie lizaka. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie muzeum Stanisława Marusarza w pawilonie skoczni narciarskiej. Nie zabrakło również spaceru po Krupówkach, lodów i pamiątek

      Opracowała A.G.

      GALERIA

      DZIEŃ MATKI I OJCA

      25 maja 2017r. w Zespole Szkół w Podwilku odbyła się uroczystość Dnia Matki i Ojca, na którą licznie przybyli kochani rodzice naszych uczniów. Program artystyczny  wykonali uczniowie klas I-III.  Występy uświetnił szkolny zespół muzyczny oraz chór z klas IV – VI. Podczas występów widać było wzruszenie na twarzach dostojnych gości..  Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki.

      Opracowała M.J.

      ROHACE - SŁOWACJA

      Kolejna wycieczka w ramach projektu „Nasze dominanty – jakich (nie)znamy”, finansowanego z funduszy UE, odbyła się 22 maja 2017r. Uczniowie z klasy VI szkoły podstawowej, klas I-III gimnazjum wspólnie ze słowackimi kolegami oraz opiekunami udali się w okolice Zuberca na Słowacji.
      Najpierw udaliśmy się do stacji narciarskiej Rohace, położonej w Kotlinie Zuberskiej. Stamtąd wyciągiem dostaliśmy się do górnej stacji, skąd mogliśmy oglądać przepiękną panoramę Tatr.
      Kolejną atrakcją była ścieżka edukacyjna Zverovka prowadząca obok potoku Studeny Potok. Spacerowaliśmy specyficznym szlakiem, gdyż w jego kilku miejscach znajdują się specjalne skrzynki, w których mieszczą się materiały informacyjne dotyczące przyrody w tej okolicy. Każdy może więc indywidualnie pozyskać te informacje.
      Pogoda nam dopisała, więc w wyśmienitych nastrojach zakończyliśmy wycieczkę w Kolibie Josu, gdzie dla wszystkich uczestników przygotowano pyszny obiad.

      GALERIA

      Opracowała A.G.

      WYCIECZKA - ORAWKA, CHABÓWKA

      18 maja 2017 uczniowie kl. III-VI Zespołu Szkół w Podwilku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej P.O. Hviezdosłava w Trzcianie na Słowacji dzięki udziałowi w mikroprojekcie pt. „Nasze dominanty - jakich (nie)znamy”, finansowanego ze środków UE, zwiedzili najstarszy zachowany zabytek na polskiej części Orawy – Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Orawce. Kościół zbudowano z drewna modrzewiowego bez gwoździ w latach ok.1650-1656. Dzieci poznały historię kościoła i dzwonów. Obejrzały piękne malowidła i rzeźby.
      Potem uczestnicy wycieczki udali się do Chabówki, gdzie na Górze Piątkowej zwiedzili Kościół św. Krzyża. Ksiądz proboszcz opowiedział uczniom o dziejach Kościółka i malowidłach znajdujących się w jego wnętrzu. Obydwa kościoły są przepiękne i warte, aby do nich wstąpić.
      Wycieczka zakończyła się pysznym obiadem w restauracji Kabanos w Spytkowicach.

      Opracowanie: M. Janc

      NASZE DOMINANTY - JAKICH (NIE)ZNAMY

      Nasza szkoła wspólnie z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową P.O. Hviezdosłava w Trzcianie na Słowacji przystąpiła do realizacji mikroprojektu pt. „Nasze dominanty - jakich (nie)znamy”, finansowanego ze środków UE. Jego głównym zadaniem jest wspólne poznawanie przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa pogranicza polsko - słowackiego.
      W ramach projektu uczniowie wezmą udział w dziesięciu wycieczkach. Miasta i miejsca, które zwiedzą to: Trzciana, Twardoszyn, Zuberec, Podbiel, Podwilk, Orawka, Chabówka, Niedzica, Czorsztyn, Szczawnica i Rabka-Zdrój.
      Z poszczególnych wycieczek będą na bieżąco dodawane informacje na stronę szkoły.

      WYCIECZKA DO WŁOCH

      W dniach od 30 kwietnia do 6 maja 2017 roku uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół w Podwilku uczestniczyli w wycieczce do Włoch, celem której było zwiedzanie zabytków Wenecji, Padwy, Rzymu oraz Asyżu. Uczniowie odwiedzili również cmentarz wojskowy na Monte Cassino oraz klasztor Benedyktynów. Uczestniczyli także w środowej audiencji z Ojcem Św. Franciszkiem na Placu św. Piotra w Watykanie. W ostatnim dniu pobytu plażowali nad Adriatykiem w Bibione. Organizatorem wycieczki p. Alina Leksander – Dyrektor Zespołu Szkół w Podwilku, a opiekunami – p. Renata Lorek – Haberska oraz p. Agata Gacek.

      Opracowała A.G.

      GALERIA

      DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      Tuż przed feriami odbyła się w naszej Szkole uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków na przedstawienie, podczas którego przepięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Niektóre dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności gry na instrumentach. Wszystkie wnuczęta ofiarowały babciom i dziadkom upominki oraz gorące życzenia płynące prosto z ich serc. Po występach Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

      Opracowała: A.G.

      GALERIA

      WIGILIA

      Wigilia szkolna to już tradycja naszej Szkoły. W tym dniu odbywa się m.in. konkurs kolęd, podczas którego uczniowie śpiewają kolędy, które wprowadzają nas w świąteczny nastrój. Dzieci licznie wzięły również udział w konkursie „Kartka świąteczna”, gdzie mogły wykazać się pomysłowością oraz zdolnościami plastycznymi. Nie zabrakło również tradycyjnej wigilijnej potrawy oraz dzielenia się opłatkiem.

      Opracowała: A.G.

      GALERIA

      JASEŁKA

      W dniu 18 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez wychowawców mgr Marię Firszt i mgr Darię Blańda i uczniów klas V i VI. W przedsięwzięciu wzięli również udział rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek i kiermasz świąteczny, z własnoręcznie wykonanymi ozdobami. 
      Nasi uczniowie zebrali 3200 zł na wyjazd nad morze na zieloną szkołę.
      Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz pomoc w przygotowaniu Jasełek. 

      GALERIA

       

      WSPOMNIENIA Z MIKOŁAJEK

      Jak to bywa o tej porze, 6 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Towarzyszył mu śliczny Elf, który pomagał rozdawać prezenty. Okazało się, że w klasach młodszych są same grzeczne dzieci, bo wszystkie dostały prezenty!

      GALERIA

      ROK SZKOLNY 2015/2016

      WSPOMNIEŃ CZAR Z ŁAZ

      Fantastyczne wspomnienia przywieźli ze sobą uczniowie z wycieczki nad morze. Przygodę rozpoczęli 23 maja. Po wielogodzinnej podróży zawitali do Łaz do Ośrodka Wypoczynkowego Jaroszowiec. Stamtąd tylko dwa kroki do morza. Nic więc dziwnego, że przez kolejnych dziewięć dni spędzali na plaży każdą wolną chwilę i budowali zamki z piasku, grali w piłkę, spacerowali, czy też oddawali się słonecznym kąpielom. 
      Wielką atrakcją okazał się wyjazd do Zieleniewa, gdzie uczniowie mogli zasmakować życia na Dzikim Zachodzie oraz wycieczka do Kołobrzegu. Z pewnością niezapomniane wrażenia zostawiły nadmorskie spacery w blasku zachodzącego słońca i puszczanie lampionów. Spore zamieszanie wywołało też spotkanie z Posejdonem, który we właściwy sposób rozprawił się z tymi, którzy pierwszy raz gościli nad Bałtykiem.
      Jedno jest pewne – czas spędzony w Łazach na zawsze zapisze się w pamięci uczestników.

      A oto wspomnień czar z Łaz w obiektywie…

      GALERIA

      DZIEŃ MATKI I OJCA

      2 czerwca 2016r. w Zespole Szkół w Podwilku odbyła się uroczystość Dnia Matki i Ojca, na którą licznie przybyli kochani rodzice naszych uczniów. Program artystyczny w wykonaniu uczniów klas I-III bardzo podobał się wszystkim zebranym. Dzieci, wspólnie z uczniami klas IV śpiewały piosenki dla rodziców wywołując wzruszenie na twarzach dostojnych gości. Występy uczniów uświetnił szkolny zespół muzyczny.  Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane laurki.

      GALERIA

      Opracowała M.J.

       WYCIECZKA DO ZAWOI

      W dniu 1 czerwca 2016r. w ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do siedziby Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi. Mieli możliwość oglądania wystawy związanej z przyrodą Babiej Góry oraz uczestniczyli w ścieżce edukacyjnej. Jeszcze jedną atrakcją było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz zabawami na placu zabaw.
       

      Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie wycieczki.

      GALERIA

      ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

      W dniu 15 stycznia 2016r. odbyła się w naszej Szkole uroczystość Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyły kochane babcie i kochani dziadkowie naszych uczniów. Program artystyczny w wykonaniu najmłodszych dzieci zachwycił wszystkich zebranych. Dzieci, wspólnie z uczniami klas IV-VI, śpiewały piosenki dla swoich dziadków, wywołując wzruszenie na twarzach dostojnych gości. Występy uczniów uświetnił szkolny zespół muzyczny.  Na zakończenie babcie i dziadkowie wraz z wnukami udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci.

      GALERIA

      Opracowała A.G.

      KOLĘDOWANIE

      Uczniowie klas V i VI w dniach 8 i 11 stycznia 2016 roku kolędowali po domach mieszkańców Podwilka. Zebrane przez nich pieniądze będą dofinansowaniem do wyjazdu na zielona szkołę nad polskie morze. Opiekę nad uczniami sprawowali Pani Daria Blańda i Pan Piotr Diurczak. Uczniowie zebrali bardzo pokaźną kwotę w wysokości 2976,20 zł. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Rodzinom, które wsparły finansowo naszych uczniów. Szczególne jednak podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy poza wsparciem finansowym bardzo ciepło nas przyjęli w swoich domach oraz  ugościli napojami, jedzeniem i słodyczami. Podziękowania również dla Rodziców, którzy zapewnili dowóz uczniów.
      Zbiórka finansy na wyjazd odbywa się również przez organizowanie dyskotek szkolnych, na których uczniowie wraz z rodzicami organizują sprzedaż posiłków i napojów. Odbyły sie już dwie dyskoteki szkolne, z których wspólny dochód wyniósł 710,16 zł.

      Podsumowując wszystkie dotychczasowe działania, na koncie naszych uczniów jest już 3686,30 zł. Jest to wspaniały wynik i wielka zasługa współpracy Rodziców ze szkołą.

      GALERIA

      Opracowała: D.B.
       

      POD SKRZYDŁAMI PATRONA

      14 października 2015 r. odbyła się uroczystość nadania naszemu gimnazjum im. Ks. Jana Góralika. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej prezentacji pt. ,,Z Podwilka do Dachau – droga do męczeństwa ks. Jana Góralika”, którą zaprezentował absolwent szkoły – p. Łukasz Wiater. Mszę świętą celebrował biskup Jan Szkodoń w asyście zaproszonych i zaprzyjaźnionych z naszą parafią księży. Uroczystość liturgiczną uświetnił szkolny chór pod kierunkiem p. Krystiana Grzybacza. W świątyni zgromadzili się honorowi goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i okoliczni mieszkańcy. Biskup Jan Szkodoń poświęcił i pobłogosławił sztandar gimnazjum Zespołu Szkół w Podwilku. Pani dyrektor z katechetą złożyli na ręce ks. Biskupa podziękowania za przyjęcie zaproszenia, eucharystię i modlitwę w intencji nauczycieli, młodzieży i rodziców.

      Po zakończonej mszy świętej wszyscy udali się na artystyczna część do gimnazjum. Pani dyrektor Alina Leksander powitała przybyłych gości, a następnie poprosiła wszystkich o powstanie. Wprowadzono poczty sztandarowe z innych szkół. Pani dyrektor podkreśliła, jak szczególnym w historii szkoły jest dzień nadania imienia i przekazania sztandaru. Prowadzący nauczyciele oficjalnie powitali zgromadzonych gości : przedstawicieli władz gminnych, powiatowych, samorządowych, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i placówek oświatowych, przedstawicieli sponsorów, mediów i poczty sztandarowe innych szkół oraz rodziców, nauczycieli i uczniów.

      Aktu nadania szkole imienia dokonał Przewodniczący Rady Gminy – p. Eugeniusz Moniak, który odczytał stosowną uchwałę, następnie przekazał akt na ręce p. dyrektor. Pani dyrektor uroczyście oznajmiła, że z tą chwilą gimnazjum w Podwilku nosi imię ks. Jana Góralika. Był on proboszczem Podwilka, Dziekanem Orawy i założycielem Kasy Stefczyka. Ks. Góralik jest wzorem męczeństwa za polskość i wiarę, a także wzorem społecznika. Pani dyrektor podkreśliła, że imię zostało wybrane przez społeczność szkolną z wielką starannością i zastanowieniem, a pomysł zaszczepił Prezes Banku Spółdzielczego – p. Józef Szperlak. Następnie głos zabrali niektórzy z licznie zgromadzonych gości, np. Wójt Gminy Jabłonka - Antoni Karlak, poseł na sejm – Edward Siarka, Prezes Banku  Spółdzielczego – p. Józef Szperlak, radny powiatowy – Julian Stopka, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu – Bożena Bryl, starosta nowotarski – Krzysztof Faber, sołtys wsi Podwilk – Emil Holla, nauczycielka – Bernadetta Słaba.

      Pani dyrektor z wielkim szacunkiem przyjęła od rodziców sztandar szkoły, by przekazać go uczniom. Była to bardzo podniosła chwila dla naszego gimnazjum. Prowadzący – p. Jolanta Garbiarz i p. Bogdan Pieróg opisali zgromadzonym sztandar szkoły. Awers jest w kolorze zieleni, pośrodku znajduje się postać ks. Jana Góralika. Na biało-czerwonym rewersie umieszczono godło państwowe. Wokół orła widnieje napis: Bóg, Honor, Ojczyzna, Nauka.

      Sztandar dla społeczności szkolnej ma symboliczne znaczenie – to znak Polski, ale i naszej Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie.

      Część artystyczną uświetnił występ naszych absolwentów. Dominika Grzybacz - laureatka licznych konkursów pianistycznych krajowych i międzynarodowych wykonała Andante Spianato Wielki Polonez Es-dur Fryderyka Chopina. Szymon Grzybacz – laureat licznych konkursów wokalnych krajowych i międzynarodowych zaśpiewał utwór  ,,You rise me up”.Nasza uczennica Gabriela Grzybacz oczarowała swoim głosem publiczność, wykonując utwór ,,Ave Maria Jasnogórska”. Chór szkolny zaśpiewał po raz pierwszy nasz szkolny hymn, do którego słowa napisała p. Izabela Zając, a muzykę skomponowała Dominika Grzybacz.

      Po zakończeniu uroczystości wszyscy zebrani mieli czas na swobodne rozmowy, wymianę spostrzeżeń i podzielenie się wrażeniami. Wielu zainteresowało się ekspozycjami przedstawiającymi życie i działalność ks. Jana Góralika, historię gimnazjum, a także pracami uczniów. Goście mogli również wpisać się do naszej kroniki szkolnej.

      GALERIA

      NA PODBÓJ ROHACZY

      Dnia 17 września 2015r. uczniowie klasy I gimnazjum oraz klasy V i VI szkoły podstawowej wraz z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły z Trsteny wzięli udział w wycieczce krajoznawczej do Rohackiej Doliny.

      Na podbój Rohaczy wyruszyli wczesnym rankiem. Od początku wyprawy wszyscy byli poruszeni i pełni ciekawości, co też tam ich czeka. Bez wątpienia dzięki tej wyprawie nasi uczniowie poczuli magię gór. Malowniczo ulokowane Rohackie Stawy i Rohacki Wodospad zrobił wrażenie na uczestnikach wycieczki. Jednak 4-godzinny spacer Doliną Rohacką w piekącym słońcu dał się trochę we znaki naszym turystom. Z pewnością zregenerować swoje siły pozwolił im pobyt w Meander Park w Orawicach, który był kolejnym punktem wycieczki. Kąpiel w basenach termalnych dostarczyła im wiele radości.

      Jedno jest pewne nasi uczniowie w wyborowych humorach wrócili ze Słowacji.

      Wszyscy nasi turyści składają serdeczne podziękowania za zorganizowanie wspaniałej wycieczki przede wszystkim głównym organizatorkom – naszej Pani Dyrektor Alinie Leksander i Pani Dyrektor  Milenie Smitkovej oraz przewodnikowi i opiekunom p. Marii Janc, p. Marii Firszt oraz p. Andrzejowi Kwietniowi. Życzą też dalszych sukcesów we współpracy obu szkół.

      GALERIA

       

       

      ROK SZKOLNY 2014/2015

      POŻEGNANIE KLAS III GIMNAZJUM

      Dnia 25.06.2015 r. w Zespole Szkół w Podwilku odbył się komers klas III gimnazjum.

      Jak co rok program artystyczny przygotowały klasy drugie. Składał się on z części oficjalnej - podziękowań, gratulacji i z części drugiej najbardziej lubianej, bo złożonej z pomysłowych i dowcipnych skeczy. Gromkie brawa a nawet owacje potwierdziły, że bardzo się podobało.

      Dyrektor Szkoły p. mgr Alina Leksander - pożegnała trzecioklasistów - życząc sukcesów na dalszej drodze zdobywania wiedzy. Wręczyła również listy gratulacyjne rodzicom tych uczniów, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz uczniom, którzy aktynie uczestniczyli w życiu szkoły.

      Akcentem końcowym była dyskoteka wraz z poczęstunkiem.

      Dyrektor i Grono Pedagogiczne składają podziękowania rodzicom uczniów klas trzecich za przygotowanie poczęstunku.

      Podziękowania należą się również państwu Esterze i Stanisławowi Możdżeń, którzy byli fundatorami koszulek sportowych dla czterech dziewczyn klasy trzeciej gimnazjum jako nagroda za bardzo dobre osiągnięcia sportowe.

      GALERIA

      WSPOMNIENIA Z ZIELONEJ SZKOŁY

      Od 28 maja do 7 czerwca uczniowie klasy V i klasy VI byli na zielonej szkole w Łazach nad morzem.

      Najpierw dłuuuga droga, a potem mimo pogody w kratkę - plażowanie, nadmorskie spacery, zamki z piasku były na porządku dziennym. Pobyt uatrakcyjniały wycieczki do Gąsek i Kołobrzegu, a także imprezy dodatkowe, takie jak rejs statkiem wycieczkowym Santa Maria po Bałtyku, pobyt w wiosce „Dziki Zachód”, dyskoteka, ognisko, nauka tańca towarzyskiego (bez wątpienia cha-cha, jive i salsa będą teraz królować na szkolnym parkiecie), chrzest morski i jeszcze inne. Na pewno niezapomnianym będzie spotkanie z panem Aleksandrem Dobą - pierwszym człowiekiem  na świecie, który przepłynął kajakiem przez Atlantyk.

      Po jedenastu dniach uczniowie wrócili do domów zadowoleni, opaleni i pełni wrażeń. Teraz mobilizują siły, aby oceny na świadectwie były jak najlepsze…

      A oto cudowne wspomnienia z Łaz w obiektywie… GALERIA

      Dzień Babci i Dziadka

      W dniu 22 stycznia 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Dnia Babci i Dziadka.
      W tym roku zaszczyciło nas swoją obecnością około 90 zaproszonych gości. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swe wnuczęta podczas występu artystycznego, słuchając wierszy i piosenek oraz oglądając inscenizację z okazji tego pięknego święta. Następnie nasi dostojni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów szkoły podstawowej, do którego przygrywał nasz szkolny zespół muzyczny. Wszyscy świetnie się bawili.

      Opracowała A.G.

      GALERIA

      ROK SZKOLNY 2013/2014

      Dzień Dziecka

      Dnia 25 czerwca 2014r. odbyła się wycieczka do Zatoru. Wycieczka ta zorganizowana została w ramach obchodów Dnia Dziecka, a koszty autokaru zostały pokryte ze środków Rady Rodziców.

      Dzieci świetnie się bawiły oglądając Park Dinozaurów, Dom Do Góry Nogami; przyglądały się różnym owadom w Parku Owadów, oglądały film o dinozaurach w kinie 5D. Płynęły również gondolą po stawie w Parku Mitologii, zwiedzały Domki Bajek, a przede wszystkim korzystały z różnych atrakcji na terenie Zatorlandu: łódek, zjeżdżalni, gokartów i innych.

      GALERIA

      Opracowała A.G.

      Wycieczka do Zakopanego i Morskiego Oka

      W dniu 11 czerwca 2014 roku odbyła się wycieczka do Zakopanego i Morskiego Oka, zorganizowana przez Panią Dyrektor A. Leksander. W wycieczce brali udział uczniowie, którzy w bieżącym roku uzyskali wysokie wyniki w nauce lub reprezentowali szkołę w konkursach, osiągając bardzo dobre lokaty (46 osób). Koszty wycieczki zostały pokryte ze środków finansowych Rady Rodziców Zespołu Szkół w Podwilku.

      Część uczniów wraz z przewodnikiem i opiekunami wyruszyła do Morskiego Oka, gdzie po dłuższej wędrówce mogli zachwycać się pięknem krajobrazu wysokogórskiego. Pozostali uczniowie z opiekunami  udali się kolejką na Gubałówkę, skąd mogli podziwiać panoramę Tatr. Następnie przeszli na Butorowy Wierch, a potem wyciągiem krzesełkowym zjechali do Kościeliska. Nie zabrakło również spaceru po Krupówkach, gdzie kusiły różne atrakcje i pamiątki.

      Wszyscy byli bardzo zadowoleni, tym bardziej, że pogoda dopisała na medalJ.

      GALERIA

      Opracowała A.G.

      II wystawa prac uczniowskich z zajęć technicznych

      Uczniowie gimnazjum zaprezentowali 30 maja 2014r. na świetlicy szkolnej swoje prace wykonane na lekcjach zajęć technicznych. Były one wykonane różnymi technikami: modelarstwo, dekoratorstwo artystyczne, origami i technika komputerowa. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno przez przedszkolaków jak i młodzież gimnazjalną. Oprócz zwiedzania były prowadzone warsztaty, gdzie młodsze dzieci mogły zapoznać się z nowymi technikami. Poziom wykonanych prac świadczy, że mamy bardzo zdolną młodzież.

      GALERIA PRAC

      Opracowanie: Barbara Maślanka - kl.III gimnazjum

      Pielgrzymka do Włoch

      W dniach 25.04.2014 – 02.05.2014 odbyła się pielgrzymka do Włoch, w której udział wzięli między innymi uczniowie naszego gimnazjum. Głównym celem naszego wyjazdu było uczestnictwo we Mszy św. na Placu św. Piotra, podczas której został kanonizowany Ojciec św. Jan Paweł II oraz Jan XIII. Głębokich przeżyć dostarczyła również Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Kard. Stanisława Dziwisza, na której licznie zebrali się nasi rodacy.

      Oprócz tych uroczystości program pielgrzymki przewidywał również zwiedzanie przepięknych Włoch. W Wenecji zwiedziliśmy m.in. Bazylikę św. Marka, w Padwie – Bazylikę św. Antoniego; w Rzymie – perły architektury, jak Panteon, Fontannę di Trevi, Koloseum i inne.  Na Monte Cassino odwiedziliśmy cmentarz naszych żołnierzy poległych
      w czasie II wojny światowej oraz opactwo benedyktynów. Asyż urzekł pięknem swoich uliczek, Bazyliki św. Franciszka i Bazyliki św. Klary. Pod koniec pobytu można było się jeszcze opalić na plaży w Bibione.

      Wszyscy wrócili pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

      Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Alinie Leksander za zorganizowanie pielgrzymki.

      GALERIA

      Opracowanie: A. G.


      PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      W dniu 21.03 z okazji pierwszego dnia wiosny, w naszej szkole odbyło się wiele wspaniałych atrakcji.

      Rówieśnicy z podstawówki wzięli udział w konkursie na najbardziej zielony strój - oznakę nadchodzącej wiosny. Wygrani otrzymali tytuł Pana i Pani Wiosny. Następnie spróbowali swoich sił w konkursie karaoke, dzięki któremu odkryli nowe talenty.

      Zaraz potem ruszyli na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się emocjonujące mecze w koszykówkę. Wszyscy popisali się wspaniałą taktyką i umiejętnościami gry. W tym czasie w gimnazjum rozpoczęły się prezentacje projektów edukacyjnych.

      Następnie gimnazjaliści rozegrali turnieje w piłkę siatkową. Gromkie okrzyki i wiwaty  przy każdym zdobytym punkcie, zwabiły resztę uczniów na antresolę, skąd dopingowali swoich faworytów. Po udanych rozgrywkach ze smutkiem opuściliśmy salę gimnastyczną, ale z uśmiechem na ustach ruszyliśmy do domu.

      Dzień ten wszyscy uważają za wspaniałe rozpoczęcie wiosny.

      Składy zwycięskich drużyn w poszczególnych kategoriach:

      • szkoła podstawowa - koszykówka: Daniel Augustyniak, Marcin Stopka, Kacper Kapuściak, Sebastian Ryś, Julia Bryja, Julia Pieronek, Ola Sandrzik;

       

      • gimnazjum - siatkówka dziewczyn: Anna Gawor, Klaudia Komperda, Aneta Koziana, Ewelina Pustelnik, Oliwia Maślanka, Gabriela Ślusarczyk;

       

      • gimnazjum - siatkówka chłopcy: Mateusz Cieluch, Daniel Kapuściak, Jacek Morąg, Robert Sidzinka, Grzegorz Rapacz, Tomasz Zamroźniak.

       

      GALERIA

      Opracowanie: Oliwia Maślanka

       

      Wigilia

      Dnia 19 grudnia 2013r. tradycyjnie już odbyła się wigilia szkolna. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w konkursach świątecznych, oglądali przedstawienie jasełkowe, śpiewali kolędy. Wszyscy spotkali się również na tradycyjnym wspólnym posiłku, łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

      Wyniki konkursów w szkole podstawowej:

      Konkurs kolęd

      Kategoria: klasy I-III

      Soliści:

      I miejsce: Weronika Prylińska, kl. II

      II miejsce: Anna Jesień, kl. I; Karolina Bryja, kl. II

      III miejsce: Karol Kapuściak, kl. III

      Zespoły:

      I miejsce: Laura Grzybacz, Julia Kapuściak – kl. II

      II miejsce: Oliwia Mastela, Tatiana Bryja kl. I

      III miejsce: Alicja Janik, Izabela Palenik kl. III

      Kategoria: klasy IV-VI

      Soliści:

      I miejsce: Kinga Stasiak, kl. IV

      II miejsce: Damian Chowaniec, kl. VI

      III miejsce: Daniel Augustyniak, kl. VI

      Zespoły:

      I miejsce: Anna i Monika Oskwarek – kl. II

      Konkurs kartek świątecznych:

      Wyróżnieni: Tatiana Bryja kl. I, Dawid Łaś kl. II, Anna Oskwarek kl. II, Weronika Prylińska kl. II, Gabriela Moldryk, kl. IV

       

      Wyniki konkursów w gimnazjum:

      Konkurs kolęd - zespoły:

      I miejsce: Patryk Frajcosz kl. IIa, Grzegorz Ślusarczyk kl. IIa i Jonasz Pieronek kl. VI

      II miejsce: Oliwia Maślanka kl. Ia, Dawid Zamroźniak kl. Ia, Sebastian Dudziak kl. IIa, Tomasz Zamroźniak kl. III

      Konkurs - stroik świąteczny:

      I miejsce: Karol Możdżeń kl. Ib

      GALERIA

      Opracowanie: A. G. i M.Cz.

      Spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych

      W poniedziałek 16.12.2013r. odbyła się wigilia dla starszych i samotnych mieszkańców z Gminy Jabłonka. Wigilia została zorganizowana przez pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonce.

      Wigilię uświetnił występ dzieci i młodzieży z naszej szkoły, którym przygrywała kapela orawska z Podwilka.

      W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Jabłonka Pan Antoni Karlak z małżonką, Ks. Dziekan, Kazimierz Czepiel, siostra Monika oraz dyrektor i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Jabłonce.

      GALERIA

      Mikołajki

      W dniu św. Mikołaja – 6 grudnia – do naszej szkoły zawitał długo oczekiwany przez dzieci - i nie tylkoJ - Gość. Przyniósł prezenty dla wszystkich, którzy na to zasłużyli przez cały rok. Aniołki z Samorządu Uczniowskiego dzielnie pomagały Mikołajowi, a diabełek prawie wcale nie przeszkadzał…

      GALERIA

      Dzień Edukacji Narodowe

      W dniu 14 października 2013r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem uczniów klasy I szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W uroczystościach wzięli  udział również zaproszeni goście – rodzice pasowanych uczniów wraz z Radą Rodziców Zespołu Szkół w Podwilku.

      GALERIA

      Opracowanie: A.G.

      ROK SZKOLNY 2012/2013

      Zielona Szkoła

      W dniach od 31. 05.2012r. do 10.06.2012r. dwudziestu uczniów Zespołu Szkół w Podwilku uczestniczyło  w  wyjeździe na „Zieloną Szkołę” w Łazach. Jest to niewielka turystyczna miejscowość położona nad samym Morzem Bałtyckim.  Niewątpliwą atrakcją tego ośrodka jest bliskość plaży, zaledwie kilkadziesiąt metrów od miejsca zakwaterowania.  Pogoda była… hm… cóż… najoględniej mówiąc – niezbyt ciepła:). Wszyscy docenili zalety ubierania się „na cebulkę”, gdyż wiatr znad morza nie dawał o sobie zapomnieć. Na szczęście deszcz prawie nie padał, a pod koniec pobytu mogliśmy nawet trochę się poopalać. Byli również tacy odważni, którzy zanurzyli się w wodach Bałtyku .

      Pobyt na „Zielonej Szkole” był bardzo udany. Codzienne spacery i pobyt na plaży pozwoliły każdemu uczestnikowi zmagazynować w swoim organizmie pokłady jodu przynajmniej na cały rok. 

      Podczas pobytu zorganizowano również wycieczkę do Kołobrzegu. W drodze do tego miasta zatrzymaliśmy się w Gąskach, gdzie z latarni mogliśmy oglądać zachwycający krajobraz morski i nadmorski. Na statku „Wiking” wyruszyliśmy w rejs po Bałtyku – spotkaliśmy nawet okręt piracki, ale obyło się bez ofiar. Wspólnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy to piękne miasto.  Widzieliśmy m.in. pomnik zaślubin Polski z morzem, Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Oręża Polskiego, jak również odnowiony stadion piłkarski (niestety, piłkarzy duńskich przybyłych na Euro 2012 i zakwaterowanych w Kołobrzegu, nie udało nam się spotkać ).

      Do innych atrakcji zaliczyć należy dyskoteki, ognisko oraz codzienne rozgrywki sportowe, w małych i większych grupach. Jednak najwięcej emocji wzbudził dzień rozpoczęcia rozgrywek piłkarskich Euro 2012, których współgospodarzem jest Polska. Jako kibice przygotowaliśmy się solidnie na mecz otwarcia mistrzostw: Polska – Grecja. W świetlicy ośrodka urządziliśmy strefę kibica i ze wszystkich sił dopingowaliśmy naszą drużynę- chyba z dobrym skutkiem, bo mecz zakończył się remisem.

      Wszyscy wrócili z „Zielonej Szkoły” bardzo zadowoleni, niektórzy z nadzieją, że za rok jeszcze tam wrócą....

      Wszyscy uczestnicy bardzo dziękują  Pani Dyrektor Alinie Leksander , która była organizatorem i kierownikiem „Zielonej Szkoły” w Łazach oraz Pani Jolancie Garbiarz – wychowawczyni klasy VI, zajmującej się przez cały rok organizacją i zdobywaniem funduszy na wyjazd swoich wychowanków.

      Galeria

      A.Gacek – opiekun na „Zielonej Szkole"