STRONA GŁÓWNA

      • W naszej szkole 13 czerwca 2023 odbył się Rodzinny Piknik, który zgromadził dzieci, rodziców oraz nauczycieli we wspólnej, radosnej zabawie. Na uczestników czekało wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych.
        Panie z przedszkola przygotowały gry i zabawy dla najmłodszych dzieci, które chętnie brały udział w przygotowanych aktywnościach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również dmuchańce, sponsorowane przez komitet rodzicielski
      • Dyrektor szkoły informuje o możliwości wynajmu pomieszczenia kuchni szkolnej wraz z zapleczem od dnia 1 września 2026r.

        Przedmiotem najmu jest w pełni wyposażona kuchnia, dostosowana do przygotowywania posiłków dla dzieci i młodzieży. Lokal znajduje się na terenie szkoły i spełnia obowiązujące wymogi sanitarne.
      • 16 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza, skierowana do uczniów klas I–III oraz dzieci z oddziału zerowego. Wydarzenie miało na celu promowanie czytelnictwa oraz budowanie pozytywnych skojarzeń z książką już od najmłodszych lat.

        Szczególnymi gośćmi spotkania były dwie babcie, które z ogromnym zaangażowaniem i ciepłem czytały dzieciom wybrane utwory literackie. Jedna z nich zaprezentowała książkę „Franklin – mały zapomin
      • 14 kwietnia uczniowie klas 2a, 2b oraz 3a wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie przygotowanym przez szkołę muzyczną w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.
      • Szanowni Państwo,

        zapraszamy Państwa szkołę do udziału w akcji ekologicznej „Z FCC działamy, nie gadamy”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i łączy edukację ekologiczną z praktycznym działaniem na rzecz lokalnego środowiska.
        • PROPAGOWANIE CZYTANIA
          • PROPAGOWANIE CZYTANIA

            W ramach akcji propagowania czytelnictwa uczniowie klasy VI pod opieką Pani Dyrektor Aliny Leksander przygotowali dla młodszych uczniów przedstawienie czytając fragmenty baśni dla dzieci. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i oglądały swoich starszych kolegów.

            GALERIA

        • "WIARYGODNA SZKOŁA"
          • "WIARYGODNA SZKOŁA"

            Szanowni nauczyciele,
            rodzice oraz uczniowie
            Szkoły Podstawowej Nr 2
            w Zespole Szkół w Podwilku.

            Mam przyjemność poinformować Państwa, że szkoła podstawowa została Laureatem Ogólnopolskiego Programu „Wiarygodna Szkoła” w roku szkolnym 2016/2017.
            Nasza placówka spełnia warunki Regulaminu Programu i zapewnia uczniom najwyższy poziom edukacyjny, wychowawczy i opiekuńczy.
            W związku z tym gratuluję nauczycielom oraz uczniom osiągnięć wynikających z Waszej ciężkiej pracy.

          • WIGILIA

            Wigilia szkolna to już tradycja naszej Szkoły. W tym dniu odbywa się m.in. konkurs kolęd, konkurs „Kartka świąteczna”. Nie zabrakło również tradycyjnej wigilijnej potrawy oraz dzielenia się opłatkiem.

          • Regulamin

            REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIUM

            ZA WYNIKI W NAUCE I OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

            W ZESPOLE SZKÓŁ W PODWILKU

            Regulamin opracowano w oparciu o:

            1) Ustawę z dnia 16 grudnia 2004r o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy o

            podatku dochodowym od osób fizycznych art.90g (Dz. U. z dnia 29 grudnia 2004 roku)

        • JASEŁKA
          • JASEŁKA

            W dniu 18 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez wychowawców mgr Marię Firszt i mgr Darię Blańda i uczniów klas V i VI. W przedsięwzięciu wzięli również udział rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek i kiermasz świąteczny, z własnoręcznie wykonanymi ozdobami.
            Nasi uczniowie zebrali 3200 zł na wyjazd nad morze na zieloną szkołę. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz pomoc w przygotowaniu Jasełek.

          • WŁOCH 2017

            Szanowni Rodzice i Uczniowie,

            Firma STAS oraz Dyrektor ZS w Podwilku serdecznie zapraszają rodziców i uczniów na pielgrzymko – wycieczkę do Włoch.

            Niska cena, wspaniałe zakątki Włoch oraz groby świętych: Św. Jana Pawła II, Św. Marka, Św. Benedykta, Św. Antoniego i Św. Franciszka będą dla Was zachętą do wspólnego wyjazdu.

        • BIEGI PRZEŁAJOWE
          • BIEGI PRZEŁAJOWE

            W sobotę, 1 października 2016 roku na stadionie sportowym w Jabłonce rozegrano zawody w Biegach Przełajowych o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”.
            Na starcie pojawiło się 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Jabłonka.

        • PODWILCZAŃSKI MUNDIAL
          • PODWILCZAŃSKI MUNDIAL

            Od 2013 r. w Podwilku na Orawie odbywają się rozgrywki piłkarskie dzieci ze szkół podstawowych o Puchar firmy STACH-gont.

            Tegoroczne rozgrywki nazwane były PODWILCZAŃSKIM MUNDIALEM gdyż nieformalna grupa miłośników aktywnego wypoczynku pod patronatem Stowarzyszenia Gospodyń w Podwilku zdobyła dofinansowanie do tych rozgrywek z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dodatkowe środki pozwoliły miedzy innymi na zakup koszulek dla wszystkich zawodników, którzy 24 września w samo południe rozpoczęli sportową rywalizację. Mimo obaw i  nieprzyjaznych prognoz aura dopisała i nie spadła ani kropla deszczu. Najpierw swoje mecze rozegrały dziewczynki z których najlepsze okazały się gospodynie -SP nr 1 w Podwilku za nimi uplasowały się dziewczynki z Harkabuza i Podsarnia.Organizatorzy zatroszczyli się również o to aby dzieci nie były głodne i wszystkie miały zapewniony ciepły posiłek i picie. W nastę

        • DZIEŃ DZIECKA
          • DZIEŃ DZIECKA

            W dniu 1 czerwca 2016r. w ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do siedziby Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi.

        • Insta.Ling
          • Insta.Ling

            Od lutego 2016 roku klasa V szkoły podstawowej przystąpiła do Programu Insta.Ling,. Uczniowie uczyli się słownictwa z języka angielskiego.
            Insta.Ling. to nauka słówek z języka niemieckiego i angielskiego za pomocą Internetu. Korzystając z nowoczesnych środków multimedialnych, takich jak komputer, tablet lub telefon, uczniowie mają możliwość pracować z programem Insta.Ling. Insta.Ling jest aplikacją do szybkiej nauki słówek, dostarczającą nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i postępów uczniów. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników.

          • KONKURS MATEMATYCZNY

            KONKURS MATEMATYCZNY "Liczby rządzą światem"

            18 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole gminny etap konkursu matematycznego "Liczby rządzą światem". W etapie gminnym startowało 23 uczniów z 6 gimnazjów Orawy. Najlepszymi okazali się:

            I miejsce – Faron Piotr – ZS w Jabłonce (opiekun – mgr Bogusława Palenik)
            II miejsce – Janowiak Julia – ZS w Chyżnem (opiekun – mgr Barbara Gawlik)
            III miejsce – Możdżeń Wojciech – ZS w Podwilku ( opiekun – mgr Anna Papież)

          • KONKURSY I ZAWODY SPORTOWE

            WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH I TEMATYCZNYCH
            ORAZ OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
            W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

            HISTORIA – MGR ANDRZEJ KWIECIEŃ
            I miejsce – "Wielcy Orawianie" – Kinga Stasiak kl. VI
            III miejsce – "Wielcy Orawianie" – Julia Pieronek kl. VI

            "Szlakiem Solnym"
            I miejsce – Gabriela Ślusarczyk kl. IIIa gimnazjum
            Wyróżnienie – Melania Udziela kl. IIIa gimnazjum

          • WYNIKI KANGURA MATEMATYCZNEGO

            Jak co roku, 17 marca 2016 roku, uczniowie wzięli udział w konkursie Kangur Matematyczny 2016. Tego dnia młodzież uzdolniona matematycznie pisała konkurs na całym świecie. Wreszcie otrzymaliśmy wyniki. Trzech uczniów naszej szkoły dostało wyróżnienia w kategoriach:

            MALUCH –klasa IV szkoły podstawowej - Szymon Paluch
            KADET – klasa II gimnazjum – Marcin Stopka
            JUNIOR – klasa III gimnazjum – Wojciech Możdżeń

          • KOSZYKÓWKA

            O MAŁY KROK OD ZWYCIĘSTWA

            W poniedziałek 22 lutego drużyna Gimnazjalistów z Podwilka w składzie: Wojciech Możdżeń, Diurczak Rafał, Pieronek Kamil, Augustyniak Daniel, Hubert Kapuściak oraz Karol Mozdżeń, Konrad Morąg, Bełciak Mateusz, Mateusz Kasprzak i Grzegorz Bąk uczestniczyli w rozgrywkach w koszykówkę na szczeblu rejonowym (półfinał do rozgrywek wojewódzkich). Przypomnę, że zwycięsko przeszli przez rozgrywki gminne i powiatowe.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022/2023

      • Projekty

      • Szkoła bierze udział w projektach:

        "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATAK"

        "ARCHIPELAG SKARBÓW"

        "LEKTURKI SPOD CHMURKI"

        "MAŁY MIŚ"

        "PRZERWA NA RELACJĘ"

        "SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONĄ"

        "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

        "UWAGA, ELF PATRZY!"

    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych