STRONA GŁÓWNA

      • W naszej szkole 13 czerwca 2023 odbył się Rodzinny Piknik, który zgromadził dzieci, rodziców oraz nauczycieli we wspólnej, radosnej zabawie. Na uczestników czekało wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych.
        Panie z przedszkola przygotowały gry i zabawy dla najmłodszych dzieci, które chętnie brały udział w przygotowanych aktywnościach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również dmuchańce, sponsorowane przez komitet rodzicielski
      • Dyrektor szkoły informuje o możliwości wynajmu pomieszczenia kuchni szkolnej wraz z zapleczem od dnia 1 września 2026r.

        Przedmiotem najmu jest w pełni wyposażona kuchnia, dostosowana do przygotowywania posiłków dla dzieci i młodzieży. Lokal znajduje się na terenie szkoły i spełnia obowiązujące wymogi sanitarne.
      • 16 kwietnia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja czytelnicza, skierowana do uczniów klas I–III oraz dzieci z oddziału zerowego. Wydarzenie miało na celu promowanie czytelnictwa oraz budowanie pozytywnych skojarzeń z książką już od najmłodszych lat.

        Szczególnymi gośćmi spotkania były dwie babcie, które z ogromnym zaangażowaniem i ciepłem czytały dzieciom wybrane utwory literackie. Jedna z nich zaprezentowała książkę „Franklin – mały zapomin
      • 14 kwietnia uczniowie klas 2a, 2b oraz 3a wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie przygotowanym przez szkołę muzyczną w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce.
      • Szanowni Państwo,

        zapraszamy Państwa szkołę do udziału w akcji ekologicznej „Z FCC działamy, nie gadamy”. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i łączy edukację ekologiczną z praktycznym działaniem na rzecz lokalnego środowiska.
          • Stulecie śmierci Aleksandra Matonoga

            W 100. rocznicę śmierci Aleksandra Matonoga społeczność szkolna Podwilka uczciła w miejscowym kościele pamięć rodaka, który był jednym z pierwszych polskich działaczy narodowych na Orawie.

            Na Mszy Świętej za duszę zasłużonego podwilczanina do kościoła pw. św. Marcina wraz z uczniami szkół przybyli ich nauczyciele, a także delegacja Urzędu Gminy Jabłonka, na czele z wójtem. Szkoła Podstawowa nr 2 wystawiła poczet sztandarowy, a uczeń klasy gimnazjalnej przypomniał postać Aleksandra Matonoga.

          • Festiwal polsko-słowackiej współpracy

            „Nasze atrybuty – które (nie) znamy”

            25 września 2017r. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Podwilku uczestniczyła w zakończeniu projektu unijnego, który był realizowany w roku szkolnym 2016/2017 z Zakladną Szkolą im. Pavla Orszaga Hviezdoslava w Trstenie. W ramach projektu uczniowie obu szkół dziesięciokrotnie wyjeżdżali na wycieczki po polskiej i słowackiej stronie, aby poznać ciekawe miejsca pod względem przyrody, architektury oraz historii.

          • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

            Po uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym odbyła się akademia kończąca rok szkolny 2016/2017. Akademię zaszczycił swoją obecnością pan Antoni Karlak Wójt Gminy Jabłonka wraz z panią Marią Staszkiewicz - dyrektora CUW UG, którzy przybyli pogratulować dyrektorowi, nauczycielom i uczniom za najlepiej napisany w gminie egzamin gimnazjalny.
            Na zakończenie zostały wręczone koszulki sportow uczniom klasy III, którzy przyczynili się do wysokich osiągnięć sportowych. Koszulki te zostały ufundowane przez Stanisława i Esterę Możdżeń.

        • SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA
          • SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA

            Następna wycieczka w ramach projektu „ Nasze dominanty – jakich (nie)znamy”, realizowanego wspólnie ze Základną školą P.O Hviezdoslava z Trsteny, odbyła się 19 czerwca 2017 r. Tym razem udaliśmy się w Pieniny na spływ przełomem Dunajcem. Trasa wiedzie wśród malowniczych widoków. Wyruszyliśmy ze Sromowiec Wyżnych na dwugodzinny rejs rzeką Dunajec do Szczawnicy.

          • ZIELONA SZKOŁA

            Od 8.06.2017r. do 18.06.2017r. uczniowie klas V i VI, rodzice, uczniowie ze szkoły w Trstenie wyjechli na zieloną szkolę nad polskie morze. Dzieci zwiedzały Kołobrzeg i Mielno, bawiły się w parku rozrywki w Zieleniewie, integrowały się na dyskotece, spacerowały po plaży, budowały zamki z piasku, uczestniczyły w grach i zawodach sportowych oraz realizowały tematy o uzależnieniach z Programu Profilaktyki Szkoły. Orgaznizatorami i opiekunami wyjazdu były pani Dyrektor Alina Leksander wraz z panią Marią Firszt i panią Darią Blańda – wychowawczyniami klasy V i VI.

        • Transgraniczny Projekt Unijny
          • Transgraniczny Projekt Unijny

            Zostaliśmy zaproszeni na Słowację do Trstieny w ramach Transgranicznego Projektu „Europa dla nas, dla Europy” na Festiwal ” # Za Granice” jako szkoła z gminy partnerskiej. W projekcie brała udział młodzież z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Dwudziestu uczniów uczestniczyło w imprezie krajoznawczo-poznawczej.

          • ZIELONA SZKOŁA

            PROGRAM WYCIECZKI – „ZIELONA SZKOŁA”
            DO MIEJSCOWOŚCI ŁAZY NAD MORZEM

            od 08.06.2017 do 18.06.2017r.

            Realizowany przez Zespół Szkół w Podwilku.

            Wyjazd – 08.06.2017 – wyjazd o godz. o godz. 10.30 z Podwilka

            Pobyt w ośrodku Jaroszowiec od 08.06.2017 – 17.06.2017

        • ROHACE - SŁOWACJA
          • ROHACE - SŁOWACJA

            Kolejna wycieczka w ramach projektu „Nasze dominanty – jakich (nie)znamy”, finansowanego z funduszy UE, odbyła się 22 maja 2017r. Uczniowie z klasy VI szkoły podstawowej, klas I-III gimnazjum wspólnie ze słowackimi kolegami oraz opiekunami udali się w okolice Zuberca na Słowacji.

          • HARMONOGRAM WYCIECZEK - PROJEKT

            Wycieczka I 18.05.2017r. godz. 8.30 - czwartek

            Orawka , Rabka
            Obiad: „KABANOS” Spytkowice

            Klasy: III,IV,V – 42 + 3 opiekunów – M. Janc, H, Janik, M. Firszt
            Listę uczniów i kartę wycieczki sporządza Maria Janc.

            Wycieczka II 07.06.2017r. godz. 8.00 - środa

            Niedzica i Czorsztyn

            Klasy: III,IV,V – 42 + 3 opiekunów –M. Firszt, B. Pieróg, G. Kozak
            Listę uczniów i kartę wycieczki sporządza Grażyna Kozak.

        • WŁOCHY
          • WŁOCHY

            W dniach od 30 kwietnia do 6 maja 2017 roku uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół w Podwilku uczestniczyli w wycieczce do Włoch, celem której było zwiedzanie zabytków Wenecji, Padwy, Rzymu oraz Asyżu.

          • PODWILK HISTORIĄ STOI

            8.V.2017 r. w Gorlicach odbył się kuratoryjny - wojewódzki konkurs historyczny poświęcony czasom stanisławowskim i Konstytucji 3 Maja. Po raz pierwszy w tym prestiżowym i ważnym konkursie udział wzięła 3 osobowa drużyna historyków z podwilczańskiego Gimnazjmu zajmując wysoką pozycję.
            Drużynę stanowili: Gabriela Grzybacz kl. II, Mateusz Kasprzak kl. II i Maciej Grzybacz kl. I

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022/2023

      • Projekty

      • Szkoła bierze udział w projektach:

        "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATAK"

        "ARCHIPELAG SKARBÓW"

        "LEKTURKI SPOD CHMURKI"

        "MAŁY MIŚ"

        "PRZERWA NA RELACJĘ"

        "SZLACHETNIE I ZDROWO Z MAŁPKĄ IWONĄ"

        "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

        "UWAGA, ELF PATRZY!"

    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych