• Węgry

• 20.12. uczniowie klasy 6 zabrali całą społeczność szkolną na wycieczkę po Węgrzech. W ramach kolejnego już dnia europejskiego mogliśmy zapoznać się z kutlurą, historią, warunkami geograficznymi i ciekawostkami dotyczącymi tego pięknego kraju. Przed Bożym Narodzeniem nie mogło także zabraknąć świątecznych akcentów - dowiedzieliśmy się, jak Węgrzy przygotowują się i obchodzą te wyjątkowe dni a nasze koleżanki Dominika i Gabrysia zaśpiewały tradycyjną węgierską kolędę, oczywiście w języku węgierskim. Na najbardziej uważnych na koniec czekał konkurs wiedzy o Węgrzech. 1 miejsce dla swojej klasy wywalczyła Asia z klasy 8. Serdecznie gratulujemy. Jak zwykle, na zebranych czekał miły, słodki poczęstunek. Dziękujemy i gratulujemy klasie 6 tak pięknie przygotowanego dnia węgierskiego i już z niecierpliwością czekamy na klasę 5, która tym razem, w tym zimowym czasie, zabierze nas do ciepłej Grecji...