• Grecja

• 27.01.2023r. odbył się w naszej szkole kolejny dzień z cyklu dni europejskich. W tym miesiącu klasa piąta zaprosiła nas do pachnącej oliwkami Grecji. W pierwszej części prezentacji chłopcy przedstawili nam wiele ciekawych informacji na temat współczesnej Grecji. Uczniowie klasy V z dużym zaangażowaniem odtańczyli tradycyjny taniec zorba. Do wspólnego tańca udało im się zaprosić także wychowawczynię. W drugiej części występu klasa V przeniosła nas w czasy antycznej Grecji. Niemalże mieliśmy możliwość poczuć się jak bogowie na Olimpie. Poznaliśmy myśl, kulturę i zabytki antycznego świata. Na koniec na wszystkich czekał smaczny grecki poczęstunek. Nie zabrakło sosu tzatziki, oliwek, gołąbków zawijanych w liść winogron oraz oczywiście słodkości. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy V, rodzicom i wychowawczyni za zaangażowanie w dzień Grecki. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie a już za miesiąc przeniesiemy się do ciepłej Hiszpanii...