• Litwa

• W dniu 27.04. odbyliśmy kolejną podróż z cyklu Dni euroejskich. Tym razem na trasie naszego szkolnego pociągu znalazła się Litwa. Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Panią Darią Blańdą dołożyli wszelkich starań, by przybliżyć nam piękno kraju naszych północno-wschodnich sąsiadów. Drugoklasiści, ubrani w litewskie barwy, swoje wystąpienie rozpoczęli od zacytowania sławnego fragmentu Pana Tadeusza: Litwo, ojczyzno moja... W dalszej części, z dużym przejęciem, uczniowie opowiadali zebranym informacje o Litwie. Swój występ klasa 2 zakończyła pięknym litewskim tańcem. Na zebranych czekał także pyszny, słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy uczniom klasy II, Pani Wychowawczyni i Rodzicom za oprzybliżenie nam piękna Litwy. Nadal pozostajemy w naszym sąsiedztwie, bo w maju klasa I opowie nam o innym sąsiadującym z Polską kraju - Słowacji...